• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RAJALAQueer literatura
    MOJO_RISIN
    MOJO_RISIN --- ---
    ahoj, napadá vás prosím nějaká, již existující povídka, báseň či jakýkoli další literární útvar, který by měl za hlavní motiv:

    - setkání s ženou, iluzivní vytvoření hodnot o ní a pak zcela rozdílné zjištění
    - vztah s ženou a poté zjištění, že je to vlastně muž

    díky za tip
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Doporučuji:
    Analogon 61 - - Sdružení Analogonu - knihkupectví Kosmas.cz
    http://www.kosmas.cz/knihy/157770/analogon-61/
    LURA
    LURA --- ---
    RUSALKA: Jestli něco odpočinkového, tak Podzimní příběh, roztomilá kniha :-)
    Williamsová, Karen: Podzimní příběh | Lesbické knihy | Queershop.cz
    http://www.queershop.cz/vmchk/lesbicke-knihy/williamsova-karen-podzimni-pribeh/flypage.tpl.html
    RUSALKA
    RUSALKA --- ---
    Už sem dlouho nikdo nepsal... Ač mám tuny povinné četby, kterou ryze 'holčičí' knihu byste mi doporučily/nebo i? Chci trochu vypnout a přestat se bavit jen tím, že mám školu a věci kolem..
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    JELENA: jo, invisible monsters je dobra kniha, jak sa clovek dozvie nieco, urobi si nejaku predstavu a za par kapitol len tak nahodi dalsi criepok, ktory tu predstavu dokonale rozbije... :)
    JELENA
    JELENA --- ---
    Zrovna jsem dočetla Neviditelné nestvůry od Chucka Palahniuka. Queer tematika je v tom zastoupená docela dost, i když celý ten román je poměrně bizarní a člověk si to z toho spíš po kouscích vytahuje. Zatím jsem z toho docela vykolejená a nedovedu to nějak "pěkně" shrnout, aniž bych vyzradila většinu zápletky, na níž je pěkné právě to odhalování po (šokujících) kouscích. Každopádně doporučuju, jen si to nechte na nějaké klidnější období, jako knihu na zahnání deprese bych to fakt neviděla :)
    VIDA
    VIDA --- ---
    Z oblíbeného blogu Stařec a nymfy.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    na 004. je hezký přehled literatury. To by možná chtělo na nástěnku, a pak už "jen" diskutovat :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ANGELINE: ale tak Radclyffe našla :)
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    Nedavno jsem docetla Pani Dalloway od Virginie Woolf... vrele doporucuji... Sice je tam spis jen par odkazu pro ty, co znaji jeji zivot, ale obecne ma nadherny smysl pro popis a nahlizeni na ruzne situace, ktere prinasi zivot... ;)

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZCR: díky :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    ECLECTICA: Alan Hollinghurst - The Swimming-pool Library a The Folding Star. The Line of Beauty už přeložená je.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Pokud byste měli někdo tip na knihu, která nebyla přeložena do čestiny, stojí za to a je psaná anglicky nebo švédsky, dejte mi prosím vědět.


    RAJALA: ani nevím, kde jsem to vlastně četla :)
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    ECLECTICA: myslim, ze je to dost mozne, ale bohuzel o tom nevim nic blizsiho... ;)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    K té "Studně osamění" - je pravda, že se název knihy objevoval za komunistů jako značka v L seznamovacích inzerátech?
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    nějak tu nikdo nezmínil nejdůležitějšího queer autora - W.S. Burroughse a to ať už jeho knihu Queer, nebo jiné....kdo nečetl, doporučuji
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    MADRONA: uvidime casem... ;)
    MADRONA
    MADRONA --- ---
    RAJALA: Já jsem to nemyslela jako brigádu :D))... stačí udělat nějaký blog, o kterém dáš vědět cílové skupině... :) každý básník by měl svou složku a bylo by :) a uprostřed blogu by se vypisovaly novinky...
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    MADRONA: S tim je prace, koupit si domenu, vytvorit design, nebo si na to nekoho najmout... kamarad vlastni jeden literarni server a neni to moc vyhodne... mam pocit, ze pokud nedas ctyri reklamy do zahlavi a dve do zapati, tak si nevydelas...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam