• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    CD
    Zkratka pro termín crossdressing nebo pro člověka, který crossdressing provádí (crossdresser).

    Crossdressing
    Anglický termín, který vyjadřuje převlékání do šatů opačného pohlaví. Tento termín byl zaveden namísto zprofanovaného označení transvestita, který se nesprávně používal pro homosexuály, jenž přijali ženskou roli, a lidi, kteří dámské oblečení používají jako prostředek k sexuálnímu vrušení.

    Draag queens
    Americké označení pro lidi, kteří vystupují v ženské roli pro pobavení diváků. Viz heslo travestie.

    GG
    Anglický termín genetic girl označuje dívky, které se již jako dívky narodily.

    Operativní změna pohlaví
    Operativní změna pohlaví (Sexual Reassignment Surgery), je chirurgický zákrok, při kterém jsou změněny pohlavní orgány'. Jsou to dvě odlišné procedury - operace pro Muž->Žena (MTF) nebo operace pro Žena->Muž (FTM).

    SO
    Anglická zkratka significant other. Je to souhrnný termín pro manželku či partnerku.

    SRS
    Anglická zkratka pro operativní změnu pohlaví.

    TG
    Zkratka pro termín transgender.

    Transgender
    Transgender je souhrnný termín pro všechny osoby, u nichž není v souladu pohlaví, kterým se cítí být, a pohlaví, jehož mají vnější znaky. Jedná se tedy jak o transsexuály, kteří chtějí trvale změnit své tělo na správné pohlaví, tak i o transvestity, kteří dočasně vstupují do role opačného pohlaví.

    Transsexuál, Transsexualita
    Transsexuál je někdo kdo si přeje žít nebo již žije v roli opačného pohlaví. Mohou to být jak mužů, kteří chtějí být ženami (male to female MTF), tak i ženy, které chtějí být muži (female to male FTM). Svého cíle dosáhnou transsexuálové operativní změnu pohlaví (SRS).

    Travestie
    Travestie je představení, při němž muži imitují ženy (převážně zpěvačky). Původně fungovala travestie pouze jako barová zábava. Dnes díky různým soutěžím a přehlídkám to vypadá, že by se z travestie mohl vyvinout i nový umělecký směr.

    Transvestita, Transvestismus
    Transvestita je člověk, který vystupuje v roli opačného pohlaví, avšak pouze dočasně bez potřeby trvalé změny pohlaví.

    TS
    Zkratka pro termín transsexualismus nebo pro člověka, který je transsexuál (ka).

    TV
    Zkratka pro termín transvestismus nebo pro člověka, který je transvestit.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TRESKA: CD = crossdressing, který se dnes svými vnějšími projevy týká převážně mužů (jak už tu padlo). Kdo ví, možná je to taková poslední výspa "maskulinity", která přetrvává po společenských změnách minulého století a muži se jí drží (poté, co jsme jim my ženy sebraly kalhoty ;)) jakožto poslední připomínky role, kterou hráli ve společnosti dříve.
    A možná se úplně pletu. :)


    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    TRESKA: no to je prostě klasika - šuplíčky TV/TS/TG/CD ve škatulce LGBT :-))

    a na druhé straně mince není nic špatného, jen prostě někde je taková liberálnost, že nikdo divně nekouká ani na našince, ale ani na vraha našinců :-)
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    ECLECTICA: díky...to je to škatulkování, je toho moc, moc škatulek :-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TRESKA: TV - transvestitismus.
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    vím, že je to asi uplně jasný, ale pořád se nemůžu dobrat k tomu, co je TV, TVčkovské cosi....

    ROMANAMI: co je špatně na druhé straně mince? jakože i ve světě je dobře a někde lépe (co se týče qeer).
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    GEKKO: jak je to s fetišem je naprosto přesně "měřitelné" :-)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    GEKKO: chi :-)
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    ROMANAMI: Pro mě princeznovské šatičky měly určitou přitažlivost, jen když jsem je nosit nemohla, teď když můžu, tak by mě do nich nikdo nenacpal ani párem volů.. :)
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    ROMANAMI: Jasně. Jen těžko říct, jak je to s tím fetišem.. možná je to jen tím, že si chtějí za tu krátkou chvilku nakrásno užít úplně všechno..?
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    GEKKO: ještě jeden dovětek, samozřejmě že mám ráda hezké "princezničkovské" šaty, ale v tom nejde běhat po nákupech a tak :-) Já mám asi výhodu v tom že jsem poněkud neurčitý genotyp, a tak si mohu vyrazit ven nenamalovaná a tím pádem jako šedivá myška v davu neviditelná :-)))
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    GEKKO: naprostý souhlas, ale tam je pak jeden problém že se ani tolik nejedná o genderovou problematiku jako spíše o fetiš :-( Já vím že se zde brojí proti škatulkování, ale je doopravdy rozlišovat pohnutky :-( Sice jsme ve své podstatě všichni na jedné lodi, ale ti nápadnější, přehánějící právě spíše kazí celkový vjem společnosti vůči nám všem :-(
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    ECLECTICA: No tohle často dotahují do extrému TVčka (bez urážky).. u některých MtF se to dá pozorovat taky, ale zpravidla nás to po určité době rychle přejde :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GEKKO: taky mám někdy pocit, že jsou TS ženyk ještě jaksi "ženštější" než ostatní, ale to je možná dáno potřebou si to ženství uživát po všech těch letech hezky naplno...
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    TS lidi (většinou) moc genderové stereotypy nenarušují.. prostě jsou jen na úplně na opačné straně.. možná proto nás lidi lépe berou.. TVčka to mají těžší..

    ROMANAMI: Tenhle přístup se mi líbí :)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    ROMANAMI: ono totiž fňukat a naříkat si na nepřízeň osudu nestačí:-)))))
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    já si nestěžuji, já si chodím venku podle potřeby :-)
    ať si lidi trhnou ploutví, prostě jdu v tom na co mám zrovna náladu
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ROMANAMI: ono ani ženu v mužském oblečení jaksi nepoznáš, žejo... to jenom chlapeččci nesmí nosit šaty. Nespravedlivé, já vím.
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    ECLECTICA: takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, možná je to podobné, jen jaksi BI na ulici na první pohled nepoznáš :-)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    GEKKO: bingo ! a TV to mají dost podobně jak TS možná o kousek hůře, protože většina lidí tak nějak žačíná chápat, že se mohl někdo narodit ve špatném těle, ale ani za boha nepochopí že někdo v sobě může nést obě genderové osobnosti najednou :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam