• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MARASAN: Diky, snad na to mam kliky...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    TOMBSTONE: Ne, poslal mi to kamos z Londyna... mel to puvodne vyrobit nekdo prez Cyklovrakoviste ale cekal jsem tak dlouho ze jsem si to nechal poslat... nez to prislo tak jsem navrtal podle disku pastorek z torpeda.
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    STILL_PRIMITIVE: prodava to nekdo v CR?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    STILL_PRIMITIVE: tenky sprockety nejsou problem, normalne se nabizi. Prevodniky ma Shaman, ne? Maji jednoplacky.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MARASAN: já třeba koupil ted sprocket na 6ti šroub a ten uz je tenkej, spíš nevim kde sehnat tenkej jedno převodník...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KCHARI: jedny Drahovy kliky mam na jakejsi zastaralej ISIS, zbytek jak rikaa, ctyrhran. Proste tradice, neni co zlepsovat!
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    MARASAN: no ze to bude historicky "prezitek" me uz samozrejme taky napadlo, ale proste ted v tom treba zadne vyhody nevidim :) prijde mi to treba trosku jako kliky na ctyrhran, se kteryma se setkavam uz taky jen na single/fg kolech a vsude jinde to je uz mrtvy (krome toho nejvetsiho low endu)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KCHARI: historicky? mozna ale nakonec nejaka vyhoda je.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    MARASAN: no ale proc, kdyz to vlastne nema zadnou vyhodu? :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KCHARI: sprockets sou na velky retezy?
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    tim padem se mi nabizi otazka, proc se teda na ty fg kola montuji ty tezky a velky retezy, kdyz vlastne uzkej lehci retez je lepsi :))
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    ROZCUCHANA: argument prumeru pastorku si clovek taky musi nechat rozpustit na jazyku ;)

    KCHARI: cele roky jsem tak jezdil, neni to nejmensi problem. spis budes mit pocit, ze je vsechno lehci a dynamictejsi.
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    ROZCUCHANA: No však. Přišlo mi, že fixed gear použití je blíž silnici než MTB. Toť vše.
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    KCHARI: můj mechanik jezdí vraždy na fg + má nějakou tu fs fixku a někdy na jaře mi dal na kolo Eclat BMX řetěz (1/8") s tím, že je nezničitelný. Zatím jsem nadmíru spoko. Takže pokud máš pastorek a převodník na 1/8" a chceš něco, co vydrží...

    LISKNI_SI: Porovnávat kolik vydrží řetěz na MTB a na silnicče nemůžeš, ne? :) MTB dostává víc zabrat + je tam mnohem víc bordelu, jiný průměry pastorků...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ciste teoreticky, pokud jsou nytky retezu spojeny stejnyma pliskama, tak kratsi nytky uzsich retezu nemuzou mit kratsi zivotnost, no ne? ja jezdim teda klasickej sirokej, protoze mam pohon s sirokym prevodnikem i pastorkem.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    ZSIS: "I would generally advise using the 3/32" (derailer) size. It is lighter, more compatible with your existing chainwheels, and likely to run smoother if the chainline is less than perfect, due to beveled side plates. In my experience, 3/32" chain is no less durable or reliable than 1/8"."

    Fixed Gear Bicycles for the Road
    http://www.sheldonbrown.com/fixeda.html

    já to snad budu muset vyzkoušet, abych uvěřil :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    KCHARI: sheldon brown ma nekde odstavec, kde vysvetluje, jak moc nema smysl jezdit sirokej drahovej retez z duvodu "pevnosti". argumentuje tim, ze uzsi retez na MTB dostava diky prevodum mnohem vetsi narez, a taky neni zrovna jednoduche ho pretrhnout.

    jinak teda 1x11 jsem v zivote neslysel, ale ja v tech exotikach nikdy moc nefrcel..
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    a jeste pridam jedno docela pekny video (a novy! :))

    FOAD: The Good Times Are Killing Me
    https://www.youtube.com/watch?v=SpaSEngAzTs
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    LISKNI_SI: nj ale na fg ten retez dostava dle myho daleko vetsi zatez (treba brzdeni) nez pri normalnim silnicnim jezdeni. porad mi to proste prijde nejaky divny :)
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    KCHARI: V kontextu toho, že úplně ten stejnej Shimano řetěz, co na MTB měníš po 1k, na silnici dá 5k, a toho, že Campa C9 na singlespeedu jezdím už 2k a ještě nějakou chvíli budu, bych se toho asi moc nebál. Ale rozumím tomu jak koza petrželi, třeba časem odepíše i někdo vzdělanější. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam