• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A systém okolo náhradní rodičovské péče v ČR je nesmyslný a škodí dětem, ale bohužel není možné "otevřít trh s dětmi". Život s dítětem, které má zničené primární vazby prostě je náročný.

    Takový otevřený systém mají třeba USA, kde navíc velmi často dochází k finanční motivaci u pěstounů a bohužel běžně se stává, že dítě do své dospělosti vystřída x rodin. Což je naprosté zlo, protože když už začne růst něco jako schopnost navazovat vztahy (zničená tím, že ho rodiče nechali v ústavu), tak pak putuje k jiný lidem a dalším a dalším. To už je lepší slušný děcák.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Protože si nemyslím, že mít dítě je nárokovatelné základní lidské právo.
    Právní ošetření dětí partnera a nebo záchrana dítěte z ústavu je něco jiného, než výroba dítěte ve zkumavce.

    Můj čistě osobní pohled je i nesouhlas s umělým oplodněním - pokud je organismus natolik v nepořádku, že nemůže mít děti, tak nadopovat ho hormonama a vyrobit dítě mi nepřijde jako prozíravé. Ale v případě že se mi nebude dařit otěhotnět, tak jsem zvědavá, jak tenhle názor obstojí...
    LURA
    LURA --- ---
    ECLECTICA: To si právě myslím.
    Já jsem pro to, aby bylo minimum omezení co se týče možnosti pořídit si /adoptovat děti. Teď nemyslím jen homo páry, ale obecně. Kolik je případů, že si lidi pořídí dítě a pak ho týrají nebo i zabijí, ale když jde třeba o adopci, tak jsou kolem toho hrozný harakiri, mám pocit, že je jednodušší stát se kosmonautem, než adoptovat dítě. A u těch UO by jim to už úplně mělo být fuk. To, jestli jsem vdaná, svobodná, lesba, hetero, blonďatá, pihovatá, katolička nebo buddhistka - co je komu po tom...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LURA: ono se to samozřejmě takhle děje, žejo. UO aspoň vyloučí přenos případných chorob a nějak se to mecicínsky ošetří, řekla bych.
    LURA
    LURA --- ---
    ZUZKAOU: Proč? Mně přijde, že bez volně dostupného UO jen přibyde lidí, kteří se zařídí jinak (poprosí kamaráda nebo někoho na inzerát ap.). A kluci to mají ještě složitější, ti můžou jen adoptovat nebo tu pěstounskou péči)...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hm- nezapadám do kolonek - jsem pro osvojení biologických dětí a pěstounskou péči pro děti z děcáků a proti volně dostupným umělým oplodněním.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ... a uvítám samozřejmě i diskusi na toto téma.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Udělala jsem anketu ohledně adopcí, prosím zahlasujte.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Odkaz na stránky zabývající se problematikou výchovy dětí v homoparentálnách (v tomto případě L) vztazích:

    http://www.l-rodiny.cz/
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JANITA: stoji to vicemene za hovno, jako porad, ale je to jiny hovno nez v praglu holt :)
    JANITA
    JANITA --- ---
    ;) jak se vubec mas, Shealo? Jsem te nevidela mesice, roky ;)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JANITA: tohle je velky tema ve statech, spis se divim ze o tom nekdo necetl . Ale asi netravis tolik casu na tech internetech jako ja. No a jasne, dyt do roku asi 70 byla homosexualita razena mezi dusevni poruchy v DSM III. (Diagnosticky a statisticky manual dusevnich poruch)
    mno a ten klub co linkovala Madrona je privatko, a nazev je interni humor.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Jedna slavná a inspirativní MtF: ekonomka Deirdre McCloskey. Nedávno sní vyšel rozhovor v Respektu.


    http://deirdremccloskey.org/
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BLACKSPIRIT: a ještě taková drobnost: on je nepodný, že nemůže mít děti?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BLACKSPIRIT: proč "najit alespon na chvili spriznenou dusi"? Takyový Pavel Vítek a Janis Sidovský spolu žijí už spoustu let. Existují i dlouhodobé homo vztahy. A řekla bych, že když se zadaří, tak může kde který heterosexuální pár závidět. (Troufám si říct, že vztah, co popisovala ona básnířka - link někde níže v tomto klubu - byl daleko šťastnější než vztah průměrného "smíšeného" páru).

    Ohledně toho, zda je na místě terapie, nemůžu soudit, ale "terapie" orientovaná na změnu orientace rozhodně ne.

    Konec konců, takový Exodus by mě chtěl léčit i ze zájmu o fyziku a scifi, protože je to "neženské".

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    Sex nás nebaví, léčit nepotřebujeme. Jsme normální, tvrdí asexuálové - iDNES.cz
    http://ona.idnes.cz/sex-nas-nebavi-lecit-nepotrebujeme-jsme-normalni-tvrdi-asexualove-109-/ona_telo.asp?c=A091124_173856_ona_telo_jup
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    SEBIEN: asexuály bereme taky do party :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    btw. taky k tématu, ale poněkud mrtvý klub: [ Asexualita - co o ní víme? co si o ní myslíme? ]
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ZUZKAOU: Jing a jang mám doma, začala jsem to číst, ale odložila jsem to, příliš často jsem nesouhlasila. Na můj vkus se moc často oháněli trvzeními uvedenými jako "tradičně je zvykem...", "obecně je známo" a "již kdysi dávno dělali muži to a ženy ono a proto by to tak mělo být i nadále...."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam