• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    Nemá někdo tip na zlatníka z Jižních čech, který pozlacuje v lázni? Našel jsem jednu paní, ale zatím se mi neozvala. Pořízení vybavení přijde docela draho, příští rok bych do toho asi šel, ale zatím potřebuju spolupráci.
    FIFULINKA
    FIFULINKA --- ---
    Zdravim, mel by nekdo zajem me vytvorit torques? Neco podobneho tomuto: http://www.drakkaria.cz/images_items/zdobeny-torques-s-volutami-vysoce-lesteny_2.jpg
    Ale spise nelestene... Napiste kdyztak orientacni cenu do posty. Diky!
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Jo alpaka by si myslim měla jít celkem dobře, ale řekl bych že asi bude potřeba čas od času přežíhnou, protože mám dojem že tvářením bude celkem rychle tvrdnout. Vzhledem k tomu že je to v podstatě mosaz s přídavkem niklu by to ale neměl bejt problém. Co jsem koukla tak se normálně z alpaky tlačilo i razilo. Nejsem si jistej jestli se dá sehnat jako plech, ale v dnešní době by to asi neměl bejt problém. Ale jsem si jistej že se z ní pořád ještě odlejvá.
    AGOG
    AGOG --- ---
    RODRIGO_: Musí to být hodně tažný. Na alpaku se mě ptal jeden potenviální zákazník, ale sám jsem s tím nikdy nic nedělal tak nevím jaký materiál to je.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    ZCR: bral jsem když jsem byl ve škole dva ty Jataganový plíšky 5x20mm a na pár šperků to vystačilo, ale je to mastný. Příští týden bych chtěl asi obědnat další, do Brna kdyby někdo chtěl něco z toho obchodu.

    Každopádně kdyby se oběvil nějaký jiný zdroj, budu rád...
    ZCR
    ZCR --- ---
    RODRIGO_: mimochodem, nějaký zdroj alpaky bez nutnosti kupovat celou tabuli a nebo využít služeb absurdně předraženého jataganu? (pokukoval jsem po alpakových příborech, ale to bývá většinou alpakovaná mosaz :-/
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    AGOG: ta technika se mi fakt líbí, letos plánuju na vánoce sady nějakých tepaných alpakových šperků, něco na ten spůsoob by snad šlo i z alpaky... (mám rád ten materiál)
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZCR: ještě k tomu ryzímu zlatu - zjevně se používá:

    "chistine's Fighter" Sr Johnson Knifemaker, Barry Lee Hands Engraver - The Carving Path
    http://www.thecarvingpath.net/forum/index.php?/topic/2604-chistines-fighter-sr-johnson-knifemaker-barry-lee-hands-engraver/page__pid__21900#entry21900

    24K Gold inlay and overlay (Dreaming of Damascus) - The Carving Path
    http://www.thecarvingpath.net/forum/index.php?/topic/1807-24k-gold-inlay-and-overlay-dreaming-of-damascus/page__p__15680__hl__%2B24k+%2Bgold__fromsearch__1#entry15680
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Jojo dík, už jsem na nějké rozpuštění myslel. Akorád už jsou v roztoku ostatních vosků tak to zkusím rozhňahňat.
    ZCR
    ZCR --- ---
    SFUMATO: to je pravda, důvody jednak ekonomické, jednak mechanické... ale zrovna u té inkrustace by mě (jiné než ekonomické) zajímaly - v zatepání tenkého drátku ryzího zlata nevidím žádný zjevný technologický problém.

    AGOG: zkus ty kousky rozhňahňat a pak to maličko ohřát v teplé vodě, nebo s tím často třepat. Ta rozpustnost ale nemusí být nijak závratná.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Jo nevíte jestli se dá rozpustit karnaubský vosk v technickém benzínu? Mělo by to jít, ale pořád tam ty kousky jsou už kolik dnů a ostatní vosky se rozpustily v pohodě.
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Já bych potřeboval taky pozlacovat, ale jsou to malé a členité věci. Sice jsem si koupil nějaký věci na pozlacování, ale jsou mi v podstatě na nic. V ohni je to nebezpečný a na domací lokální galvanické pokovení je pro mě vybavení zatím drahé. No slitiny by byly v pohodě. Určitě ze začátku mnoho let :-)
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    ZCR: jo problém je že se skutečně ryzím zlatem se tak často nepracuje, pokud ho nehodláte používat jako materiál na plátování nebo jakýkoliv způsob povlakování zlatem. Jinak obecně a třeba i pro agogovy potřeby kdy ho v podstatě inkrustuje do předmětu se použivají slitinové materiály, se kterýma se podstatně lépe pracuje a hlavně se tam i částečně šetří materiál (zlato)....
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG, MARVEL: ryzí zlato se dá koupit i v podobě investičních slitků (i 1g, což je maličký plíšek), a další možnost je zkusit se ve vetešnictvích a bazarech poptat po zlomcích... mě to taky láká, sem tam pro nějaký akcent a tak, ale nechávám si zajít chuť - zlato je imho pro profíky, kteří nejenom vědí, jak s ním pracovat, ale i jak s ním pracovat hospodárně (recyklace pilin, prachu a brusiva etc). Jak se znám, v mých rukou by polovina záhadným způsobem zmizela... co jednou koberec schvátí, už nenavrátí :-]
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    AGOG: ..chtělo by to tady na Nyxu najít nějakou ochotnou "spojku", protože jinak se k těmhle materiálům nedostaneme :-/
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Hmhm ono je zlato stejně moc drahý, ale jestli tak to nějak budu muset vyřešit.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    s tím je problém no.... leda přes nějakého známého zlatníka by to mohlo být průchodné.......... jinak oficiálně asi moc cest není......
    AGOG
    AGOG --- ---
    Ale ŽL je pro mě stejně zbytečný, protože se tím živit nebudu.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Kdybych chtěl koupit pár gr. zlatého drátu to mi asi nikdo neprodá bez ŽL co? A musel bych na získání mít vstudovaný nějaký příbuzný odborný předmět, anebo ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam