• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    ZCR: jo problém je že se skutečně ryzím zlatem se tak často nepracuje, pokud ho nehodláte používat jako materiál na plátování nebo jakýkoliv způsob povlakování zlatem. Jinak obecně a třeba i pro agogovy potřeby kdy ho v podstatě inkrustuje do předmětu se použivají slitinové materiály, se kterýma se podstatně lépe pracuje a hlavně se tam i částečně šetří materiál (zlato)....
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG, MARVEL: ryzí zlato se dá koupit i v podobě investičních slitků (i 1g, což je maličký plíšek), a další možnost je zkusit se ve vetešnictvích a bazarech poptat po zlomcích... mě to taky láká, sem tam pro nějaký akcent a tak, ale nechávám si zajít chuť - zlato je imho pro profíky, kteří nejenom vědí, jak s ním pracovat, ale i jak s ním pracovat hospodárně (recyklace pilin, prachu a brusiva etc). Jak se znám, v mých rukou by polovina záhadným způsobem zmizela... co jednou koberec schvátí, už nenavrátí :-]
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    AGOG: ..chtělo by to tady na Nyxu najít nějakou ochotnou "spojku", protože jinak se k těmhle materiálům nedostaneme :-/
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Hmhm ono je zlato stejně moc drahý, ale jestli tak to nějak budu muset vyřešit.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    s tím je problém no.... leda přes nějakého známého zlatníka by to mohlo být průchodné.......... jinak oficiálně asi moc cest není......
    AGOG
    AGOG --- ---
    Ale ŽL je pro mě stejně zbytečný, protože se tím živit nebudu.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Kdybych chtěl koupit pár gr. zlatého drátu to mi asi nikdo neprodá bez ŽL co? A musel bych na získání mít vstudovaný nějaký příbuzný odborný předmět, anebo ne?
    JOSLIACKY
    JOSLIACKY --- ---
    AGOG: ...klobuk dole
    AGOG
    AGOG --- ---
    JOSLIACKY: Ne to je ryté. Ocel 12050 cca 76x80mm nebo tak nějak.

    SFUMATO: No to jo, hlavně jak to neubývalo. Ale ev ruce to ještě nemám to ne :-)
    JOSLIACKY
    JOSLIACKY --- ---
    AGOG: ...tyblaho, to je rucne frezovane? ...som myslel,ze odlievane, btw, aka to ma velkost?
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: hmm kvalitka.... koukám že jsi to dostal pěkně do ruky, ten vzor na tsubě musel bejt asi pekelnej na soustředění......krásná práce
    AGOG
    AGOG --- ---
    RODRIGO_: ručně, ještě to musím začistit. Ale do druhé strany se mi nechce tak bude podobný vzor, ale znázorněný zatepaným stříbrným drátkem.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    AGOG: děláš to na gravírce nebo růčo?
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    AGOG: Pane jo. S tím muselo být sraního! Velmi pěkná práce, Pane!
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tohle mám rozdělaný, ale na tsuby se nechci zatím primárně soustředit.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak hotovo. Patinování to byl porod než jsem přišel jak na to.
    Menuki v originální japonském kiri boxu ze stromu Paulownia.
    Materiál měď, stříbro, černohnědá patina, voskováno.
    Rozměry přibližně 54x19, 52x19
    https://picasaweb.google.com/vlcimor/ForSale?authuser=0&feat=directlink
    DYDY
    DYDY --- ---
    Tyjooo.. strasne dlouho sem tu nebyl.. skoro mi spadly bulvy do klavesnice jak to tady frci.. puvodne sem myslel ze tady najdu svoji dizkuzi prazdnou a opustenou a pritom jsou tady obrazky prispevky a vsechno.. bomba.. moc mi to zvedlo naladu :))) vsechny vas zdravim a preju hodne stesti mily umelci .))
    LAMAL
    LAMAL --- ---
    CHRONOS: tady to mají označený jako nos, jinak to je skoba.
    SWAH - Vybavení zlatnických dílen
    http://www.zlatnici.swah.cz/?node=99&PHPSESSID=143cc3815dff826273cdf94e925c8158
    ZCR
    ZCR --- ---
    MARVEL: ano, Soukenická ulice - www.advantage-fl.cz
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    CHRONOS: ...mám pocit, že v Praze, kus od Svatopetrského náměstí je specializovaný obchod pro zlatníky a šperkaře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam