• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    SALO: nic proti tve osobe, mas najezdeno, mas prehled o kolech, z hlediska technickych zalezitosti mas spoustu uzitecnych rad a tipu, ktery se zajmem ctu a respektuju, ale co se tyce tech moralistickych pripominek, vkrada se spis do tvych prispevku nadmerne "povysenecky" ton, kterym nenapadne naznacujes jakysi jeden jediny umirneny postup, jak se vyjadrovat o kolech (chapu, obcas tu zazni spousta legracnich hlasek), jak spravne na FG slapat a jak nenicit pneumatiky blabla... nejsem si jistej, jestli zrovna o tomhle SS/FG je... naprosto samovolne mi pak v hlave vyskaji pojmy jako "pan vesmiru," "tatka smoula," ci "ten, co tady mele o sebereflexi a sam chlasta vino" nebo jak se to rika.. ale fakt nic ve zlym, jen takovej protiautoritarskej postreh (.
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    SALO: nechtel jsem aby to vyznelo povysene, nicmene mirne prepisknuti bylo zamerem ve vazbe na nakladani, timto se omlouvam vsem kterych se to dotklo.

    pro me osobne je ram kola- predevsim silnice,cyklokros ale i HT esenci desitek let ladeni, ktery uz lze jenom pomalinku posouvat o kousicky dal a pristup " uriznu to, protoze se mi to nelibi" si beru moc osobne, prestoze to je samozrejme kazdeho vec.

    jinak k modnim vlnam- celkem me prekvapuje, jak je Brno relativne imunni vuci trendu SS a FiX, mozna je to relativne kopcovitym profilem, ale za posledni rok jsme videl v centru ta 6 SS a to po nich fakt koukam.
    SALO
    SALO --- ---
    KRAKI: bol tento povysenecky komentar skutocne nutny? chybami sa clovek uci, a poucili sa aj ostatni,
    ktori uz jeho chybu opakovat nemusia a dozvedeli sa mozno nieco nove. namiesto poskytnutia priestoru
    na sebareflexiu a mozno trochy pokory, takymito prispevkami akurat vyvolas vzdor a hnev.
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    PULP121: jinak ver tomu, ze dost lidi pred tebou se snazilo udelat ramy co nejlehci a nejefektivnejsi a byli motivovany mnohem vyssima cilema nez nekomu nakladat, nebo udelat neco "esteticky lepsim" aniz by vedeli aspon trochu o funkci toho co odrezavaj. Ber to jako projev osobni ucty, protoze SS resp. Fix je pro tebe pravdepodobne cesta jak byt vic cool ( soude podle urovne a charakteru tvych postu) ale tim co z tebe pada ses pred kazdym co tomu rozumi vic nez "tyjo kolo bez brzd" za hnupa.
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    PULP121: no vzhledem k tomu, že budeš nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech, tak je jenom otázkou času, kdy ten rám rozvalíš, nemluvě o tom, že to má vliv na tuhost zadní stavby ( to jsou ty dva trojuhelniky vzadu mezi kterýma je kolo :)
    KOOXIK
    KOOXIK --- ---
    tak se musim pochlubit, jinak ram pujde do barvy (zluta, cerna ?) a casem az najdu odvahu tak to predelam na fixku :)

    PULP121
    PULP121 --- ---
    do háje! neni to favorit. je to nějakej rám bismarck. určitě to není žádnej speciál. no uvidíme co to dá.
    SALO
    SALO --- ---
    PULP121: nuz, co ti na to povedat..

    s tym navarovanim opatrne, to nie je len tak. povodne bol pravdepodobne naletovany. musis to cele komplet
    vycistit, zabezpecit odvod tepla (hlavne unikanie horuceho vzduchu z vnutra trubky, niekde pri patkach by si
    mal mat malu dierku, tak sa uisti, ze nie je zapchata farbou alebo pod.), mat spravnu teplotu a letovaci material.

    ja osobne by som sa na takuto aktivitu vykaslal a zacal si hladat novy ram. oprava u profsionala ta asi vyjde
    drahsie nez novy ram z Aukra a tieto F12 ramy za to vobec nestoja. :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LOL!
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    PULP121: u favorita si to vyriznul co :) tak ocekavej, ze casem se ti cely zohejba ci praskne
    PULP121
    PULP121 --- ---
    SALO: ty jo :-( já jsem ten horní uříznul, protože mě tam esteticky vadil. řikal jsem si to samý. že by tam asi měl zůstat. nebylo to přímo tohle, ale jen taková destička navařená ve dvou bodech. držel na tom blatník a podobný "nezbytnosti". měl bych to tam teda navařit zpátky, nebo to můžu nechat být?
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    VAVERAK: mno, usmivam se. gratulace ;)
    SALO
    SALO --- ---
    PULP121: podobnu funkciu plni aj ten spodny mostik za stredovym puzdrom, trci tam z neho kus vlavo od kluky.
    ten uz nie je esencialne dolezity a obcas sa nepouziva kvoli svetlosti (napr. na cyklokros alebo MTB), aby sa tam
    nechytalo bahno a bordel, ktore by ti brzdilo zadne koleso. na cestnych a drahovych bicykloch ho najdes takmer
    vzdy, prave kvoli tuhosti. pri alu a karbone to uz vdaka vlastnostiam materialu a tvaru trubiek nie je potrebne.
    SALO
    SALO --- ---
    Mistrovství České Republiky v Single Speedu, ak by to niekoho zaujimalo:

    [ SALO @ Bikeri, Silnicari, Sjezdari, Slalomari, Hobici, spojme SILY!! ;) Kolo je SUPER! ]
    SALO
    SALO --- ---
    PULP121: dost dolezity, ak nechces, aby sa ti zadna stavba krutila pod tahom a nenamahal si spoj so sedlovou trubkou.
    PULP121
    PULP121 --- ---
    luxusní klipsničky! mimochodem, jasně, dejte si to na nástěnku, jak moc je důležitej tady tenhle můstek u zadní stavby?

    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    asi se budete smat, ale po 4 mesicich jezdeni jsem si konecne poridil klipsny. jizdna se zrychlila a prijdu si ze konecne kontroluju kolo ja a ne kolo me.


    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SALO: Dnes rano, cestou do prace prazdnym mestom (3.30am) som sa pokusal trosku pozorovat svoje cyklozvyky. Yop, ten bike ma s deep-v rafikmi vskutku slusnu zotrvacnost. A neviem, ci je to poriadnymi cestami alebo rovinou, ale jazdi sa tu s tym fakt vyborne. Asi nemam take zrychlenie a taktiez v kritickych usekoch musim jazdit pomalsie (kvoli dlhej brzdnej drahe) v porovnani s bajkom s lahsimi kolesami ci dokonca s brzdami, vo vysledku je ale jazda ovela plynulejsia a to mi pride celkom fajn.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SALO: plaste mam vacsinou na max. odporucany tlak, co je v mojom pripade 110PSI. Kostitrasenie kompenzujem rukami a nohami :D Cesty mame urcite lepsie, kocky ako na Malostranskej tu nie su :) Ako tak premyslam, tak vacsinou jazdim bud po slusnom hladkom asfalte, alebo po betonovych blokoch (asi 20x20cm) Takze mozno to bude tym...

    A kopce, nuz, tie ma vzdy nejak zaskocia, ked na ne natrafim v Prahe :)
    SALO
    SALO --- ---
    SN0WCRASH: akekolvek vysoke rafiky. ta zotrvacnost je dobra na velodrom alebo na casovku, nie do mesta,
    kde kazdu chvilu spomalujes a zrychlujes. prave naopak, kazdy usetreny gram na obvode kolesa je lepsi ako
    10g usetrenych na rame. a ako kompenzujes tu tuhost? podhustene 28c plaste? :) je fakt, ze v Amstri mate
    lepsie cesty a ziadne kopce, takze to asi az tak velmi nevnimas. ja by som ich nechcel ani zadarmo.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SALO: to myslis tento konkretny model, alebvo deep-v rafiky vseobecne? Pretoze jazdim na h+son uz asi rok a nedam na ne dopustit. Su neskutocne odolne voci hrubemu zaobchadzaniu. Mal som uz aj zohnutu vidlu po celnej kolizii, ale kolesa su stale rovne jak z ucebnice. Navyse, to ze mas pomerne velku cast hmotnosti kolesa na obvode, sa celkom prejavi na pomente zotrvacnosti a teda je to dost citit na stabilite celeho bajku. Osobne radsej uberiem na rame (co sa hmotnosti tyka) ale kolesa kludne tazsie, a to hlavne do mesta.
    _PETE_
    _PETE_ --- ---
    SALO: Rozum ale dneska neni in!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam