• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies



    sexuální orientace, sexuální identita, škatulkování v závislosti na místě a čase, dějiny pojetí transsexuality a homosexuality.

    rozbalit záhlaví
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    LURA: tohle jako ty za holku a on te bere jako holku? :) zacinam v tom mit trochu zmatek, tak se radsi ptam :)
    LURA
    LURA --- ---
    MRNOUS: Tohle si umím představit jen jako flirt a muselo by to vycházet ode mě. Ve vztahu by to nešlo a kdyby mě někdo balil, tak by mi to taky vadilo.
    Ale s tím sexem je to teď pustá teorie, protože ve vztahu jsem a rozhodně to nechci měnit :-)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAWALSKI: bavi te s chlapama sex jako zenska (nejen fyzicky, pochopitelne, ale ze te i tak berou)? to bych potreboval, protoze tohle ja nemuzu :) kdyz me berou jako kluka, tak neni problem, ale kdybych je sbalil jako zenska, tak bych s nima do postele nemoh :))
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    MRNOUS: v tomhle te chapu, me kdyby brali jako muze, byl bych ochoten akceptovat tohle zensk telo...
    navic, me se libi, kdyz me muzi ocenuji jako peknou zenskou, bavi me s nimi fluirtovat a bavi me s nimi sex....ale u zen proste nesnasim, kdyz me berou jako lesbu, jako zenskou, co si hraje na hclapa....a nenasel jsem nikdy zadnou, co by me brala jako muze...kecam, jednu ano, ale ja ji nechal...
    LURA: s tebou se ztotoznuji, co se tohohle tyka, predevim o otm vnimani sexuality ;-)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    LURA: Něco podobného o svých osobách jsem si asi měsíc zpátky psala s KAWALSKI, takže uplně přesně chápu a pokud by se ti podařilo přijít na nějaké řešení, tak prosím o rozebrání.
    LURA
    LURA --- ---
    MRNOUS: Se třema dětma se asi vlastní tělo prožívá jinak ;-)
    A jsem hrozně ráda, že ty děti mám. Už jsem to tu někde psala, ale když se mě ve školce ptali, čím chci být, až budu velká, řekla jsem, že "máma a námořník". A to tak nějak vystihuje všechno. Čím jsem starší, tím víc mám pocit, že moje mužská a ženská stránka spolu dokážou líp vycházet. Jsem hodně citlivá na všechny věci, přicházející zvenčí, takže nemůžu dokonce ani užívat HA, protože mi působila problémy se změnou vnímání svého těla, většinu věcí dovedu vyléčit bylinkama a nesnáším zásahy do své integrity (to není o identitě). Myslím si, že i kdybych byla ještě vyhraněnější na mužskou stranu, tak bych nemohla jít do změny těla, protože na to jsem si ho příliš vědomá. Je to pocit, jako že bych za vnější tělo vyměnila to vnitřní (něco jako když za pytel zlaťáků upíšeš duši)...
    Chápu, že pro někoho je to důležité - je to o prioritách. Pro mě je právě priorita ta moje integrita. Já budu vždycky já, ať budu mít jakékoliv tělo.
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    hmm, ja vam nevim, mozna kdybych byl vic vyrovnany nebo o neco starsi jeste, mozna bych to vnimal trochu vic jako Lura nebo Kawalski .. ale me vytaci do nepricetnosti mluvit v zenskem rode napr. :) vytaci me do nepricetnosti, ze me nekdo jako holku oslovi byt jen na ulici .. vytaci me mmoje telo a jedinej duvod, proc jsem ochotnej si ho (aspon castecne) nechat je, dnesni medicina proste zazraky neumi ..

    myslim si, ze kdybych byl kluk (nebo aspon stopro vniman a akceptovan jako kluk), klidne bych si mozna uzil nejake zenske aspekty sebe (nikdo nejsme uplne vyhroceni, ze), ale jinak toho asi nikdy nebudu schopen :)
    LURA
    LURA --- ---
    LURA: Když si to teď zpětně pročítám, tak mám dojem, že to není ani takhle... prostě se to asi špatně popisuje.
    Na jednu stranu vnímám sexualitu oddělenou od jiných částí života, na druhou stranu životem prostupuje. Je to, jako že sexualita má různé vrstvy, z nichž některé jsou přímo spojené s pohlavím a jiné nikoliv (i přesto, že samo slovo "sex" k určitému pohlaví odkazuje). Vlastně mi tu chybí slovo, které nevím, jak opsat - ani erotika není to ono, to už je jen určitá část toho celku. Tato "?" je bytostná, souvisí s prožíváním, může se projevovat žensky i mužsky, aniž by přitom nutně musela být sexuální v tom slova smyslu "sex" a zahrnuje i určitý přístup ke světu, charisma, vnímání reality a druhých lidí...
    No, líp to asi nedám... nedostatečné vyjadřovací prostředky ;-)
    LURA
    LURA --- ---
    Já se sebou v běžném životě nemám problém, protože tam neřeším, jestli jsem to nebo ono, beru se jako "já". Jakmile ale dojde na sex, je to o něco horší. Co se holek týče, tak to mám tak půl na půl, že se mi holka líbí jako holce nebo klukovi. U chlapů je to ještě horší, protože na ty jako holka nejsem vůbec s výjimkou toho, když na mě lezou "mateřské pudy", kdy mi nevadí, že mě dotyčný vnímá jako ženu a i já se tak prožívám. Jinak potřebuju muže, co se mu líbím jako muž a pak jsem něčeho schopná (jiné varianty jsem zkoušela, ale fakt to nefunguje - a se sebezapřením to nemá cenu, že) a nevadí mi nějak zásadně, že mám ve skutečnosti ženské tělo. Na veřejnosti o sobě mluvím obvykle v ženském rodě a přijde mi, že je to celkem jedno, co jsem (ty rody vnímám podobně, jako že má třeba každý člověk jiné jméno, nijak to nesouvisí s vnímáním sebe). V soukromí nebo mezi známými to střídám podle toho, jak to cítím. Možná to mám podobně jako Kawalski, nejsem ani jedno ani druhé, ale mám pocit, že jsem tak obvykle i vnímána. Co se týče těla, tak by mi skutečně nejlíp vyhovovalo, kdyby se moje tělo přizpůsobovalo aktuálně mým pocitům (něco jako měňavka nebo jako se člověk oblékne podle nálady), jen jsem si vědoma toho, že to jaksi v naší realitě nejde.
    Identifikovat se nějak nechci, vyhovuje mi být obojí, protože to souvisí celkem i se způsobem myšlení, které mohu taky tranformovat - a někdy je na něco lepší ženský náhled, někdy spíš mužský - a někdy není k zahození zkombinovat oba pohledy. Zejména v mojí práci mi to hodně pomáhá.
    Do žádné změny pohlaví bych nešla, ale kdybych se zítra ráno probudila a měla mužské tělo, cítila bych to stejně.
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    KAWALSKI: to chapu :) Ja ho znam pomerne kratce (nekdy od leta treba?), takze mi tohle nehrozi.... :) I kdyz se teda priznam, ze jsem se ptala osoby, co nas predstavovala v jakem rode mluvit, abych neudelala jo velky faux-pas.... anglictina je v toomhle mnohem vstricnejsi :)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAWALSKI: jak si s chlapama pohravat :)

    nj, ja si taky rikal, kdybych byl pekna stihla holka (teda duraz na to stihla), tak mozna by se mi s tim telem zilo lip, ale kdyz jsem to teda shodil, tak se mi s tim v tomhle ohledu lip nezije (jinak jako jo, jsem ze sebe zhnusenej jen jednou, ne dvakrat, a to jeste ne porad :))

    a i kdyz te moc neznam a do hlavy ti nevidim, tak jestli te stve, ze te v posteli berou za zenskou, tak by te to imho stvalo i s postavoumodelky :) a imho zivot jen o dobrym nezavaznym sexu neni, ze (byt je to dulezity :)

    mno, osobne pro me je letosek zlomovy rok, tak ja vam potom povim, jak to se mnou dopadlo :)
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    MRNOUS: nejhorsi je, ze plne necitim ani jedno :-/ jako tohle telo me stve, ale mit telo modelky, vedel bych, jak ho vyuzit, jak si pohravat s chlapama a mit z toho radsot....takhle o me chlapi nejevi zajem ( tlusta zenska s piercingem a potkanama, navic cerny decko, z jo, to ani sukat nechtej, pritom o vztah mi nejde ), zenske sice ano, ale zas ja jsem vybiravej a stejne nakonec zjistim, ze v posteli me maji za zenskou, neb telo mam zenske....boli to, ale holt s tvrdou realitou se neda nci mco udelat :-/
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAWALSKI: stastny to muz/zena .. teda resp, ja to pojmenoval holkokluk :))
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    MRNOUS: kupodivu ani ne, byly doby tak pred dvema lety, kdy jsem uz malem sel do premeny, ted mi tak chybelo to klasicke zenske kecani, ze jsme se seznamil s jednim klukem jako zena ( po netu ) a vyhovuje mi si povidat jen tak a byt bran jako holka...ale zas kdyz me nekdo porad rika, ze me nemuze brat jako muze, kdyz mam zenske telo, tak me to dokonale nasere :-/ rad bych byl necim mezi, necim jako ani zena nai muz, spis nez oboji dobhromady....blbe se to vysvetluje...
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ANNIE: fotky jsem prave videl na facebooku, ale ndoslo mi to, ze to byla zrovna tahle akce, on lita porad nekde....jsme se uz tak dva roky nevideli, ja ho znal jeste jako prekrasnou zenskou, nostalgie....nejkurioznejsi je, ze kdyz se bavime, oba pouzivame na toho druheho zensky rod a oba si navzajem nadavame, proc si rikame v zenskem....a odpoved? pac jsme se znali jako dve zeny :ROFL sila zvyku, je tezke jiste lidi najednou oslovovat jinym rodem, kdyz se k nim vazou vzpominky...
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAWALSKI: a rekl bys, ze te to konzistente tlaci stale tim jednim smerem k transformaci? :)
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    KAWALSKI: Ja tam nebyla, ale podle fotek evidentne jo... Ale myslim, ze neni duvod k panice, me pripada, ze vystupuji celkem casto...
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Vlastně, jelikož vás vůbec neznám podle obličeje....byl tam někdo ze zdejších, koho jsem třeba viděla a nevěděla, že je to on/ona/ono?
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: ja si rikal, ze mam zasadni otazky jasne, uz tolikrat, ze to ani nepocitam, pokazde se tam "objevi" neco dalsiho, co my ty odpovedi prekope uplne vzhuru nohama :-/ clovek pak bojuje mezi svoji potrebou a touhou na jedne strane a zodpovednosti a zavazkama na strane druhe :-/
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ANNIE: dany tam byl? na nodu? :-O kua a ja to prosvihnul :(
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    AKI_NO8: dala bych organizátorům čas... oni se většinou nedávají ze dne na den... zatím jsem jen koukala na fb, že jsou nějaké fotky z vystoupení Drag addicts...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam