• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ahoj, doporučíte prosím scanner na 35 mm a na 6*6 nebo 6*9? Do 10 000 prosím? Epson V600? A kdybych nepotřeboval ten scanner na nic jiného?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Taky vám přijde, že na hi res skenu je vidět každej škrábanec a pod zvětšovákem to zas taková bída neni?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SKOT: no to bys byl uzasnej :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    MURHAAYA: mám doma myslím odtud http://www.targets.coloraid.de/ klidně půjčím, někde mi to leží ve skříni...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    KOLU: na tyhle strance zrovna ted, nezavisle na tobe, brousim pro info :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Já to snad na nějakým negativu zkusím.
    KOLU
    KOLU --- ---
    si myslim, ze tohle by mohlo bejt definitivni reseni:
    ColorNeg - Your RAW converter for negative scans
    http://www.colorneg.com/colorneg.html?lang=en
    je to jedna z veci, na kterou bych si rad do budoucna usetril... teda jeste jsem to nezkousel, ale tvari se to fakt namakane.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    JIKOO: ok, to zkusim vecer. Diak prvni co si budu skenovat na tom Nikonu budu mit az koncem tydne. Negativy sou levny, dostupny a ty barvy tam jsou, jen je z toho vydolovat...
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    JIKOO: skvele* ne skveli
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    MURHAAYA: Pro me je na editaci jednodussi to mit v TIFF, protoze si tam zvolim typ filmu(podlozky) a tim snizim vliv orazove/zelene. Coz, pokud me pamet neklame, DNG neumoznuje (ciste 1 a 0) Ne vzdy se mi to pak povede dotahnout do idealnich barev, ale to uz je spis otazka mojich schopnosti postprocesu.

    V pripade kdy potrebuju refrenci na co nejprirozenejsi podani barev soupnu to jeste na kontrolni scan do labu.
    Naprosto skveli mi takto chodi minimalne EKTAR a PORTRA. GOLD pouzivam jen do OLPS XA a dirkovky, kde mi to rozhaseni barev uz tolik neprekazi. Navic ty filmy znam takze vim jak maji vypadat. Jine barvy pouzivam zridka.

    Dalsi reseni jak pise Machalik je pak DIA
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    JIKOO: jako ze TIFF je lepsi na editaci nez DNG?
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    MURHAAYA: Me obecne pomaha ve VS jet barvu jen na TIFF, nahodit jakykoli "typ filmu", ktery vyleze trochu koukatelne a pak si pohrat se savlema v Lightroomu.
    Na barevne RAW koncim tak jak rikaz v zelene ci oranzove. Podlozkove barvy se nezbavim.

    Dej pak vedet jak ti to vyslo v tom Nikon Scanu.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    KOLU: dik. zkusim to.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MURHAAYA: tak to zkus Nikon Scanem. je ke stazeni na oficialnich strankach a nejnovejsi verze (pro Visty) jede korektne i pod W7 x64... s vystupem z toho softu na LS-50 jsem byl velmi spokojenej.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    KOLU: VueScan...
    KOLU
    KOLU --- ---
    MURHAAYA: to asi neskenujes v Nikon Scanu, co? ne, ze by byl o tolik lepsi, aspon ten softwer vi, jaky zhruba parametry ma vstupni zarizeni.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MURHAAYA: Nejen kvůli tomuto, ale i kvůli tomuto jsem skončil kompletně u diáku.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    a jeste se zeptam, jsem debil, nebo mate taky problem dostat nejaky normalni barvy ze skenu barevnejch negativu? Me prijde ze dve fotky vyfoceny hned po sobe maj treba jinej odstin (mozna trochu zmenena expozice pri foceni), hejbu se savlema az mi voci jdou sejdrem a furt tam cejtim nejakej ruzovej nebo zelenej nadech. Ve stinech bejva nejakej nadech... kdyz to srovnam barevne s pitomejma skenama z ultralabu, tak maj takovou hezkou sytost, teplejsi barvy bez nadechu, ma to takovej "pop" ze to proste je hezky (to, ze je to prevostreny apod je jina vec). Nejvetsi pruser mam s pletovkama, ktery proste ne a ne udelat prijatelny. Skenuju na Nikonu LS-5000 do DNG a pak to honim v Camera Raw. Rady uvitam :/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    nema tady nekdo kalibracni terc IT8 v 35mm?
    MAOLIS
    MAOLIS --- ---
    MURHAAYA: díky za nabídku, už je naskenováno !
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam