• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    MARI
    MARI --- ---
    tak usetrit nebo si privydelat bokem neni zas takovej problem, ale porad to pada na jine nezbytne vydaje (monentalne je v poradi zehlici prkno - zehlim klecmo na matraci - ale to jsem uz docela ot). :))
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MARI: No vidis, ze sis poradila! V tom pripade bych se na canon vykaslal a pouzival vuescan. A jestli ho mas na vic, nez ty dve fotky a nemas prachy na licenci, tak si na nej nasetri a kup ho pozdeji.
    MARI
    MARI --- ---
    nebo prostě nevím, kde se to dá nastavit. maca mám necelý rok a možná jsem ještě neobjevila veškerá skrytá zákoutí tajů a magie.

    na canoním webu konečně funguje ten jejich formulář, takže jsem jim napsala, že ten ovládač, co mi poslali, neskenuje filmy a uvidím, co mi k tomu napíšou...
    z jiného servisu mi poslali akorát manuál (s tím, že bohužel nemají možnost to sami kde zjistit - asi nemají mac 10.7), ale s angličtinou to u mě není moc valné... zatím jsem si ukradla vuescan, protože zítra musím do tiskárny a noťas má tendence vypnout displej zrovna ve chvíli, kdy začne skenovat (apod. - spadl mi před časem na zem a je náladový - po mně :))...
    no, tak uvidíme, co z canona vypadne za moudrost.
    MARI
    MARI --- ---
    PIPAL: no to je přesně ten, co mám a nejdou skenovat filmy. jen fotky/papíry.
    MARI
    MARI --- ---
    JIKOO, JIKOO: no, nenašla jsem nic, co by říkalo, že tohle je na canoscan 8600f.
    tak já snad budu muset zprovoznit ten starej notebook-křáp s vistama neboco, tam to kdysi jelo v pohodě... :/
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    JIKOO: tedy nevim jestli se to netyka jen Reflecty....
    MARI
    MARI --- ---
    MACHALIK: teď jsou to dvě fotky, ale jinak bych docela ráda skenovala i normálně víc těch fotek. kdykoli potřebuju. příjde mi to navíc dost na palici vydat ovládač, který funguje jen na půl. :/
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Torrent, snad, ne? Na dvě fotky se svět nezboří.
    MARI
    MARI --- ---
    PIPAL: ale k čemu mi to bude, já si to fakt nemůžu dovolit koupit... takže asi smolík, no. :/
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MARI: no jo, ale aspon to muzes otestovat, jestli to skenuje tak jak potrebujes.
    MARI
    MARI --- ---
    PIPAL: tak jsem stáhla tohle, co mi tu hamrickweb nabízí hned v úvodu: http://www.hamrick.com/
    je tam vodoznak. :/
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MARI: co se tyce barev, je to jen otazka nastaveni, program skenuje dobre. Koukam, ze od verze 9.1 maji i jakousi Basic Edition zdarma, ale co umi, to nevim. Kazdopadne se vyplati koupit plnou pro verzi, ten program za to stoji.

    What's new in version 9.1.00:
    Added Basic Edition - free version of VueScan
    MARI
    MARI --- ---
    PIPAL: ten jsem kdysi zkoušela a přišlo mi, že ty barvy s ním lezou jak z legolendu, ale zkusím (tehdy šlo o jiný skener na vistách). každopádně nemůžu teď žádný software kupovat. to už bych spíš zainvestovala do jiného skeneru (když už). ten canoscan 8600f taky nění žádný zázrak, ale pro mé potřeby náhledu vždycky stačil... jen teď na něm prvně na macu potřebuju urgentně naskenovat dvě políčka a ejhle, nejde to. :/ mám ovladač, který mi poslali z canon servisu. formulář na jejich stránkách je do 19. 11. mimo provoz a jinej email tam nemají...
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MARI: podle mě záleží na software, kterým to scanuješ. Takovej vuescan bych si tipnul, že by ti umožnil jakýkoliv režim. Zkus tu testovaci verzi.
    MARI
    MARI --- ---
    prosím, mám problém s canoscan 8600f a mac lion (10.7.5). skener skenuje, ale jen dokumenty/fotky. nikde v ovladači nevidím možnost přepnout na skenování negativů. existuje na to nějaký jiný ovladač, který mi unikl, nebo mám prostě smolíka? je to blbý, protože nutně potřebuju naskenovat dvě políčka svitkového filmu a nemám na čem, protože všechny mě dostupné skenery (od známých) nemají ovladače na liona. :/
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JIKOO: Stáhni si demo VS a pak se rozhodni, jestli ti vyhovuje nebo ne. Za mě osobně - Silverfast je sračka.
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    MACHALIK: DIky. Asi dam na zacatek tech 60E za VS a kdyz to neklapne tak casem pridam 110 za SilverFast +

    Za par tydnu podam referat jak jsem spokojen:)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JIKOO: Zase jsem to zkoušel a zatímco by multi exposure měla prosvětlit/dodat tonalitu stínům, tak je akorát ztmaví a pošle do magenty. Ta volba tam je, scanner to fyzicky umí, vidím, jak to napřed projede poprvé normálně a podruhé pak s mnohem větším jasem (přepálí světla), ale ten finální merge je špatnej. Nicméně co jsem teď stáhnul novej VueScan, tak se to chová úplně jinak k šumu v zeleným kanálu, je to mnohem jemnější, se současnýma scanama jsem megaspokojenej. Dělal jsem teď jednomu borcovi sto scanů, tak jsem ten proces ladil a ladil ještě.
    Taky jsem zjistil několik zajímavejch věcí o Mině, kupř. že multisampling umí Minolta jen 1x, 2x a 4x, všechny ostatní volby jsou neplatný. I když zvolím 16x, tak to trvá stejnou dobu jako při 4x a výsledek je identickej, takže to táhlo ve Vue jde zbytečně daleko. Taky scanování na 3600 dpi ve skutečnosti není nic jinýho než 5400 dpi a pak downsample, doba trvání je stejná (dokonce delší o ten přepočet), čili nemá cenu scanovat na jinejch rozlišeních než násobcích optickýho maxima (1350, 2700, 5400 dpi), protože tam není úspora. Vůbec mi to pomohlo, že jsem se s tím teď několik dní tak drbal a snažil se z toho vyrazit, co to dá. Multi exposure to ale není.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam