• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MACHALIK: prave, ja sem skenoval kamosovi par filmu na kamaradsky bazi a prachy bych si za to nerekl.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JCK: Kéž by se jednalo o tento druh služby. Bojím se, že mnohem spíš jde o snahu ušetřit třicet korun při nějakým triviálním consumer rozlišení.
    JCK
    JCK --- ---
    MURHAAYA:
    MACHALIK:
    no mne na nikonu iv ed trva 36 vobrazku trictvrte hodky (cb), hodinku barva. stejny rozliseni u skody vyjde na 1440.- kč. takže kdybych si řek pětikilo, jsem na dobrý ceně pro oba. jen tak btw....
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    To je byznys. Už víš, čím budeš trávit dnešní večer?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    me treba skenovani na tom canonu 8800F trva tak hodku, hodku a pul u 135-36
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Jen úvaha: Představuju si, že cena za scan negativu se v Praze pohybuje mezi 50 a 100 korunama. Nascanování jednoho pásu v nějakým středně slušným rozlišení může trvat řekněme hodinu. Ty tím pádem chceš, aby někdo z davu zítra obětoval hodinu až dvě svýho času (protože okolo toho bude vykecávání se s tebou, případně ježdění ti někam naproti pro film nebo naopak zvaní tebe do svýho příbytku, pokud ho dovezeš), což se de facto rovná zadrbání dpoledne s šetřenkou z Nyxu, a z toho všeho měl řekněmě sedmdesát pět kaček, takže si večer může zajít na dvě plzně nebo tři gambáče? Chápu to správně?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MURHAAYA: no v plnym nejlip :) jsem zastance toho vsechno snimat pokud mozno v plnym nativnim rozliseni a kdyztak pak zmensit dodatecne
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    sem prosel asi poslednich 50 negativu a vsechno to jsou veci jako Ilford Pan 400 pushovanej v rodinalu na 800 nebo v microphenu na 1600, nebo crossy (nekdy s pushem) takze to nema moc vypovidaci hodnotu :) az dofotim ten stovkovej cb film tak to vezmu ve vetsim rozliseni nez mych klasickych 1200dpi
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MURHAAYA: ruzny :) barevny , čb, 6x6, 35mm
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    XMEDA: a co chces? barevnej/bw, 135/120 ?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    ukazte ty skeny nejaky, treba na uloz.to
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: a rezat nic nemusis, akorat to musis posunovat.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    XMEDA: epson ma 2 policka, cili 6x12
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ukazte z toho 8800 nejaky hi-res negativy naskenovany, delsi hranu aspon 4000pix
    KYTI
    KYTI --- ---
    Take jsem spokojena, co jsem ho vratila na pevnou zem, tak s nim problem take nemam, jen premyslim, ze po trech letech nonstop skenovani si zaslouzim uz novy.]
    jinak nezjistil nekdo, kolik ma ten 8800 hodnotu Dmax? Ja jsem prozkoumala internet a nenasla,] Vyzkousela jsem i epson 750pro a jsem byla trochu zklamana, takze canon bude zase dalsi volba,]
    TOX_MAS
    TOX_MAS --- ---
    ..asi nemám extra nároky na kvalitu, ale taky s 8800 nemám problémy...
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: ja se s nim uz nejak szil, stredoformaty se s tim delaji pekne.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    tak to je marne, jestli pro vlastni vyrobek nezvladnou driver :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    XMEDA: sw driveru s nejvetsi pravdepodobnosti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam