• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies



    sexuální orientace, sexuální identita, škatulkování v závislosti na místě a čase, dějiny pojetí transsexuality a homosexuality.

    rozbalit záhlaví
    KATERINA
    KATERINA --- ---
    ECLECTICA: kolik je vás v týmu? jsi na tu analýzu sama?
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    ECLECTICA: Něco podobného kdysi dělala Tereza Spencerová (ikdyž asi ne tak systematicky jak se na to chystáte Vy) ale ty výsledky byly velice převelice tristní TS problematika byla nejčastěji toliko předmětem bulvárních hnusot a plácala se mezi černou kronikou a zprávách o dvojhlavých selatech, jinými slovy kdyby si ti samí, pislálci dovolili psát ve stejném duchu třeba o romech nebo "kenj ejnhore" o židech, tak by znich lidskoprávní aktivisté (a jejich právníci) stáhli kůži po tenkých řemíncích...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Milí a drazí,

    v příštích týdnech/měsících mě čeká kvalitativní analýza prezentace transsexuality v českých médiích.
    Pokud byste narazili na jakýkoli článek k tematice, buďte tak laskaví a pošlete mi odkaz, ať už sem, nebo do pošty.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ELWARA: hele ale to by nemuselo byt spatne :-D jen tam asi nebude takovy vyber, ze ktereho bych mel radost :-/
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    KAWALSKI: a ještě si můžeš vzít až 4 najednou...
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: jak, vylozit? jsem zena, mam rada zeny, ejhle, v nasem state to nejni zrovna to nejlepsi pod lusncem....tak podstoupim premenu pohlavi, najednou j ze me muz, mam o dost lepsi prava, mam moznost najit si zenu....no parada :-/
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GAGOO: taky mě to docela zarazilo. Ovšem nevím, jak si vykládat informaci, že někdo podstoupí konverzi pohlaví právě kvůli odlišné sexuální orientaci.
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    Ehm to je dost překvapivé uvážíme li jak se tam například vůbec "nemažou" s gayi...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Írán a chirurgická konverze pohlaví
    http://www.memritv.org/clip/en/769.htm
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    MAGUMI: tak v radu mesicu uplne v pohode, v radu let uz bych rekl, ze to bude tezsi, aby to okoli "sežralo", ale ne nemozne ;-)
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    MAGUMI: S genderovou rolí se to má jako například jako se "státní příslušností" - dá se změnit, spousta lidí musela ve dvacátém století emigrovat a mnozí i vícekrát...a holt museli svoje sociální vybavení a roli několikrát zgruntu přestavět...tohle nebude o moc jiné...je to jen otázka přizpůsobivosti a motivace...
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KAWALSKI: Řekněme v řádu měsíců.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    MAGUMI: asi jde o ot, co si predstavujes pod pojmem "dlouhodobe"
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    ECLECTICA: Mně by zajímalo, jak je to s tou schopností identifikovat člověka, který na internetu přejímá jiný gender. Věřím, že na první pohled se to skutečně nepozná, ale jak by to bylo v dlouhodobé komunikaci? Myslím, že předstírat cizí genderovou identitu dlouhodobě a systematicky není tak úplně triviální, a že se člověk stejně nakonec prozradí (ne, že bych to někdy zkoušela :-).
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    ECLECTICA: ja ten komentar taky nechapu ..
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    ECLECTICA: Yemi se mnou chodil jednu dobu na střední. Moc milej kluk
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    ECLECTICA: neymslel to tak ze u daného človeka vznika rozpor mezi pohlavimi....genetické, psychické...... a tim to nazval nedovyvinuté tj. nekompatibilní

    Ale když o tom uvažuju tak je pravda, že nedovyvinuté je docela zvláštní slovo, zvláště když beru v potaz co jsem psal na svuj blok ohledne přirody a jejich srandiček s androgeny v prenatalním vývoji

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LISTIKUS: v podstatě všechno, počínaje nedovyvinutým sexuálním cítěním (ať už tím pojmem myslel cokoliv - a že by mě zajímalo co, netušíte někdo?).
    Transsexualita je stav, kdy pohlaví psychické neodpovídá pohlaví biologickému, přičemž jedinou možnou a také jedinou etickou léčbou je změna pohlaví. S žádnou nedovyvinutostí to nic společného nemá. Když už to neví on jako "odborník", pak se není co divit, že to netuší ani lidé, kteří se s TS náhodou setkají.

    Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že kdykoli v jakýchkoli novinách čtu o něčem, čemu aspoň trochu rozumím, dočtu se nějaké nesmysly. A když se zadaří, tak i posvěcené "odborníkem".
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    ECLECTICA: nečetl jsem to cele, jen ten jeho komentář a začátek, ale nejsem si jist co rekl spatne?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Byla jsem upozorněna na tento článek. Za přečtení stojí především komentář dr. Cimického: je s podivem, jak může takový nesmysl vypustit z úst člověk, který se veřejnosti prezentuje jako odborník.
    (Nechápu, proč o komentář nepožádali Hanku Fifkovou, když už ji v článku zmiňují.)

    http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/32012/comment?module=phorum&action=all#comment
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    ECLECTICA: chudaci rodiče =oD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam