• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    Jestli dovolíte hodím sem #throwback do prvních dnů letních prázdnin. Do časů kdy parta pěti chlapců vyrazila od Prahy směrem Gdaňsk.
    Totální fixed gear řehole. Stovky kilometrů bez supportu. Litry polskýho piva. Cinkání zlotých v zadní kapse dresu. Deset dnů bez sprchy.
    Jeden dres, jedno triko, žádný trenky. Spaní na pláži a následný dvaceti hodinový trip busem zpět do České republiky.

    Foto: Jan Koutný, Petr Vaverka

    A kdyby jste toho měli málo, tak ještě odkaz na Jenův blog zadnyspe.ch


    První den na cestě. Zatím jsme jen tři. Ostatní nás dojedou za pár dnů.


    Josefov. Město rozbitý. Město duchů. Nazdar!


    Den dva. Je zima. Fouká. Hurá do kopců. Národní parky jsou za rohem. Polsko volá.


    Den tři! Den, kdy se setkáme s dalšími účastníky zájezdu. Párty na obzoru. Ale nejdřív trochu tracklocross.


    Ahoj kamarádi! Rádi vás konečně vidíme. Tady máte pivo, Krupnika a párek. Tak a je nás pět. A výlet může začít.


    Den čtyři. Je to pořád dokola. Zabalit spacák, vyfouknout karimatku. Narvat všechno do brašny. Obléknout se do prosoleného dresu. Najít Biedronku.


    Den PĚT. Napůl cesty. Defekt číslo čtyři. V Poznani dáme dort a jedeme dál. Není na co čekat.


    Šestý den utek jako voda. Žádný defekt. Z čelního větru začíná být bočák. Koupili jsme spoustu piva a vydali se skrz les. Našli jsme tohle místo. Grilovací altánek a dřeva nekonečno.


    Dnes je sedmý den. Je vedro. Ve vzduchu je cítit moře. Jsme blízko. Silnice se začínají vlnit. Doprava houstne. Kónusy jsme povolili ve Sklep rowerowy


    Ahoj moře! Ahoj Ustka! Pravý čas na pivo, smaženou rybu, kýčový západ slunce a další piva. Už jen dvě sta do cíle.


    Tahle pohoda s kámošema. To jo!


    Ráno numero osm. Probudilo nás šumění moře a víc jak padesát pejskařů co si to štrádovali skrz náš bivak. V hubě jak v polepšovně a písek i za ráfkem.


    Koupaní bylo. Moře studený bylo. Moře slaný bylo. Lidí mnoho bylo. Zítra Gdaňsk. Těšíme se.



    Den DEVĚT. Gdańsk. Gdaňsk. Danzig. Gedania. V nohách téměř tisíc kilometrů. Nesčetně zážitků. Nový hadry ze sekáče. Navoněný Hugo Boss testrem z DéeMka. Ještě projet město a pak na bus.



    To bylo naše RAD RACE Tour de Friends. Tady jsme připraveni na noční jízdu přes Polsko. Přestup v Katovicích. Ranní káva v Brně. Pak už Praha, hlavní nádraží. Pokračování snad příští rok.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    PULP121: Ten rozměr je na fávo?? Očesávám fávo co už nikdo v rodině nebude jezdit a alonghy na něm jsou, pokud chceš tendle rozměr (dlouhý pracky) tak napiš do pošty, třeba něco vyšmelíme .)
    PULP121
    PULP121 --- ---
    čau, předělával jsem kámošovi starý fávo. nechcete někdo čistě náhodou brzdový páky, kliky, zapouzdřenou klínkovou osu nebo podobnej vercajk? zeptám se než to vyhodim.

    btw: nemáte někdo doma tenhle rozměr brzd za pár stovek?

    Brzdové čelisti ALHONGA silniční dural 47-57mm Cyklomania.cz
    https://www.cyklomania.cz/prodej/Brzdove-celisti-ALHONGA-silnicni-dural-47-57mm

    díky!!! ;-)
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    ONPREJ: resi se to podlozkou..
    ONPREJ
    ONPREJ --- ---
    Poraďte, prosím. Zrovna si instaluju na svůj flipflop náboj fixie pastorek. Ten jsem dotáhnul, pak dotáhnul i lockring. Ale mám mezi nimi malou mezeru. Dá se to vyřešit nějakou podložkou? Nebo je nutné koupit jinej fixie pastorek, kterej bude lépe odpovídat velikosti toho náboje. Dík
    DEB
    DEB --- ---
     --- 22:31:00 14.7.2018

    kde dobre pomer kvalita cena nechat v praze opiskovat prestrikat ram?

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DEB: Festka!
    DEB
    DEB --- ---
    cusicek..
    nekdo doporuceni na fajn servis v praze?
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    slyšel jsem SS bike?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BLACK_ONYX: ja jsem s tim skoncil, jezdil jsem touring a je to desna fuska, projel jsem treba Javorniky.
    DRAGON: ja jen at s tim nechodi za mnou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MARASAN: proc by mel jit se zavodama nekam? tady jsou jenom definovany temata, ktery muze clovek rozebirat nebo proc?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MARASAN: Já, že jsem snad ještě nepotkal ss bike.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BLACK_ONYX: nejakou dobu jsem to jezdil,proc?
    se zavodama pak di nekam..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Jezdíte někdo single speed mtb? A co nějaké závody? Jsou? Nemůžu toho u nás moc dohledat.
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    porad zijem a porad zavodime.
    tady takovej kratsi sestrich z minuleho tydne v berline - fixed days, rad-race fixed42

    Berlin Fixed days and Rad race 42 World championship 2018 by Defekt crew Prague
    https://vimeo.com/270321742


    a kdyby to chtel nekdo cist, tak tady par radek. fotky na DEFEKT fb.

    Neodolali jsme ani tentokrát. To volání z dálky bylo tak silné a čím blíž se den D blížil, byly hlasy intenzivnější. Berlín. Fixed Days. Velothon. RAD RACE. Fixed42 World Championship. Cyklovíkend začal už v pátek. Berlínské crew jako Messpackberlin, TRACK MOB Berlin, FxD.BLN a další připravili program v rámci Fixed Days a bylo se na co těšit – sprinty, group ride, tracklocross, alleycat, track games a samozřejmě večerní párty.

    Za zmínku stojí hlavně účast Petra V. a Jana K. v alleycatu, den před hlavním bodem programu. Osm check pointů rozmístěných po Berlíně. Místo mapy tajenka, kterou nebylo ani pro našince jednoduché rozluštit. Nakonec byla zvolena taktika „někoho se chyť a drž se“. Výběr nebyl špatný. Spolupráce s messengerskou legendou Jamesem Moorem byla fajn. Petr V. a Jan K. luštili tajenku a James vedl cestu. Manifest v cíli jsme odevzdali do časového limitu třech hodin a umístili se někde v polovině startovního pole. Alleycat ve velkém cizím městě je neuvěřitelný zážitek. Člověk neví, co ho čeká za dalším rohem, těžko předvídá chování řidičů a především neví kde pořádně je. Navíc se cítí tak nějak provinile, když projíždí křižovatky na červenou a ujíždí troubícím autům.

    S nedělí přišlo sluníčko a silný východní vítr. Byl to den, kdy se do městečka Ludwigsfelde sjelo na šest set závodníků ze třiceti zemí, aby soutěžili na kolech s jedním pevným převodem bez brzd na čtyřiceti dvou kilometrech uzavřených silnic. Trasa vedle tak jako každý rok z Ludwigsfelde na rychlostní silnici směr Berlín, skrz letiště Tempelhof, čtvrtě Neukolln a Kreuzberg, kolem Berlínské zdi a hlavního nádraží a finišovalo se před Brandenburskou bránou. Organizátoři pro letošní ročník rozdělili startovní pole do čtyř skupin dle výkonnosti a udělali dobře. Méně zkušení a pomalejší jezdci se tak nemotali v přední části pelotonu a zařídili tím, tak hladší průběh závodu.

    Kvintet DEFEKT crew si vedl dobře. V silné konkurenci a závodu plného létajících kol vzduchem, zlámaných karbonových výpletů a asfaltové vyrážky si nejlépe vedl Šimon M. (74. místo). Tři minuty poté přijel do cíle i zbytek gruppeta – Jan K. (122. místo), Šimon K. (123. místo), Petr V. (146. místo), Jan H. (162. místo). Celkově se tým umístil na devatenáctém fleku z !56! týmů z téměř celého světa. Bylo skvělé vidět kolik kamarádů z Čech a Moravy oslovila tahle událost a rozšířili tak českou základnu na zahraničních závodech. Snad se bude podobná účast opakovat i na příštích akcích. Třeba příští týden v Lipsku – Grizzly CRIT 2018 pořádané Team Grizzly RC.
    GGG
    GGG --- ---
    Po-sedlo-st
    Akce pro milovniky kol a designu
    24. květen v 19:00–0:50

    Galerie KVALITAR
    Senovážné nám. 17, 11000 Praha

    https://www.facebook.com/events/167164557313922/?active_tab=about
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    RLSO: Já s tím na začátku prostě šel do skateparku. :-)
    RLSO
    RLSO --- ---
    dnes som si v Prahe nasiel pekny spot na ucenie na mojom novom FG:

    Dropped Pin
    near Unnamed Road, 170 00 Praha 7
    https://goo.gl/maps/LEbwRjPwxPA2

    nemate podobne spoty?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam