• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUAdvaita Vedānta अद्वैत वेदान्त
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    Workshop recitace Šrí Rudram - anuváka 9 a 10, Sobota, 1. října 2011 – Praha

    http://vedasangha.sweb.cz/

    Podle vize projektu Rudram 2012, jehož cílem je sjednotit skupiny a organizace zabývající se zpíváním véd v Evropě prostřednictvím společného zpívání Šrí Rudram, Veda Union oznamuje jednodenní workshop k nácviku 9. a 10. anuváky posvátného zpěvu Šrí Rudram.

    Sri Rudram (lyrics and meanings) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Lm3wNeKPkto
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    KEIKIN: Pokud budete chtít:)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    KAKTUSX: imho každý impuls k rozvoji ducha je fajn. Nemyslím si, že by tahle "konference" jela na vlně euroesoterismu. Cenu bych neřešil, každý fesťák něco stojí. Nemyslím si totiž, že by si někdo na takovézto akci "namastil" kapsu. Holt se musí zaplatit čas a cestovné přednášejícím. Vážně bych neměl předsudky dokud bych se podobné akce nezúčastnil. Třeba nám pak ERI napíše report.
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    KAKTUSX: Souhlasím s tebou, pokud by nebylo spousta lidí tak drahých, tak by to možná odstartovalo rychlejší progres. Z druhé strany, všechno má svůj důvod, asi je to jedna z věcí, kterou si máme pořádně uvědomit.
    KAKTUSX
    KAKTUSX --- ---
    ERIDANI: Krátce řečeno myslím, že přijdou zabezpečení, nudící se, či "sluníčkoví" lidé. Být studentem nebo mladým začínajícím zaměstnancem, co se odstěhoval od rodičů, a mít zájem, cena mě rozhodně odradí.
    No a krom toho mi popravdě nesedí ten stav, kdy se v dnešní době podobnými disciplínami snaží živit čímdál víc lidí.
    Ale nic, nechme toho. ;-)
    Zůstaňme u (bezplatné ;-) ) advaity.
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    ERIDANI: koukam, ze tak dlouho jsem hledal sesynchronizovanou verzi filmu a vymenoval linky, ze sem ho zapomel prilozit vubec: http://www.youtube.com/watch?v=ltbW2QslagA
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    FLUMO: Děkuji:)
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    FLUMO: u filmu je bohuzel rozjety vsecko, ale tak aspon atmosfera a z titulku se da taky neco pobrat
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    ERIDANI: akce vypada opravdu zajimave, advaita je trosku neco jineho (nerikam ze to spolu nesouvisi):
    The Advaita Vedânta Home Page - Sankara's Life
    http://www.advaita-vedanta.org/avhp/sankara-life.html
    Sankara Acarya: 3 - Advaita Vedanta
    http://www.sanskrit.org/www/Shankara/shankar3.html
    trosku starsi legracni film, ale mozna se z nej neco dovis.
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    KAKTUSX: Já vlastně o advaitě nic moc nevím, proto sleduji tento klub.

    Jinak jsem prostě chtěla nabídnout všem, co by je mohlo zajímat.

    Jinak co se týká ceny, počítala jsem zhruba, jak to je - když člověk jí 3x denně, tak potom pro celý týden s průměrem 100 Kč na jedno jídlo vyjde 700 Kč. Vařit bude profík, v hotelu kde vaří by nikdo nedostal tak levně takovou baštu. vaří s láskou!
    Další věc - lektorů je cca 13. Když jdeme třeba cvičit jógu, jedna hodina fakt super jógy též kolem sta. Tam bude jóga, rozcvičky, meditace, masírování a td. Bude toho hromada, program je opravdu nabytý. Z pohledu uživatele velice výhodné...

    Pozor na to, není to hudební festival, podmínky jsou jiné.
    KAKTUSX
    KAKTUSX --- ---
    ERIDANI: duševní a duchovní rozvoj, a to si myslím, že dělá i Advaita. Nebo se pletu... :)

    Advaita nemá za cíl ani jedno. Advaita je prosté učení. Učení uzření pravdy. Jako mnoho jiných filosofickonáboženských směrů.
    Není to nic, co má vést ke ZPŘÍJEMNĚNÍ ŽIVOTA.

    Pravda je absolutní hodnota, ji uzření duševně, duchovně, "moudrostně" zuštěchťuje. Ale to je jen vedlejší efekt.

    (Asi si zaregistruju © Zpříjemňovači ;-) )
    KAKTUSX
    KAKTUSX --- ---
    ERIDANI: IMHO má Iro pravdu. Mám vůči těmhle disciplínam automaticky respekt, ale ono to je s nima, jejich učiteli a adepty někdy v reálu přesně opačně. Filosofie, snaha o hledání pravdy není adrenalinový sport ani volnočasová aktivita. No a proto jsem opatrný. :-)
    Jinak ať vám akce vyjde!
    KAKTUSX
    KAKTUSX --- ---
    ERIDANI: Nejsem si jist. Ekonomicky možná -rozumím, že nic není zadarmo- ale když si to vezmu pro typické adepty-studenty, tak je to "pekelná" ;-) částka. Proti tomu 4denní festival světové hudby stojí méně. (Rozumím, že na tu akci nepřijde 15 tisíc lidí ;-) ).
    Já bych na akci, kde filtrem není zájem, ale peníze, nešel.
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    IRO: KOlik z nás je královského původu, kolik tam směřuje?
    Dala jsem to sem s tím, že tu určitě chodí lidi, co je zajímá duševní a duchovní rozvoj, a to si myslím, že dělá i Advaita. Nebo se pletu... :)
    IRO
    IRO --- ---
    ERIDANI: Advaita je královská disciplína, tohle je spíš esoterický festival a hodilo by se to do Alternativní medicíny určitě víc [ Alternativní medicína, čínská medicína, šamanské techniky, homeopatie, léčení pomocí změněných stavů vědomí... ] ;)
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    IRO: Proč myslíš? :)
    IRO
    IRO --- ---
    ERIDANI: pěkné, ale s advaitou to má pramálo společného.. :-)
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    KAKTUSX: 13 lektorů, celý víkend. Mě to příjde ok, když ještě zvážím náklady na ostatní věci jako jídlo půjčení stanů, .. :)
    KAKTUSX
    KAKTUSX --- ---
    ERIDANI: Nevím... lidi i témata sympatické (pluralitní), ale ta cena mi v tom neladí. :-( (píšu to sem, ať na tématickém auditku "nekazím kšeft" ;-) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam