• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    EDGE61: Bezva, díky moc! Fakt mě zajmá co to je... i kdyby to bylo obyč dráhová favorit byl bych rád... reynoldsky mě potěšily na míru... a když kolem toho začali v cyklovrakovišti mlžit, se zvědavější a zvědavější :) ... seriový číslo to má pod sedlovkou 21517... to provrtání sedlovky mi přijde dost bizár... nemyslím že to to nekdo udělal omylem.
    EDGE61
    EDGE61 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: to sem dal pro porovnání kvality výroby. Bohužel musim souhlasit, rare možná, ale top ne, nedělal bych si iluze, dejme tomu že kvalitativně to může být +/- na úrovní standardní české F2, záleží na trubkách, ale to zpracování na první pohled nevypadá moc přesvědčivě. Já osobně nevím co to je, ale rozeslal sem to sběratelům, kteří by mohli vědět, ale jsou i rámy, jejichž původ se po přestřiku a bez seriáku už nikdy nedohledá, doma mám jeden se srdíčkama na mufnách, de rosa to není a nikdo nic neví.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SALO: super, čím menší hodnotu bude mít, tím budu klidnější :)
    SALO
    SALO --- ---
    STILL_PRIMITIVE: nerobil by som si take velke iluzie.
    • ta svorka sedlovky vyzera skor ako fail,
    • kvalita letovania z tvojich fotiek nevyzera nic extra,
    • mufny nie su vyrezane precizne (napr. v spodnej casti hlavy su krive),
    • lak urcite nie je povodny, je vidiet ako farba stekala okolo mufien, ma nerovnu vrstvu a presvita zaklad,
    • integrovane misky hlavoveho zlozenia musia byt extremne presne naletovane oproti sebe, inak budu loziska driet proti sebe
      (roviny nebudu na seba rovnobezne) a ked sa ti miska vydrie od guliciek, tak mozes vyhodit cely ram, pretoze to nejde vymenit.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    EDGE61: díky, myslím že v cyklovrakovišti poznaj tudle moskevskou aero dráhovku... todle rozhodně není ono :) ... je to prostě nějaká asi rare podivnost... kámoš od kterýho to mám ještě zjišťuje zda někdo neví kdo to mohl dělat...
    EDGE61
    EDGE61 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: reynolds má sedlovku 26.18 a takhle vypadá kolo na olympiádu v moskvě 1980 https://www.flickr.com/photos/veloretro_cz/sets/72157653230250174/
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    PULP121: dneska sem vyzvedával kolo v cyklovrakovišti a byl tam jinej člověk u pultu ( o dost příjemější ) ... docela se nad tim rozplýval, zaujaly ho ty mufny s čtřlístkem a integrovaný misky, materiál prej budou nějaký top Reynolds trubky a kolo nejspíš bylo na nějaký olympiádě... musí to bejt prej custom na nějakýho super jezdce což naznačuje i divná věc, že šroub sedlovky (26,5mm průměr - musim to nechat stočit na sroustruhu ) prochází sedlovkou asi 2mm v zadní stěně, takže nastavíš vejšku, vezmeš vrtačku a nazdar... už s tim nehneš... takže je to dělaný na jedno jezdce a jednu disciplínu... bylo mi doporučeno osadit to originál campou a pověsit na zeď :/
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    EATHAT: pokud ti přijde stejný kolo z fabriky z číny jako kolo který postaví rámař v čechách na míru nebo kolo co si koupíš v krámu jako kolo který máš od kámoše... nic ti vyvracet nebudu a smát se ti taky ne... mám to jinak no...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    PULP121: je to tenkostěnný.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    STILL_PRIMITIVE: presne woe kolo s pribehem:D to me poser:D
    PULP121
    PULP121 --- ---
    A co matro? Je to klasicka heavy ocel nebo tenkostena? Kdyz na to poklepes treba nehtem jakoby to zvoni..
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    PULP121: z rámu mám radost jako prase, jen mi neni jedno na čem jezdim, respektive mám rád starý věci a rád znám jejich historii...samozřejmě už fakt že mám rám z Motola kterej mi dal kámoš je hrozně super, ale sem zvědavej a rád bych věděl víc... nečekám že to bude rare shit, i kdyby to bylo něco z bulharska ta si toho budu vážit... ale na starejch věcech mě právě baví že maj svůj příběh...
    PULP121
    PULP121 --- ---
    tak na to ser a bud rád že něco máš. :-)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    tak na cyklovrakovišti tomu řikaj favorit ale jinak taky nevěděj co by to mohlo bejt... prej to neni převařovaný a je to origo dráhovka ale to je všechno...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SALO: Tak je to 68mm
    SALO
    SALO --- ---
    STILL_PRIMITIVE: to nic nehovori, bohuzial, vsetky su na lavej strane pravotocive.
    mozes este odmerat sirku stredovej vlozky, BSA a francuzsky su 68mm, taliansky 70mm.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SALO: ale na levý straně je to pravotočivý...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SALO: ta jedna právě nejde povolit, musim do cyklovrakoviště... vyndat to, pro novej střed a hlavový složení...
    SALO
    SALO --- ---
    STILL_PRIMITIVE: obidve strany?
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SALO: závit je pravotočivý...
    SALO
    SALO --- ---
    STILL_PRIMITIVE: pozri aspon smer zavitov, to dokazes zistit aj volnym okom..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam