• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    MURHAAYA: ten DNG formát je super, to mi dost dává smysl.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: http://murhaaya.com/odd/sken/ tady je dng a dva jpg. jeden je z labu a druhej co se menuje stejne jako dng je exportovanej z toho (tusim 2400 dpi, lehce za hranou toho co ten skener asi hw zvladne). netvrdim, ze se mi ty barvy nejak povedly, tak luxusni barvy jako jinejm lezou z porty asi nedostavam.

    jo a je to portra 160 NC prosla tusim, foceno mamiyou rb 67
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    fajn!
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    EGGH: http://murhaaya.com/odd/ja/nyx/analog/2015-05-07-dl500-005-22.jpg ale tohle je teda z jiny varky. normalne si nenechavam full resy. skenuju ve full res dng a pak vysledny exporty zmensim na 3000x2000 px
    EGGH
    EGGH --- ---
    MURHAAYA: Uploadneš pak prosím někam ukázkový sken v plném rozlišení? Jako takhle, jak to popisuješ, to zní skvěle.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tak jsem dneska poprve skenoval na tom nikonu ls5000 cely pasy fipmu. Velke diky patri lukasovi za modifikaci toho drzaku!

    Na 4000 dpi se to prokouse filmem za cca 40 minut. Filmy rovnou z koupelny jsou zaroven cistsi. Krom teda obcasneho hlidani namotavani je to zcela autonomni po tu dobu... Totalni bomba
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MURHAAYA: Jsem zvědav.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    dulezity je mit proste stejnou expozici aby vsecky byly naskenovany stejne a pak si posoupat hejbatkama v Camera Raw nebo lightroomu
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BIDAK: ja zkusim naskenovat nejakej negativ svitkovej pres 8800f a vuescan schvalne. Skenoval sem takhle nejaky crossy, co si pamatuju.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MURHAAYA: A vědět emulzi nejlíp. Což u mě bude někdy problém...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Na barvu to chce vuescan a hrat si s tim
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CHARVYBURGER: To jsem si myslel...
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    BIDAK: Na 6x6 ho pouzivam taky a CB je celkem v klidu. Jakmile dojde na barvu, je to slabsi...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak nakonce vyhrál Cannon 9000f MarkII. Pořídil jsem si ho zejména kvůli dobrému SW a recenze nelhaly. SW šetří spoustu času a zatím jsem VueScan ani nezapnul. Scanuji zatím 6*6 z roku 1953 film je Illford HP3. Samozřejmně, že hlavní výzva budou barevné negativy...



    ROLEX
    ROLEX --- ---
    já to mam tak na náhledy na web, něco poslat na nyx, něco poslat kámošům atd.. Jedu Epson scan soft, asi jsem jen línej učit se na něčem lepším a složitějším ale mě to pro moje účely vyhovuje (skenuju do TIFF)
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    MURHAAYA: Díky za odpověď. Osobně jsem s předchozím skenerem používal SilverFast, ale skener se mi porouchal a tak jsem koupil novej. Na kterej bych zase musel SF koupit, což se mi rozhodně nechtělo. Přeregistrace nefunguje :(. Nicméně s tím SF jsem byl spokojený. Ale proč to píšu, protože jsem musel v rychlosti naskenovat asi 150 fotek a jelikož jsem SF znovu kupovat nechtěl a na VS jsem si nevzpomněl, tak jsem to dělal v přiloženém EPSON softu a výsledek, který jsem následně tisknul, mě dost mile překvapil. Tak mě jenom tak zajímá, jestli to opravdu má smysl investovat do speciálního softu.

    Každopádně to dngéčko by v některých případech bylo fajn.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MURHAAYA: plus VueScan ma dozivotni upgrade v cene a bez problemu jede i v linuxu - ma jak 32b tak i 64b verzi.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    mno moje zkusenosti se silverfastem jsou v urovni nocnich mur a bud jsem debil nebo ten soft je debilni.
    VueScan ma mrte nastaveni (a nektery z nich jsou spis pro okrasu jako treba profily filmu, ktery jsou uplne k nicemu), ale vytahne ti fotku do 16ti bit tiffu nebo dng, nedela ti ruzny doostrovani a enhancementy co ti dela dodavanej soft, aby zakryl to, ze ten skener je shit. u lepsich skeneru ti otevre spoustu nastaveni
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    Může mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl třeba mezi SilverFast, VueScan a dodaným softem od výrobce (konkretne epson)? Jde mi o to jestli má cenu investovat do softu, který stojí pomalu jako ten skener ;)
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    BIDAK: to bych sel radeji znova do 9900f ( videl jsem ho u skody )nez do v600, Canon je o neco levnejsi a kvalitou na tom bude podobne. U epsonu jsem mel docela problemy s nekompaktibilitou u vuescanu, nastavena expozice se neprojevovala na vysledcich apd. zkousel jsem x verzi a nefunguje to zdaleka tak dobre jako u jinych scanneru. za sebe to moc doporucit nemuzu.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BIDAK: aha, sorry, to mi uniklo. Ja si myslim ze to bude srovnatelny, jesli si pomuzes, tak jen lehce. urcite to neni jina liga
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam