• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    YANKEEE
    YANKEEE --- ---
    SALO: pravda, ze na těžiště jsem nemyslel. A s tou estetikou jsem to taky nemyslel vážně :)
    Já bych to tam ale narval, abych tretba zjistil, že to je pitomost. Zase takova investice to není a experimentální zkušenost je k nezaplacení.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TICK: sou nosice drzici jen na sedlovce, ale ty tri zminovanybody by mely taky vyhovovat nejakym nosicum, zkus treba znacku Sport Arsenal http://www.sportarsenal.cz/
    TICK
    TICK --- ---
    Jaké mám možnosti ověsit fixku na vejlet? Vypadá to na batoh totiž... mám jen dvě vočka na patkách na blatník a jedno vočko na brzdu, kterou tam nemám - dá se z těchto tří bodů docílit nějakého neseséru na návěsný tašky? příp, jaký jsou vaše zkušenostě? (a prosím konstruktivně, žádný - na fixce se na výlety nejezdí, sežeň si treka)
    SALO
    SALO --- ---
    YANKEEE: na rame dizajnovanom geometriou na 26" kolesa je, samozrejme, hlavne kriterium, ze 28" "vyzeraju lepsie".
    kazdy mame ine priority, ze. :)

    zamysleli ste sa niekto, ze to napr. zdvihne stred o +/- 2cm? rozdiel vo vyske stredu medzi cestnym bicyklom a cyklokroskou
    je typicky menej ako 1cm a uz to ma celkom zasadny vplyv na tazisko a je to pri naklone v zakrutach kurva citit.
    YANKEEE
    YANKEEE --- ---
    Není, ale přední je účinnější a na tomhle rámu vypadají 28 lépe.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    YANKEEE: to je jakesi nove pravidlo, ze na bikepolo je potreba 28" a pouze predni brzda?
    YANKEEE
    YANKEEE --- ---
    ZSIS: protože to s 28" vypadá líp a ještě by na tom mohl hrát bike polo ;)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    YANKEEE: proc by to delal?
    YANKEEE
    YANKEEE --- ---
    KRAKI: myslím, že když tam dáš pouze přední brzdu a dobrý špalky, tak to ubrzdíš. ráfky vypadaj dobře, co se týče brzdný plochy...
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    MARASAN: tak konkrétně tyhle hlavně jel Michal Prokop na mistrovství světa ve 4X :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    hlavne je skoda se pripravit o ta véčka, imho jsou to dobrý brzdy.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    KRAKI: nech tam 26"... obuj na to co uzke plaste a uvidis ze to pojede dobre....
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    MAESTRO_007: no vidim to tak, nechám tam 26.., takhle po vyzkoušení tam je hodně komplikací..
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    KRAKI: kdyz chces 28" kola tak si na to porid spravny ram... nebo tam nech 26".... pokud na tom nebudes jezdit 50km vyjizdky s kamosema co maji 28" tak to zas tak hrozny rozdil nebude

    pripadne muzes zaexperimentovat s cantilever brzdama.. ale i tak to bude nahovno :)

    http://upload.wikimedia.org/...ia/commons/thumb/9/99/Cantilever_brake.JPG/546px-Cantilever_brake.JPG
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    MARASAN: no prave v te zadni pricce je dira svisle, na blatnik, nakze ba brzdu ani tuk bez sance na dodelani..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Pokud Je v te zadni pricce vubec dira na brzdu, silnicni brzdu tam klidne muzes dat. Predni vidlice je na ziletkovy brzdy mozna uz moc vysoka a musel bys tam dat njakou vyssi, ale oboji je vpohode. Ale kdyz to fixnes, staci ti jen predni :)
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    Omlouvám se za tapetu, obrázky jsou klikací - prosím o názor co vy na to..

    kolo na 28"


    28" mezera cca.5 mm

    28" mezera cca.5 mm

    u předního kola mezera logicky trochu větší

    zadní stavba - něco mě říká, že na tohle silniční brzdy nedám :(

    26"

    26" - standartní sestava kteoru jezdím ( je to teda nakonec 38/16 )


    hodil jsem to na kola z favoritu ( cvičně ) dle fotek mám následující otázky..

    varianta 28"
    -jestli správně přemýšlím, tak dozadu nedám silniční brzdy ani náhodou
    - pokud chci brzdit i v zadu - mám varianty A: převaření návarků ( dotoho bych asi nešel ) nebo návakry na kotouče ( není to overkill ? )

    varianta 26"
    -je výrazně nenáročnější, takže mě napadá - je to brutální rozdíl 26 vs. 28 nebo to v tomhle případě za tu práci a peníze nestojí ?

    Pokud Vás při pohledu na kolo cokoliv napadá, budu rád..

    KREKRX
    KREKRX --- ---
    KRAKI: jedine silnicni v brake asi nic
    KREKRX
    KREKRX --- ---
    na novejsich mtb ramech jdou samozrejme odmontovat, jako priznam se jsem cheater mam silnicni vidly :D
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    KREKRX: to jsem taky zvazoval !
    Prosím, co s brzdama - viz MARASAN ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam