• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ohledne pruhu: kdyz jsem jednou scanoval diaky, tak se mi v nahledu objevil nejaky mnohem svetlejsi pruh u jednoho pasu se sesti fotkami, ale ve vyslednem scanu to nebylo.

    jinak ohledne 8800F prach se snazim eliminovat co nejvice, ale je to prakticky nemozne, takze me stejne ceka retusovani prachu a lehke upravy jasu a kontrastu v lightroomu.
    ohledne prachu padajiciho do optiky scaneru: mam podobne podezreni. skviry mezi plasty a sklenenou deskou scaneru, kterymi by se tam mohl dostat, jsem uz objevil.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: crosslej negativ se skenuje jako diak, protoze je tam vytvoreny inverzni obraz
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    MURHAAYA: máš to smůlu, ale od nikoho jinýho sem tu nic podobnýho nečetl. Jestli to nebude těma crosslejma negativama :))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: ze sem narazil na dva vadny kusy z toho jeden byl opravenej a u všech se projevila stejná vada - pruhy na skenech.
    DONALD
    DONALD --- ---
    DAKRLS: ajo ;) sry
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    DONALD: kinofilmovym skenerem dokument/fotku nenaskenuju, ale díky za věcný komentář :D

    MURHAAYA: To, že narazíš na špatnej kus, ještě neznamená, že je ten výrobek špatnej uplně. Rád bych slyšel spíš nějaký obecnější reference.

    Včera jsem docela dlouho guglil a mam v tom akorát, ještě víc nejasno. U epsonu si často chválí barevný podání. U canonu sem toho moc konkretního nenašel, spíš tak celková spokojenost s poměrem cena/výkon.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GIO: protoze ho mam na treti reklamaci s tim, ze se tam dycky objevi pruhy na negativu. mam za to, ze mu do optiky pada prach
    SKOT
    SKOT --- ---
    DONALD: tak otázkou je jakou alternativu bys doporučil pro skenování kinofilmu i 6x6 aby to bylo cenově dostupné pro domácí amatérské podmínky :) desky jsou prostě náhledové ale na menší tisky hold postačit mohou
    GIO
    GIO --- ---
    MURHAAYA: proc? na ten canon mam samy dobry reference..
    DONALD
    DONALD --- ---
    a co se tak vysratl ne deskace?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: ja bych po svych zkusenostech sel do epsonu spis
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    Tak co?

    Canoscan 8800F nebo Epson V500 ?

    Podmínkou je flatbelt a já se nemůžu rozhodnout.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    SKOT: Oukej, oukej :)

    Pro kinofilmáře tu mám pak ještě jedno potencionální řešení, který hodlám o víkendu vyzkoušet – full frame foťák a diaduplikátor (věc kterou si nasadíte místo objektivu, strčíte do ní film a pak si to přefotíte, dřív se to používalo na kopírování diáků) :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    JCK: to je další věc, zvětšovák mam ted doma taky na kinofilm :) ale to je detail, hold dotahnu jinčí, ale nechce se mi do toho no :)

    DAN_F: až budu potřebovat něco echt kvalitně tak klidně, ale skenovat takhle dva svitky měsíčně tak se ten Nikon 9000 vyplatí hnedle ani by si na sebe nemusel přivydělávat :))
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Tak si to nechte naskenovat, ne – http://www.flextightx5.com/

    80,- za políčko neni tak zlý :)
    JCK
    JCK --- ---
    SKOT: long life magnifax... holt zpátky máčet si ruce v kyselinách... (mám stejnej problém, nikon IV a opětovnou zálibu ve čtverci.)
    SKOT
    SKOT --- ---
    tak jsem zprovoznil flexareta a sem s Nikonem 5000 v loji :-)) na 9000 finance nebudou a do desky se mi nejak principielne nechce...ani ten epson v750 mne nejak neoslovuje :(
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ALESH: kapanek mimo muj rozpocet :))
    ALESH
    ALESH --- ---
    MURHAAYA: tak porid v700 :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TALAGE: taky uz je v krabici a po snidani si tam sjedu. to ze to muze byt banalitka je mi uz celkem jedno, je to druhy kus a treti reklamace s tim samym, jesli se tam nekde dostava prach na optiku tak je to konstrukcni vada.


    MACHALIK: tak po čtyřech letech bych mu to odpustil asi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam