• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ATANKonverzace v ruštině
    ANNY
    ANNY --- ---
    GOSHEWAN: mam z netu stazene Pilmsleur - rustina. Je to rustina pro Americany, takze znalost anglictiny nutna. Ale je to zase na druhou stranu velmi polopaticke a drilující, takze myslim, ze super. V mp3. Asi tak na jedno DVD.

    http://www.multilingualbooks.com/pims-russian.html
    RYBRCOUL
    RYBRCOUL --- ---
    JOSEF_K: Já nemám ftp, kdybys nějaké měl, tak ti to tam klidně pošlu. Celkem to má asi 130 MB.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Tak už mám doma "Ruština nejen pro samouky", vypadá to celkem solidně. A je modrá ((-;
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ALI_GATOR: To už mě taky napadlo. Ač jsem vyštrachal i texty, tak na některé slovní obraty koukám jak "tele na nový vrata". Budu muset zchrastit něco lepšího.



    RYBRCOUL: A nešlo by je hodit někam na net, kde bych si je mohl stáhnout? To by mi hodně bodlo...
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    JOSEF_K: Snažit se porozumět ruštině z písniček Vysokého není úpně šťastné řešení IMHO, je tam spousta slovních hříček a hovorové ruštiny.
    REEFER
    REEFER --- ---
    ja sem to dokonce i ucil ale nevzpomenu se uz :)) tusim ze byla modra?!? rustina pro samouky?!

    a jinak klasicky raduga, ne?
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Hm hm. Takze nikdo nezna nejakou osvedcenou ucebnici?
    REEFER
    REEFER --- ---
    a?
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    JOSEF_K: Já zase znám Párus od Lermontova :)
    RYBRCOUL
    RYBRCOUL --- ---
    JOSEF_K: já ty nahrávky mám v mp3, kvalita není 100% - asi je to přetažený z kazety, ale použít se to určitě dá.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ASHRAK: Už jsem to tady jednou nadhodil, zda je někdo nemá, ale zůstalo to bez odezvy a nikde jinde jsem je taky nesehnal:(.

    btw: Jak jsi to napsal latinkou, tak mě napadla jen Radůza zpěvačka a přemýšlel jsem, co tím hergot myslíš:))). Tu v compu mám a jediná ruská věc je ta přehrávka od Vysockého (парус), což mi taky moc nepomůže:)).
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    JOSEF_K: Tak si máš pořídit nahrávky k Ráduze ;)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    GOSHEWAN: Není to taková sranda, jak to vypadá. Já se učím samoučně z učebnice радуга a sice už mi nedělá problémy azbuka, ale nějak kloudně se domluvit zatím nezvládám (učím se cca 4 měsíce) a ani ruštině o moc lépe nerozumím, což možná bude tím, že mám jen nahrávky Vysockého v dost mizerné kvalitě, takže bych tomu možná nerozuměl ani česky:). Každopádně hodně štěstí...
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Jsem, jinak bych se neptal (:
    REEFER
    REEFER --- ---
    kdyz neni chut chodit na kurz, ses si jistej, ze bude chut se ucit sam doma?
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Zdravím, nemá někdo zkušenosti s nějakou literaturou pro začátečníky - samouky? Chci se začít učit rusky a nemám moc chuť a ani moc čas chodit někam na kurzy a tak se ptám radši tady, jestli nevíte o nějaké osvědčené knížce, ze které bych to mohl pochytit sám... ?
    ANIT
    ANIT --- ---
    :DDDDDDDD
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    ANIT: Чебурашка mně косяк vykuril, poetomu :(
    :)
    ANIT
    ANIT --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam