• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    LURA
    LURA --- ---
    Učitel chce učit v ženských šatech, rodiče jsou proti - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=676272
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Byly dvě duše. A měly jedno tělo. Ale každá chtěla jenom svoje. A tak se snažily vytvořit nové tělo, kam by jedna z nich mohla odejít. Nicméně viděly, že by to nezvládly každá zvlášť, a proto se spojily, aby druhé tělo mohly vyrobit....
    Byla duše.....a měla dvě těla.......
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    .-) mam pocit ze tam je i nas prazskej bytek (i kdyz na foceni jsem chybela)
    JAGA
    JAGA --- ---
    Teď jsem byla na Staromáku U Zvonu na bienále mladého umění, jsou tam bezva fotky Jany Štěpánové a Gabriely Kontra na téma, že rodina není vždy jen manželsky sezdaná heterosexuální dvojice a jejich dětičky. Nebo i když jo, tak nemusí odpovídat obvyklé české normě. Prostě jsou tam nafocené různé atypické či alternativní rodiny a je to moc hezké. Většinu těch lidí znám, někdy v životě jsem je potkala.
    LURA
    LURA --- ---
    ECLECTICA: To jsem jim mohla rict uz davno :-)
    A nejen sexualni orientace, ale i sexualni identita. A nejen zenam, ale i muzum...
    Zivot neni tak nalinkovany, jak si to nekteri predstavovali ci predstavuji.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ISOBEL: a proto kamarádím hlavně s butch lesbama, abych si připadala jako princezna (brát s rezervou :)
    ISOBEL
    ISOBEL --- ---
    tak jsem konečně dočetla ten článek o testosteronu a výsledky jsou rozhodně zajímavé :-)
    Opět se ukazuje že pojmy butch a femme jsou vesměs relativní a vázány na konkrétní vztah, a nikoliv obecně. Tj. víceméně butch lesba žijící s nějakou femkou by ve vztahu s nějakou ještě víc butch holkou najednou působila spíš jako femme... A naopak
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Přemýšlím, neskočil by zítra někdo se mnou do Meccy nebo Matrixu?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LUBOB: kdesi jsem četla cosi o vztazích mezi hladinou testosteronu, pohybem a sexuální preferencí, ale nedaří semi to dohledat. (vím, informace na houby, ale kdybyste nato náhodou někdenarazili, podělte se).



    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Ach b-ze, uz zas ty povery o "diskriminovanych" zenach.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    "Neviditelnost leseb je to jisté míry dána tím, že ženy řeší spoustu bariér v kariéře a je pro ně obtížnější prosadit se na pracovním trhu. Říct ještě k tomu, že jsou lesby, možná mnohým připadá jako dvojnásobné ztížení situace," míní Aleš Rumpel, ředitel festivalu Mezipatra s filmy s gay a lesbickou tematikou.


    uch ich ouvej, to je mimon ...


    proc je tolik leseb mezi tenistkami? nebo je to jen klam & stejne procento [neviditelne] je i v ostatni populaci?

    ISOBEL
    ISOBEL --- ---
    LA_BETE: nemystifikuj :-) byla to mikina Bench a velké hodinky :-)
    LURA
    LURA --- ---
    ELWARA: Uzel je blb, který možná něco někdy vystudoval, ale tím to zřejmě končí. Protože kdyby s lidmi skutečně mluvil - a součástí toho je i naslouchání, ne jen to, že jim bude cpát to, co se naučil, tak by nutně musel přijít na to, že bisexualita existuje. A to jak z hlediska sexuální orientace, tak pohlavní identifikace.
    Jsem toho zářným příkladem a chtěla bych vidět, jak mě pan doktor přesvědčuje, že to, co prožívám, prostě není, nebo že je to "ze zvědavosti". Klidně bych si takovou zvědavost odpustila, protože by mi to přinášelo méně komplikací v životě.
    Protože ono třeba jen najít pratnera nebo partnerku (myslím pro život, ne do postele), co dokáže člověka pochopit, není až tak snadné...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam