• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    nema tady nekdo kalibracni terc IT8 v 35mm?
    MAOLIS
    MAOLIS --- ---
    MURHAAYA: díky za nabídku, už je naskenováno !
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MAOLIS: bud konkretnejsi. jsou to jiz vytistene/zvetsene fotky na papire? Jaky format? Do A4 zvladne kazdy bezny stolni skener. Nebo to jsou cb negativy? Jaky format? Kinofilm bych zvladl v dost slusne kvalite, stredoformat min. Jsou v dobrem stavu nebo spatnem? Bude potreba retuse nebo si to budes retusovat sam? Prohnani skenerem je jen pulka prace.
    OT_
    OT_ --- ---
    MACHALIK: Přesně tak, černobílé. Teoreticky by to mohl být prach na zrcadle snímače, vygooglil jsem pár návodů na čištění, vyzkouším.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    OT_: Ty pruhy jsou tedy černobílý? Tak to ti subpixely neodchází a bude to spíš nějakej prach nebo něco s lampou.
    OT_
    OT_ --- ---
    MACHALIK: V barvě to vypadá úplně stejně. Trochu se to při finálním skenu ztratí (což by mohlo být tou technologií, která čití prach?) ale i tak žádná sláva teda.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    OT_: Nemáš to v barvěM Vypadá to, že jde snímač dopiče.
    OT_
    OT_ --- ---
    Přečetl jsem si tady toho sice moc o pruzích, ale myslím, že jde o jiné pruhy, než se kterými mám na 9950F problém já:


    Co to zase je? Prach na snímači? Dá se to nějak vyčistit? Nevíte?
    KOLU
    KOLU --- ---
    MURHAAYA: to zrcátko bejvá ušmudlaný. fakt neni od věci to vyčistit. sám jsem byl překvapenej, když jsem rozebral svůj V ED...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    KOLU: ja sem ho rozebral a profoukal lehce. nesel jsem uplne do kompletni rozborky, ale byl v nem ulomenej prusvitne plast co mel vest svetlo z diody k prednimu panelu (bez nej to sviti uplne stejne), jinak je nejspis v perfektnim stavu. uz sem tim projel nejakej negativ cb a barvu.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MURHAAYA: gratuluju! :) doporučuju hned zezačátku rozebrat a vyčistit zrcátko. a dělat to tak jednou ročně...
    EGGH
    EGGH --- ---
    MURHAAYA: Asi to bude jinej level, než skeny z labu.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    EGGH: nn, od jednoho znamyho. Skoro si az rikam, ze jsem si vcerejsi varku negativu co jsem nesl do ultralabu mohl nechat jen vyvolat a naskenovat si to muzu sam... tak od priste .)
    EGGH
    EGGH --- ---
    MURHAAYA: Od Wágnera? :) Ať dobře slouží!
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tak jsem stastnym majitelem Nikonu 5000 ED... .)
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    REEFER: jo, tam byl SEN_ taky a pochvala prej
    REEFER
    REEFER --- ---
    Ja skenoval na vystavu tady a bylo to uzasny, skvelej pristup, bajecnej pan: http://www.flextightx5.com/index.php/ceniky/zakladni-cenik-2013.html
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    FTN: Toto byl raw scan kinofilm bez úprav, bez ořezu (mám tam perforaci), nez ničeho, jak jsem to chtěl, z diáku (V50). Pět minut práce, esli deset i s uložením. Už to probíráme v sousedním klubu, chtěl jsem jen oznámit, jak to bylo.

    EGGH: Když jsem u něj posledně byl, tak mu tam 5000 seděl na stole, a když mi kdysi dávno scanoval filmy (asi 20 úhrnem), tak to bylo na Nikonu. Všechno v pohodě, opět kinofilm, opět bez úprav (proč byste si chlapi nechávali někoho hrabat na vaše fotky???).

    Každopádně to přenesme sem: [ Scannery a scanovani ]
    EGGH
    EGGH --- ---
    MACHALIK: Smělík Nikony nemá, to mi tvrdil do telefonu s tím, že byly drahý a tak skenuje na MICROTEK i900 (aspoň mně skenoval) a "scan celého filmu v rozlišení šíře 10x ? 300 DPI. 150,- kč" Jednalo se o 10 políček svitku - takže náhledová kvalita. Když jsem poptával 4000 dpi, tak chtěli 150Kč za políčko svitku a vypadalo to jak ofocený z kopírky s šíleným doostřením (prostě to neumí). Mně přijde 121Kč za kvalitní sken s úpravama jako odpovídající cena. Já bych si naúčtoval asi víc.
    FTN
    FTN --- ---
    Nedávno jsem dělal celkem 60 kusů 6x7 a vycházelo to na cca 110,- za kus. Když každý zvlášť zaostříš, vyladíš tonálně, nějakou dobu se to skenuje, pak děláš raw a retušuješ, tak na jednom políčku trávíš klidně půl hodiny. Takže to byla ještě přátelská cena. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam