• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    KASTA
    KASTA --- ---
    MURHAAYA: tak to vidím, že to budu dělat stejně :) dík!
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    neni to zrno, je to preostreny a vytazeny. saturovany barvy. Ja si tak nechavam skenovat jenom crossy. tam chci sileny barvy a kontrasty.
    KASTA
    KASTA --- ---
    MURHAAYA: aha... mně ty ultralabácký přišly taky přehnaně kontrastní, což třeba u krosů je dobrý, ale z epsonu dostanu mnohem víc detailů. Taky mě zarazilo to jejich extrémní "zrno" jestli je to zrno :)

    on je ten rozdíl vidět hlavně když ty fotky dám vedle sebe, jinak jsem spokojenej...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    No skeny z ultralabu jsou hlavne preostreny
    KASTA
    KASTA --- ---
    zdravím, tak jsem si konečně pořídil ten epson v500 a je to dobrý: barvy, prosvícení atd. s předchozím skenerem nesrovnatelný, prosvítí i velvii.... Ale když srovnávám moje skeny s těma z ultralabu, tak je tam teda taky rozdíl a to především v (ne)ostrosti. Jak jsem si to prohlížel, přijde mi že je to tím plastovým nástavcem - ne moc povedeným (nevypne pořádně film). Nezkoušeli jste tohle někdo nějak řešit?
    MARI
    MARI --- ---
    MACHALIK: nejakej nervozni?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Šmarja stáhni si ho a už o tom nedebatujte.
    MARI
    MARI --- ---
    tak usetrit nebo si privydelat bokem neni zas takovej problem, ale porad to pada na jine nezbytne vydaje (monentalne je v poradi zehlici prkno - zehlim klecmo na matraci - ale to jsem uz docela ot). :))
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MARI: No vidis, ze sis poradila! V tom pripade bych se na canon vykaslal a pouzival vuescan. A jestli ho mas na vic, nez ty dve fotky a nemas prachy na licenci, tak si na nej nasetri a kup ho pozdeji.
    MARI
    MARI --- ---
    nebo prostě nevím, kde se to dá nastavit. maca mám necelý rok a možná jsem ještě neobjevila veškerá skrytá zákoutí tajů a magie.

    na canoním webu konečně funguje ten jejich formulář, takže jsem jim napsala, že ten ovládač, co mi poslali, neskenuje filmy a uvidím, co mi k tomu napíšou...
    z jiného servisu mi poslali akorát manuál (s tím, že bohužel nemají možnost to sami kde zjistit - asi nemají mac 10.7), ale s angličtinou to u mě není moc valné... zatím jsem si ukradla vuescan, protože zítra musím do tiskárny a noťas má tendence vypnout displej zrovna ve chvíli, kdy začne skenovat (apod. - spadl mi před časem na zem a je náladový - po mně :))...
    no, tak uvidíme, co z canona vypadne za moudrost.
    MARI
    MARI --- ---
    PIPAL: no to je přesně ten, co mám a nejdou skenovat filmy. jen fotky/papíry.
    MARI
    MARI --- ---
    JIKOO, JIKOO: no, nenašla jsem nic, co by říkalo, že tohle je na canoscan 8600f.
    tak já snad budu muset zprovoznit ten starej notebook-křáp s vistama neboco, tam to kdysi jelo v pohodě... :/
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    JIKOO: tedy nevim jestli se to netyka jen Reflecty....
    MARI
    MARI --- ---
    MACHALIK: teď jsou to dvě fotky, ale jinak bych docela ráda skenovala i normálně víc těch fotek. kdykoli potřebuju. příjde mi to navíc dost na palici vydat ovládač, který funguje jen na půl. :/
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Torrent, snad, ne? Na dvě fotky se svět nezboří.
    MARI
    MARI --- ---
    PIPAL: ale k čemu mi to bude, já si to fakt nemůžu dovolit koupit... takže asi smolík, no. :/
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MARI: no jo, ale aspon to muzes otestovat, jestli to skenuje tak jak potrebujes.
    MARI
    MARI --- ---
    PIPAL: tak jsem stáhla tohle, co mi tu hamrickweb nabízí hned v úvodu: http://www.hamrick.com/
    je tam vodoznak. :/
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MARI: co se tyce barev, je to jen otazka nastaveni, program skenuje dobre. Koukam, ze od verze 9.1 maji i jakousi Basic Edition zdarma, ale co umi, to nevim. Kazdopadne se vyplati koupit plnou pro verzi, ten program za to stoji.

    What's new in version 9.1.00:
    Added Basic Edition - free version of VueScan
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam