• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies



    sexuální orientace, sexuální identita, škatulkování v závislosti na místě a čase, dějiny pojetí transsexuality a homosexuality.

    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LUBOB: Tak pokud se bavíme o náhradní rodinné péči, tak proto, že v ústavech máš děti, kterým ústavy prokazatelně škodí a venku máš lidi, kteří se chtějí o děti starat a nemají biologické děti.

    Mít dítě není základní lidské právo, ale to o rodičích je v základních chartě dětských práv...
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ECLECTICA: tuhle otazku muzeme resit az tehdy, kdyz vyresime tu primarni, tedy tu, kdo & proc by to mel delat.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ECLECTICA: popravdě, já k tomu "nepovolování" nevidím žádné relevantní důvody.




    Mimochodem, docela mě zaujal příběh dvou amerických gayů, kteří měli jasno v tom, že chtějí adoptovat černošské dítě (ta jsou v oblasti adopcí v USA zhruba stejně "oblíbená" jako romské děti u nás).
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LUBOB: ok, můžeš začít :) Proč je tedy nepovolovat?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ECLECTICA: tohle mi neprijde jako zrovna povedeny argument.
    to je jako rikat, ze je OK nekomu amputovat jednu koncetinu, protoze je spousta tech, kteri o koncetinu nejak prijdou. navic, mame tu mechanismy, kdy s posvecenim statu & jeho aparatu jsou deti alkoholikum ci gamblerum odnimany (ne dusledne, ne vzdy, ale deje se to, ale jeste jsem nevidel, ze by nekdo prisel o dite kvuli tomu, koho ma rad).

    tak jak se tu ta debata zatim vede to podle me nikam nevede. hledaji se duvody & pseudoduvody, proc adopce povolit. podle meho by se debata mela vest o tom, zda & proc adopce nepovolovat. o tom, kdo (& proc) by o tom mel rozhodovat.

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TMA: Konkrétně autistickému dítěti z povahy věci bude úplně jedno, jestli je v rodině eskymáků, rodovém společenství punkerských leseb či středostavovské rodině na předměstí. Jedním ze znaků autismu (včetně vysoce výkonného autismu) je neschopnost a nebo výrazně zhoršená schopnost orientovat se v sociálních vztazích - natož tak "nadstavbových", jako je přijetí tvé rodiny okolím.

    Klíčové je, jestli bude dostávat adekvátní péči a přijetí.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    TMA: no, jasny, ale pokud ma rodic dite rad, je motivovan k tomu a by se diteti venoval tak jak je zapotrebi, a je jasny ze s autistou/aspergrem se komunikuje trosku jinak, s ditetem s lehkym postizenim se komunikuje trosku jinak... trust me. Moje uplne hetero matka tohle trosku nezvladla. To je totalne jedno, homo, hetero, whatever.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TMA: a co autistické děti v rodinách alkoholiků, gamblerů? Trpělivý láskyplný rodič jakékoli orientace je pro mě jasnou volbou.
    TMA
    TMA --- ---
    ECLECTICA: Dovolím si nesouhlasit. Nestačí, že ho dotyčný má rád. To dítě to musí umět vnímat. Pro neurotypická individua to nebývá problém, ale pro autisty ano. http://iautistic.com/autism-parents-why-my-child-hates-me.php

    Když se na to podíváme z pohledu adopce:
    1. autistické dítě v sociálně atypické rodině bude mít více problémů
    2. autismus se nepozná do asi dvou let věku
    3. je vhodné osvojení v co nejranějším věku, ideálně ještě jako kojence
    Je potřeba se rozhodnout, zda riziko "autista ve společensky atypické rodině" je horší, než "dítě v ústavu."
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    naopak to ze to rodice nevedi nebo neprijmuli mu bere sebevedomi vubec..
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    ANNIE: hmm.. myslim ze ne... dite spis teda pubertak který ma oporu v rodicich a ma s nimi dobry vztah myslim odolava okoli mnohem lepe a dustojnejc...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TEKKIT: mimochodem, předpokládám, že člověk, který je ochotný svou orientaci neskrývat a je s ní smířený, si děti nebude pořizovat "jen tak", ale proto, že je skutečně chce. U některých hetero rodičů si tím "chtění" popravdě moc jistá nejsem, když vidím, jak se ke svým dětem chovají.
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    jenom se z toho nesmí dělat věda
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    TEKKIT: co jsou presne ty "vzory chovani"? Myslis to, ze maminka je doma u plotny a tata vydelava penize? Ze je tata ve vychove ten drsnej a maminka ta hodna? Hodne to zjednodusuju, ale moc na tohle neverim. Plus, dite nevyrusta jako sklenikova kytka jen s rodici. Existuje sirsi rodina, skoly, zajmovy krouzky, bla bla bla... a hlavne si porad stojim za tim, ze malokdo vyrusta v idealni rodine, vzory jsou ruzne a nic neni modelove presne...


    TEKKIT:
    BLACKSPIRIT: trochu bludnej kruh, ne? ;)
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    člověk si zvykne na všechno velice rychle...
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    TEKKIT: no já myslím, že společnost jsou rodiče.. rodiče jsou nejdůležitější osoby v životě každého, pokud to přijmou rozumně a v klidu a ztotožněj se s tím, pak se s tím ztotožní i okolí (nebo taky ne všichni, ale jejich přítelé jistě ano) a ztotožní se stím i ta osoba, prostě to všichni přijmou jako přirozený fakt... pokud se z toho nebude dělat něco specialního, nebude to nic speciální...

    kdybych přišl za mým otcem, že jsem lesba, nevím jak by to přijal, ale asi by se s tím vyrovnal, vím ale jistě, že ve skrytu duše by s tím problém měl, nevím do jaké míry by mi to dal najevo...s adopcí dětí homosexuály jako katolík nesouhlasí...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BLACKSPIRIT: četla jsem o případu slečny se dvěma otci (vyrůstala v anglosaském prostředí). Říkala jím Pappa a Daddy :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TEKKIT: zapomínáš na širší rodinu. Mimochodem, poměrně velký problém vidím v nedostatku pedagogů a vychovatelů předškolních a školních dětí.

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    BLACKSPIRIT: rodiče by podle mě přijmuli homosexualitu svejch dětí v pohodě, kdyby je v pohodě dokázala přijmout společnost obecně...

    umim si představit tlak někde na vesnici kde ti dávaj všichni (a lidi jsou ve většině případů zlí - co si budeme nalhávat) najevo že "ten tvůj parchant je zasranej buzík" a že je to v podtatě tvoje vina, "jaxes vo něj blbě staral"....

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MINOS: toho s tim jak by se k dítěti chovalo okolí bych se rozhodně taky obával. Docela si umim představit že je někdo vystavován nějaký šikaně za to...


    ECLECTICA:
    ANNIE: já jsem jednou četl zajímavou studii o vývoji jedince a tam právě bylo popsáno jak jsou pro dítě důležitý odkoukávání "vzorců chování" jak mužů tak žen. Nejen pro schopnost navazování vztahů ve svým budoucím životě, ale i pro schopnost fungování ve společnosti....

    takže tady si myslim že stejně jako prokazatelně není ideální vyrůstat v neúplný rodině, tak by zde mohlo bejt zase trochu jiný riziko...
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    mami, tato?:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam