• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    FRONEMA: Uplne ne, ale da se vytvorit relativne slusna nahrada.
    TMA
    TMA --- ---
    ECLECTICA: Oni samečkové jsou vlastně jen taková podivná varianta samiček, o čemž svědčí přechodné formy. I takových funkcí jako produkovat mateřské mléko jsme ve správných podmínkách schopni (zase informace z televize, tentokrát z pořadu o koncentračních táborech).
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    BLACKSPIRIT: cely tenhle problem je hodne o tom ze existuje neco jako "muzske uvazovani" a "zenske uvazovani" respektive ze vetsina spolecnosti ma tyhle pojmy zadefinovane... kdyby se to tolik neresilo tak by tehlech problemu ubylo...a zustaly by jen ty s telem...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TMA: přesně tak. Ono vůbec transformace z muže na ženu je jednodušší a výsledky jsou lepší. Na druhou stranu, brát estrogeny taky není nic moc, zvyšuje to riziko rakoviny prsu.
    TMA
    TMA --- ---
    FRONEMA: Penis a klitoris jsou homologické. Navíc při obrácené operaci se z penisu vytváří klitoris (alespoň to říkali v televizi). Nicméně prohlédne-li si člověk příslušná anatomická zobrazení, dojde k závěru, že oné homologické tkáně není dostatečné množství.
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    FRONEMA: ja mam taky kolikrat muzske uvazovani, ale citim se naprosto zenou a jsem zenou, chapu to jako svoji osobnostni profil, myslim, ze vic inklinuju k takovemu tomu muzskemu pohledu na svet, muj muz mi zase prijde takovy zensky, obcas i ta reseni jeho jsou vic smirlivejsi v zenskym stylu, ale je to chlap, v tomhle se doplnujeme :-) ja jsem ten kdo udela bordel, impulsivni, jesitna atd, a on je jemny, smirlivy, tolerantni a chapavy :-)) mam se od nej porad co ucit...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: tuším, že ne...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    btw mam jednu hloupou pubertalni otazku ale fakt me to zajima a neustale dostavam ""potvrzene informace"" tak i tak tak nevim co si mam myslet
    jde zrekonstruovat na zenskem tele funkcni penis? tj se schopnosti erekce a drazdenim k orgasmu?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Jinak bych chtěla připomenout dva důležité dny:
    17. květen - den boje proti homofobii
    11. říjen - ... a víte co, zkuste hádat ;)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ECLECTICA: jinak docela pěkní medailony měli dva transsexuálové v pořadu LeGaTo, dá se to dohledat i v archívech ČT.
    TMA
    TMA --- ---
    ECLECTICA: Děkuji. Op = operation je běžné i v jiných oblastech, jen díky tomu to znám.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TMA: Male to Female, Female to Male
    CO - coming out
    post-op a pre-op asi znáš :)
    TMA
    TMA --- ---
    Co je to MtF a FtM? (A není to flamebait, jsem jen nevzdělaný.)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ECLECTICA: no jako priklad se uvadel rusky venkov, kde si nektere zeny vydobyvaji muzske postaveni v hierarchii, coz by asi mela byt jakasi vnitrni motivace k FtM, zatimco v modernim svete miva zena bohatsi zivot nez muz, na ktereho zbyl pracovni kolektiv.. tusim i nejaka statistika k tomu byla..


    zrovna nejsem ve stavu se zarazovat ;-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BAGHICEK: zvláštní, když se člověk podívá třeba na situaci v Indii nebo Thajsku, řekl by, že je v méně rozvinutých oblastech více MtF.

    Asi se budeš muset zařadit pod kolonku "jiné" ;)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ZUZKAOU: neco takovyho padlo na gender prednaskach.. v mene rozvinutych zemich je vic FtM.. v modernim svete zas MtF..

    V ankete mi chybi moznost jsem odlisna, originalni ;-)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    FRONEMA: V kazde zene je trosku chlapa (a naopak), ted uz jen zalezi jak moc :) A myslim, ze to vubec to nesouvisi se zmenou pohlavi.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: ja rozhodne nejsem v te situaci ze bych se chela nechat presit... ale spis mam plno muzskych vlastnosti, uvazovani a tak. ale muj nazor na to se dost meni tak nevim presne co bych rozepisovala
    diky za link, kouknu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    K poměrům MtF a FtM jsem někde četla že to není fixní, ale docela silně kulturně podmíněné. Ale zaboha si nevzpomenu kde jsem to četla a jaké tam popisovali zákonitosti. Zkusím googlit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam