• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ATANKonverzace v ruštině
    REEFER
    REEFER --- ---
    lucshaia vodka eto Sibirskoie Razdolie iz Barnaula! Na travke! :)
    ASJA
    ASJA --- ---
    ja azbuku mam na laptopu i na velkem kompu, takze pripadne muzu neco autentickeho vlozit, chcete-li...
    NAST
    NAST --- ---
    >>> vodka
    на мой взгляд самая качественная(вкусная) -- Долгорукий, хотя Русский Стандарт тоже не плох ...
    ATAN
    ATAN --- ---
    mat, rozmanitost a krasa jazyka mi prijde jako to same. ;o)
    HECTOR
    HECTOR --- ---
    ja ocen chocu pisat po-russki na klaviature, no ja ne znaju gde kotoraja russkaja bukva nachoditsja :-(
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    oki, ja tu nastenku jen inicioval, min. 2 mate prava tam psat.., zbytek tam muzeme pres diskusi přicezovat... pokud rodili mluvci to po nas ostatnich budou opravovat, budu jen rad... azbuka by byla v poho, musim si ale nainstalovat tu T602kovou pro Čechy, tam je to v poho (aby to nedopadlo jak diktat z Rj s cervenejma vpiskama od ucitelky:), jinak klas. rus klavesnice je silena i s popiskama, brr
    ASJA
    ASJA --- ---
    zavedla sem zkusebni anketu, jestli se vam nelibi, klidne predelejte
    ASJA
    ASJA --- ---
    perplex: no jako dobry, ale ja jakozto rodila mluvci bych k tomu mela par vyhrad - jednak tam nemas preklad vyrazu morskaja svinka - je to morce, myslim ze to z toho neni jasny. A taky pravopis: "posedet'" znamena zesedivet, ale "sidet'" je sedet (ja sizhu - v koreni je jasne i). Jinak musime rozsirit spolecnymi silami o realie, pripadne obrazky ci prispevky v azbuce, aby to bylo rozmanitejsi. ale pro zacatek myslim ze fakt dobry :)))
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    huh, tak jsem rozběhl nástěnku, kdyžtak to zkritizujte, opravte, smažte apod., ale hlavně doplňte, vycházím z toho, že by to mělo být pro všechny (tj. i nás tuzemce) o krásách a společných kořenech obou jazyků, takže jsem zavedl českou diakritiku (aby shch = šč, je to jednodušší), kde chybí překlad, doplníme, s otazníkama mi taky píchněte, některé věci jen tuším... navrhuju některý nejednoznačný objevy hodit nejdříve do pléna v diskusi a pak příp. na nástěnku do přísl. sekce,..
    Zavedl jsem i starorusk. chlíveček, sám jsem zvědav, kde se nám to začalo v historii rozcházet... Etymolog. poznámkám bych se tu taky nebránil. Vodku a sprosťárny jsem tam zatím nedával, obě temata bych spojil spis nekdy nekde v reálu:))
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    ..no klasika Kristall (vč. pšeničnaia) a posledni dobou Flagman,.. no a od veci neni ani Smirnovъ...
    HECTOR
    HECTOR --- ---
    nu chaj, v rossiji mne bolshe vsego ponravilas vodka "Russkij standard" i v srednej Azii kazasskaja vodka "Oficer" :-)
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    no to aby se uz chystalo nejake zastulie, vodka se nejlepe resi v praxi:)
    ASJA
    ASJA --- ---
    perplex: vtipne :)
    atan: taky pravda :))) a tady mame nove tema...vodka :))
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    ....jj, jsem to nechtene parafrazoval, ale "pol" ve svem 2. vyznamu by se tam snad taky hodil, ne? :)
    ATAN
    ATAN --- ---
    anichqa: ty neumis cist zahlavi? ;o)
    ATAN
    ATAN --- ---
    perplex: pustyje butylki na STOL nestavit ;o)
    ANICHQA
    ANICHQA --- ---
    blablabla..........krakrakra, be kterem jazyce to je?
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    lepota !:)... pustye butylki na pol ne stavit, pered dorogoi posedet, ot svechki ne prikurivat...... dyt rikam, ze jsou na tom prijemne ulitli...
    ASJA
    ASJA --- ---
    :))) v sled ne podmetat, nogami k dveri ne spat, na sebe nichego ne pokazyvat (bolezni), pered uhodom v zerkalo posmotret.....:) jsou toho mraky :) myslim ze tahle nastenka ude hodne rozmanita a co se tyce matu, je to opravdu neco skvostneho, kdyz to clovek umi pouzivat, tak pojdte se navzajem obohatit :))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam