• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    KASTA
    KASTA --- ---
    no, možná časem, já to neberu zase tak vážně, abych do tohohle teď investoval... i když ty nudle jsou zvláštní, skenuje mi ve formátu cca 22 x 35 takže nahoře i dole skoro milimetr ořezává... ale zatím dobrý
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    vuescan umi epson a umi s nim hafo veci, doporucuju
    KASTA
    KASTA --- ---
    já až teď koukám jak nádherný fotky jsem v lednu v Thajsku nafotil :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    KASTA: z Madlenky lowendovýho Hi-Maticu E to taky tahalo věci, že sem se divil...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ja si na canoscanu nastavuju skenovaci plochu rucne vzdycky a az pak si to orezavam na 3:2
    KASTA
    KASTA --- ---
    TWARR: jo to jsem si taky všimnul, ale myslel jsem, že to je tím, že mám lowend foťák a ten to tak fotí. Koukám, že dole to mám trochu ořízlý, ale zase po stranách je tam toho víc na těch než z labu..... 1930:1200 mi to většinou vychází

    LUKAS87: hele, vzhledem k mým lowend fotákům mi ta kvalita stačí :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Nudle se líbí...
    TWARR
    TWARR --- ---
    KASTA: jen ten epsoni soft blbe vybira velikost pole, nedela to ani zdaleka 3:2 ale nejakou zpiceninu. takze bacha, aby ses nedivil, ze mas naskenovane nudle ;)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    KASTA: půjč mi film, naskenuju ti pár políček na mym skeneru a budeš se teprve divit...
    KASTA
    KASTA --- ---
    MURHAAYA: tak to vidím, že to budu dělat stejně :) dík!
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    neni to zrno, je to preostreny a vytazeny. saturovany barvy. Ja si tak nechavam skenovat jenom crossy. tam chci sileny barvy a kontrasty.
    KASTA
    KASTA --- ---
    MURHAAYA: aha... mně ty ultralabácký přišly taky přehnaně kontrastní, což třeba u krosů je dobrý, ale z epsonu dostanu mnohem víc detailů. Taky mě zarazilo to jejich extrémní "zrno" jestli je to zrno :)

    on je ten rozdíl vidět hlavně když ty fotky dám vedle sebe, jinak jsem spokojenej...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    No skeny z ultralabu jsou hlavne preostreny
    KASTA
    KASTA --- ---
    zdravím, tak jsem si konečně pořídil ten epson v500 a je to dobrý: barvy, prosvícení atd. s předchozím skenerem nesrovnatelný, prosvítí i velvii.... Ale když srovnávám moje skeny s těma z ultralabu, tak je tam teda taky rozdíl a to především v (ne)ostrosti. Jak jsem si to prohlížel, přijde mi že je to tím plastovým nástavcem - ne moc povedeným (nevypne pořádně film). Nezkoušeli jste tohle někdo nějak řešit?
    MARI
    MARI --- ---
    MACHALIK: nejakej nervozni?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Šmarja stáhni si ho a už o tom nedebatujte.
    MARI
    MARI --- ---
    tak usetrit nebo si privydelat bokem neni zas takovej problem, ale porad to pada na jine nezbytne vydaje (monentalne je v poradi zehlici prkno - zehlim klecmo na matraci - ale to jsem uz docela ot). :))
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MARI: No vidis, ze sis poradila! V tom pripade bych se na canon vykaslal a pouzival vuescan. A jestli ho mas na vic, nez ty dve fotky a nemas prachy na licenci, tak si na nej nasetri a kup ho pozdeji.
    MARI
    MARI --- ---
    nebo prostě nevím, kde se to dá nastavit. maca mám necelý rok a možná jsem ještě neobjevila veškerá skrytá zákoutí tajů a magie.

    na canoním webu konečně funguje ten jejich formulář, takže jsem jim napsala, že ten ovládač, co mi poslali, neskenuje filmy a uvidím, co mi k tomu napíšou...
    z jiného servisu mi poslali akorát manuál (s tím, že bohužel nemají možnost to sami kde zjistit - asi nemají mac 10.7), ale s angličtinou to u mě není moc valné... zatím jsem si ukradla vuescan, protože zítra musím do tiskárny a noťas má tendence vypnout displej zrovna ve chvíli, kdy začne skenovat (apod. - spadl mi před časem na zem a je náladový - po mně :))...
    no, tak uvidíme, co z canona vypadne za moudrost.
    MARI
    MARI --- ---
    PIPAL: no to je přesně ten, co mám a nejdou skenovat filmy. jen fotky/papíry.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam