• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    ECLECTICA: Napsala si to moc brzo. Až teď si to sem měla dát.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Předám diskusi, o práva se hlaste v poště
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Is Homosexuality Based on a Brain Chemical? - FoxNews.com
    http://www.foxnews.com/scitech/2011/03/28/homosexuality-based-brain-chemical/
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    ANICASE: přesně, když si vzpomenu, jakou práci mi dalo najít chlapa, který není úplný debil :-D a to jsem hetero, takže mám větší výběr...
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    LURA: a teď si představ, že je k tomu ještě barevný a metalista :-D

    al jak jsem řekla, myslím, že záleží na každém, jestli radši jde do "ne g/l" podniků nebo je radši "mezi svými", taky na náladě (já někdy zajdu do zaplivaného pajzlu, do posh kavárny, na metalový koncert i na disko) a třeba zrovna ten skvost v Liberci je otevřený jen v pátek a v sobotu, takže pokud nesedí doma, po zbytek týdne asi ti lidi chodí taky do "neg/l" :-) jen si myslím, že je dobré mít tu možnost...
    LURA
    LURA --- ---
    Je pravda, že takhle bychom mohli otevřít speciální podniky pro handicapované nebo pro barevné. A co s tím, když by byl někdo handicapovaný a ještě k tomu gay ;-)
    ISOBEL
    ISOBEL --- ---
    ELWARA: osobně nejraději pohoršuji v dopravních prostředcích :-)
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    ISOBEL: snad máš pravdu...v tom případě hodně štěstí v průkopnictví :-)
    ISOBEL
    ISOBEL --- ---
    ELWARA: podle mě se to té většině dá natlouct do palic právě tímhle způsobem. Spousta lidí nikdy žádné "projevující se " gaye ani na vlastní oči neviděla. Kdyby to bylo běžné v každé hospodě, tak se nad tím brzo nikdo pozastavovat nebude... Přestane to být exotické, neobvyklé...
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    SPLIFFBOY: na tom něco bude, co říkáš, ostatně dost lidív tom klubu, kde jsem byla, taky vypadalo jako stereotypní karikatura buzíka...taky nejsem nějaká velká autorita v téhle oblasti, ale znám dost lidí (kteří mi jinak přijdou celkem fajn), kteří mají problém jenom vidět homo pár držet se za ruku, natož něco víc...a nemluvím o bůhvíjakých intimnostech :-(
    jestli je teda dost "normálních" míst/lidí, kterým tyhle věci nevadí, je to dobře a víc g/l podniků fakt potřeba není. Ale aspoň co jsem se bavila s lidmi, tak by poptávka byla, jenom by to nesměly být ty diskohrůzy...
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    ELWARA: no ja se zas necitim dobre v buzincich, mam pocit, ze me tam spousta cizich lidi resi... i do fitka, kam jsem si ted poridil clenstvi, chodim radsi mimo spicku (cti "mimo dobu pusobeni tamni teple modni policie"). ja se v heterosexualnim prostredi setkal s negativnimi ohlasy minimalne, samozrejme, ze to je dano velikosti a anonymitou Prahy... ono jde taky o to, jake projevy naklonosti k tomu druhemu povazujes na verejnosti za zadouci. ja nefandim prehnanym intimnostem u paru jakehokoliv pohlavi... a ty decentni podle me dnes az tak neprovokuji, naopak jsem mel zkusenosti i s velice prijemnymi reakcemi.

    jak rikam, nikomu g/l podniky neberu... jen se nepozastavuji nad "zoufalosti" jejich nedostatku. kdyby byla poptavka, nabidka by se jiste rozrostla.
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    SPLIFFBOY: tak každý to asi má jinak, já osobně když se jdu někam bavit, tak pokud si můžu vybrat, radši jdu do prostředí, kde jsou ke mě lidi přátelští, než někm, kde na mě koukají jako na exota. Prostě se cítím líp v příjemné atmosféře, což je asi logické. V Praze to asi bude o něco lepší, v menších městech už ne tak moc, na vesnici riskujete rozbití huby (nejsou to moje osobní zkušenosti teda, ale mám jednak g/l kamarády, jednak mám možnost porovnat obecně míru tolerance jak ve velkoměstě, tak na malém městě a na vesnici). Nehledě na to, že třeba jsou lidi, co se chtějí seznámit s potenciálním partnerem...
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    ELWARA: kdyz jsem byl ve vztahu a zamilovany, resil jsem vetsinou jen toho druheho a nejake reakce okoli jsem ani nevnimal... s netoleranci a omezenosti se setkavam dnes a denne a casto to ani nijak souvisi s moji orientaci, tak nac se ji nechavat omezovat? nikdo me nikdy nekamenoval, na zle pohledy a blbe kecy se neumira... me to prijde jako precitlivelost, my na tom totiz v podstate dobre jsme... ne "jeste dobre". nerikam, ze neni co zlepsovat... ale zalejzat do g/l der podle me potreba neni. (rozhodne ne v Praze)
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    SPLIFFBOY: jasně, v podtstě máš pravdu, ale chci vidět nějakého gaye, jak si do "normálního" podniku přivede přítele a dá nějak najevo, že jsou spolu...vsadím se, že pohoršené pohledy jsou ještě ta lepší reakce :-( tím nechci říct, že by se nemělo bojovat a zkoušet posouvat hranice, ale dokud to té většině do palic nenatlučem, tak imho g/l podniky potřeba budou...a to jsme na tom ještě dobře, co mají lidi dělat třeba v Polsku....
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    SPLIFFBOY: no tak zas na druhou stranu, pro lidi co se chtějí seznamovat je asi lepší chodit do g/l podniků. Jinak pivo si může dát člověk stejně dobře i kdekoliv jinde :-)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    SPLIFFBOY: Věř že tohle jsem sem chtěla napsat nejdříve také, ale potom jsem si na to i ze zkušeností odpověděla a rozmyslela si to. :)
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    napovazenou... to je diskutabilni. zijeme v 21. stoleti... nac vlastne vsechny tyhle segregace? proc bychom vlastne meli navstevovat g/l podniky? chceme byt plnohodnotnou soucasti spolecnosti, k cemu se vuci ni vymezovat? vse je veci nabidky a poptavky... ja o nejake extra podniky asi ani nestojim, tak se nepozastavuju nad tim, ze nejsou.
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    LA_BETE: to už jsem si všimla, že Liberec je díra :D ale když to není v téhle oblasti o moc lepší ani v Praze, je to na pováženou...
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    ELWARA: možná bych zkusila nějáký vysokoškolský kluby, sice nejsou queer, ale aspoň jsou dostatečně alternativní (třeba klub Vlak)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam