• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SSAMIADPsychičtí* upíři*
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Myslím že se většina z vás staví do role obětního beránka úplně zbytečně.
    1. Upíři kolikrát ani o sobě neví že vás vysávají. Skuste jim to říct.
    2. Pokud se nic nezmění rozjeďte vědomě obranné mechanismy (zkřizit ruce v klíně, zamotat nohy... racionalizaci/intelektualizaci jejich problému)
    3. Pokud ani to nepomůže neztrácejte s nimi čas, ale řekněte jim proč.

    Studuju profesi ve které denno denně přicházím do kontaktu s lidmi jako popisujete. (Sociální práce / psychologie)

    Co se týče energií (ale tohle je už jen můj subjektivní konstrukt) dají se využívat i ty jejich. Klidně se od nich nechám nacpat tím negativním, v sobě to přepóluju a vracím jim to zpět o to optimističtěji. Paradoxne pokud jim vědomě dáte to co chtějí, sami toho nechají.

    ! Tito lidé jsou pro mě jedním z nejlepších zdrojů energie. !
    LALINA
    LALINA --- ---
    NEVILL: u týhle metody je dobrý to, že upir si myslí, že jste blbci a ignoranti a že za to nemůžete, ne že to děláte naschvál :-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    NEVILL: pekně:-))
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LALINA: to je fakt, takhle si jednu dobu ještě v Motole chodila popovídat jedna zdravotní sestra, to si tam vždycky u nás v kanceláři sedla, vyplnila si ty formuláře na fasování zdravotnického materiálu a pak nejmíň hodinu vykládala jaký má problémy doma a v práci a se sousedama...no všichni z ní byli úplně hotový a jak přišla, už pod nějakou záminkou odcházeli pryč. Tak jsem tam jednou zůstal jen já, měl jsem puštěnej nějakej metal a účtoval jsem faktury a ona furt vykládala a vykládala a pak asi po víc jak půlhodině říkala "vy mi rozumíte, že jo?" a já teprve pak zvednul hlavu od počítače a říkám "Co prosím? Promiňte, říkala jste něco? Já vás teď vůbec neposlouchal..." A ona se nasraně zvedla a odkráčela a už si k nám nechodila popovídat...
    MASOO
    MASOO --- ---
    tak to se mo stalo snad poprve, ze bych vlezla do diskuze a nasla nejen to, co sem hledala, ale uz se nemusim ani na nic psat, priklady, co tu padly, konkretne
    LALINA:
    presne vystihujou to, co sem zazila nekolikrat v zivote a naposled sice kratce a rychle, ale za to velmi intenzivne a ano nejlepsi rada je
    "Nedejte tomu človeku to, co chce."

    a kdyz to prestanete delat "spravne", tak on se sam nekam presune
    LALINA
    LALINA --- ---
    NEVILL: mno, to není téma tohohle klubu. Právě o tom prostoru a o tom zvyku na staromládeneckej život, to celý je.....
    LALINA
    LALINA --- ---
    možná nezaškodí si hrát tak trochu na tupého... nahluchlého, nechápavého, netečného... nereagovat hned na všechno. Nebrat si to jako téma k dalšímu hovoru. Bejt zrovna něčím sama zkrušena, zaměstnána, prostě..."eeee. cožes to říkala? promin, me to dneska nejak nemyslí...co si o tom myslím? no já nevím...nic..." Tak sice budu třeba u toho človeka za troubu, ale to je dobrá cena za to, že se zbavím upíra .-))
    Jakmile upír nevyvolá obyvklou reakci, brzo ho to přestane bavit a bude se poohlížet jinde. Jakmile ale ve vás vidí dobře reagující zdroj, jen tak se ho nezbavíte. Neříkejme tomu tedy "energetická obrana", které se možná často projevuje spíše jako útok, ale pasivní rezistenci. Nedejte tomu človeku to, co chce.

    Kdysi jsem mela kolegyni a ona do me pořád hustila svoje trable v rodine.. říkala jsem ji "Katastrofa"... věděla jsem, že spoutu věcí si děla sama, tušila jsem, že něco z toho vyprávění je asi přehané, ale přesto jsem se tím trápila a snažila se prijít na to, jak bych jí pomohla... Jenže jak to trvalo dlouho, začaly se ty storky porád opakovat a dosahovaly takovejch rozmeru, že to bylo moc a me to začalo už připadat k smíchu. Nejsem přítel lidí, kteří dělají ty samy kraviny pořád dokola.....už jsem se tomu všemu proste musela smát.... Už jsem vtipkovala a místama byla i jedovatá... Už jsem nereagovala "správně" :-)) ..její návštěvy byly řídší a nakonec prestala chodit uplně....
    Trvalo fakt hodne dlouho, než jsem posléze pochopila, že ona se tím takovým zvrhlým způsobem vlastně bavila (jak ji jeji druh týrá a jak ji všude jenom šidej, lzou a trápej, na uradehc, v nemocnicích, porodnici, sociálka atd..) a že si ke me jenom chodila udelat dobře...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LALINA: se mnou by trvalý soužití možný bylo, jen potřebuju hodně vlastního prostoru...asi jsem si příliš zvykl na staromládenecký život... :O)
    LALINA
    LALINA --- ---
    ANNA: :-)))))

    NEVILL: ale ona byla zrovna ten případ, že tě chtěla menit, vymodelovat tak, aby s tebou bylo možný trvalý soužití (což, jak uznáš, zapotřebí je, takhle, jak jsi, nejsi k tomu nikterak způsobilej:-)
    Ale ty ses nedal a ona to po čase vzdala, unavilo ji to.
    Ale upír nejsi, neboj .-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    ANNA: Aničko, to já samozřejmě vím...jsem sice vyhlášený tím že mám ve své sbírce poměrně velké dýmky, ale tak velké zase nejsou... ;O)
    ANNA
    ANNA --- ---
    no, když si tak srovnám možnosti, tak můžu za a) odejít, protože sedět s upírem v místnosti stejně nenabízí moc zábavy (pokud se tedy nebavíte studiem upírů, cvičením v zacházení s nimi, nebo přihlížením, jak je někdo z vašich známých krmí -nepředpokládám, že by se někdo z nás pohyboval ve společnosti osvícených, to by se tam asi nepohyboval ten upír); za b) energeticky se chránit... takže mám vizi hospody, kde se energeticky chráním a koukám na čóro móro okolo...

    odchod není hned útěk a i útěk je zcela legitimní reakcí, kolikrát to zachránilo život.
    energetická ochrana je fajn, ale imho to chce nějakou schopnost se energeticky ochránit.
    imho i ta neochota kapitulovat, vzdát nějakou společenskou akci, pokud mi to nedělá dobře, je ve výsledku taky o vlastní ješitnosti a o přitažlivosti odříkaného:)
    JKACII
    JKACII --- ---
    SSAMIAD: za co? ze ho do sebe nepustis? on to delal umyslne, ted se s tebou sejdu a celou te vysaju? nebo to dela lidem okolo bezne? jak jsi psala, zalezi na tom jak si k sobe koho blizko pustis a co mu dovolis.
    SSAMIAD
    SSAMIAD --- ---
    upřímně mam strach, že se mi ten člověk bude nějak mstít
    JKACII
    JKACII --- ---
    SSAMIAD: resenim je prave ta energeticka ochrana, vytvorit si vuci takovemu cloveku energeticky stit...mit treba takoveho kolegu v praci, tak mam dat vypoved? nevim no ale kdyz na tebe funguje ze citis ze ti nekdo bere energii, tak jsi schopna ji vnimat a pracovat s ni. existuji techniky, ktere ti umozni se branit vuci takovym lidem
    SSAMIAD
    SSAMIAD --- ---
    a řešení? podle mě to opravdu jinak nejde...už v minulosti jsem jednoho upíra měla...pomalu jsem omezovala kontakt, upír mi volal třeba v noci a chtěl si pul hodiny povídat, jakmile jsem se vzdalovala, bylo mi to vyčítano, že už nejsem tak hodná jako jsem byla atd...přestalo mi na tom člověku zaležet, tak mi to bylo jedno...cca po pěti letech se znovu komunikace obnovila, velice odtažita a bylo vše ok...dokonce i ted jdeme občas ven, upír si už tolik nedoovolí, podle mě je to o tom, jak si člověka necháme připustit k tělu...taky by mě zajímalo, proč si vybírají právě určity typ lidí...
    JKACII
    JKACII --- ---
    a co takhle energeticka ochrana, vytvorit si stit?
    sebrat se a odejit z mistnosti, s danym clovekem se prestat stykat (jak to tu psalo par lidi nize), to je podle mne utek ne reseni...
    ANNA
    ANNA --- ---
    NEVILL: zlato, holky se do dýmky necpou! :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    to o mně tvrdila jedna moje ex, nějaký čas poté co se se mnou rozešla, že prý jsem jí vysával energii...je fakt že v bytě měla pěknou sbírku všelijakých kamenů a kamínků a krystalů na dobíjení energie, tak jestli ani to na mě nestačilo, tak vážně nevim... :O)
    GAF
    GAF --- ---
    LALINA: ha! Jdu zkoumat co v této analogii je sání a co opylování. Akorát už vim rovnou, že pohlavnost v tomhle nehraje (minimálně ne jedinou důležitou) roli, protože to jde se všema... ehm... bytostma.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam