• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    http://ona.idnes.cz/zpoved-transsexualky-tata-mi-konecne-zacal-rikat-moje-holcicko-pv7-/ona_telo.asp?c=A100121_143946_ona_telo_ves

    Tu diskusi jsem snad ani neměla číst :(
    (Nakonec mi to nedalo, a alespoň jsem tam přispěla).
    MRS_BRIGHTSIDE
    MRS_BRIGHTSIDE --- ---
    JUDIY: na slogan sme pysni :)

    dotazy a komenty k QFF Mezipatrum kdyztak na mne
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    pokud jste nestihly queer film fest....nebo stihly jen málo, jako já....tak se jukněte na vše v pohodlí domova.....krásnýreklamní slogan:)
    http://www.ceskatelevize.cz/specialy/mezipatra/
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    JUDIY: ne tak neni, ale časopis se bude dát sehnat:)
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    LISTIKUS: ohledně tohohle(indiáni a homosexualita) je velice zajímavý článek v posledním vydání Bloody mary...myslím, že je i na jejích stránkách http://bloodymary.blog.cz/
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ROMANAMI: tak :)

    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    ECLECTICA: Sasha že? :-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ROMANAMI: to bylo dneska? a já myslela, že včera... už mě tam kdosi zval (ale ne odsud) :)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    no my dneska máme takové malinkaté setkáníčko ve Lhotě u Dolních Břežan
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Co takhle nějaké setkání? :)
    JANITA
    JANITA --- ---
    Dámy a pánové, zadejte se!

    Také toužíte chodit do tanečních, ale do běžného kurzu vás nevezmou s odůvodněním, že dvě ženy nebo dva muži nejsou párem podle společenské etikety? Přejete si se svou partnerkou / partnerem na plese protančit střevíce, ale stále si nejste jisti svými kroky? Už vás nebaví každovečerní stereotyp u televize a konečně chcete zažít něco opravdu vzrušujícího?

    Přihlaste se do Queer tanečních!!!!

    Od února 2010 otevíráme v Praze tyto kurzy:

    pondělí 19-20.30h (90min) ve Friends* (1.2. - 12.4.2010) ARGENTINSKÉ TANGO - Jenne & Pavel - cena 2000,- (200,-/lekci)

    čtvrtek 19-20.00h (60min) ve Friends* (4.2. - 15.4.2010) LATINSKO-AMERICKÉ TANCE - Míca & Michal - cena 1500,- za jednotlivce / 2500,- za pár

    pátek 20-21.00h (60min) v Jam Café** (pozor změna!!!) (5.2. - 16.4.2010) SALSA - Honza & Ina (http://www.bohemiansalsa.cz/) - cena 1500,- za jednotlivce / 2500,- za pár

    Důležité info: První lekce je zdarma. Platba kurzovného bude probíhat v hotovosti po první lekci. Nemáte-li partnera/partnerku, nezoufejte a přijďte sami. :)


    Závazné přihlášky na: queerdanceprague@gmail.com nebo na tel.: +420 605 814 605
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    Je to až tak mimo???
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    nejzajimavější byla tato pasáž
    V jedné důmyslné studii vědci transplantovali přední mozek embryí křepelek z jednoho pohlaví na druhé ještě před tím, než se pohlavní žlázy plodu vyvinuly ve vaječníky nebo varlata.... Když mělo například samčí embryo transplantovaný samičí přední mozek, vyvinuli se dospělý jedinci, kteří nevykazovali samčí páření ani vokalizaci. To znamená, že samčí přední mozek věděl ze je samičí, ačkoliv byl vystaven působení samčích pohlavních hormonů.
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    Tak jsem se včera posunul dále ve čtení. A dostal jem se na geny. Moc zajimáve a udělal jsem vým z toho malej esej. [ LISTIKUS @ genetický základ pohlaví ]

    Poslední pasáže jsou zváště zajímavé. Píše se tam o transsexualite a homosexualitě.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    LISTIKUS: jo a pak nemá být člověk zblblý , když dokáže vnímat obojí:) společně i samostatně:)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    LISTIKUS: jen to nebyli homosexuálové, ale trans :-) i když ani zde se homosexualita nevylučuje :-)
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    ECLECTICA: no jenom to mam pocit bylo v češtine =o)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    Ja jsem četl že snad indiani nijak mužskou homosexualitu neodsuzovali, ale naopak to brali jako dar. Homosexuál byl nejčastěji šaman nebo člověk, který se podílel na rozhodování celé skupiny. Indiani věřili že ma v sobě jak ženskou tak mužskou část, proto je schopen zohlednit více hledisek a jeho pohled na problem je mnohem přinosnější.
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    LURA: no tak tam to muselo být celkem zábavné :) ale určitě na tom něco bude, protože i dnes je ženská homosexualita vnímaná o hodně jinak než mužská - zvlášť, když nejde vyloženě o vztah :) ale v Evropě se tohle moc neřešilo, když byla ještě trestná mužské homosexualita, ne? mám o tom jen kusé informace, samozřejmě bych si mohla zagůglit, ale radši se zeptám odborníků ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam