• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Hm to ne, co se dá dělat :-) Teď mi přišla celá bichle katalog od RioGrande jen šperkařské součástky všechny kameny atd. V kamínkcích a jejich variantách se na ně tedy nikdo moc nechytá. Alespoň ze mě dosud známých shopů.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    ahoj mam tam myslim jen 120 delky a jestli je tam 4 hrubost presne nevim musel bych se zitra mrknout ale 160 tam tusim neni...
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    ok dik
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: V poho. Že by se mi do toho moc chtělo to taky nemůžu říct :-)
    Tady návod. Jinak je to v nápovědě vpravo nahoře/formátování.
    [ nyx :: klub pro novacky a novackyne na NYXu (nebojte se zeptat, my nekousem (ale nejdriv precist help, jinak kousem!)) ]
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    no to je hodne podobne to tetovani ale na te predloze jsou ty carky jen po 3 a jsou trochu jinak usporadane
    ja nemuzu prijit na to jak se sem vklada obrazek tak ze ti ho nemuzu poslat:)
    jeste s tim typem resim moznost to dat vygravirovat tak uvidim jak se k tomu vyjadri
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Jo jasně už si vzpomínám. Ale v čínském esoterismu jsem nic takového nazaznamenal je to asi čistě filmová záležitost. Ale náš zákazník...
    Z Prahy nejsem, jsem z Jižních čech.
    Řeknu 500 to je za znak 125Kč. Jsou v tom nějaké zkoušky atd. Napřed bych ti stejně poslal obrázek
    jestli je to akceptovatelné.

    FRAPE
    FRAPE --- ---
    no ja bych ti poslal obrazek ale nevim jak se to tady dela:)
    ty jsi z prahy?
    ten clovek chce alespon pripliznou cenovou kalkulaci na ten sperk
    dokazal bys odhadnout kolik by to asi stalo kdyz bys to delal?
    ty vlnovky horizontalni jsou dvakrat no
    akorat jsou oboje trochu jiny
    jsou to znaky elementu pre johen voda vzduch a zeme
    poslal mi to na nejakym srdci asi plakat z filmu the fifth element
    alespon je to pod tim napsane..
    tak stejne to chce akorat ze na ten ctyrlistek...
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: horizontální vlnovky sou dvakrát?
    Tož to zbýva cca 4.5mm to není moc místa :-) Ale ano dokázal když bych si to předtím zkusil.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    ahoj...dokazal bys mi do ctyrlistku z bileho zlata vyryt 4 znaky?
    maji to byt elementy tedy 3 horizontalne polozene vlnovky 3 vertikalne pak 3 horizontalne polozene rovne cary a jeste jednou 3 horizontalne polozene vlnovky
    kazdy ten znak ma byt na jednom listku toho ctyrlistku ktery bude celkove veliky asi 1.2 cm a uprostred bude 3mm kamen...
    AGOG
    AGOG --- ---
    A souprava fuchi-kashira.
    Jedna se o kopii setu Forda Hallama. Bohužel dnes jsem zjistil, že jsem vlastně kopíroval prvky z úplně jíných souprav než jsem měl :-) Cíl je udělat přesnou kopii jednoho jeho produktu jehož kvalitu a vzhled nastavil on abych pak mohl pokračovat v jeho výrobě já se značkou jeho studia za rozumnější peníze.
    Ikdyž jednoduché na pohled tak udělat to stejně se mi zatím nedaří. Vždy mi něco uteče. Už jsem toho vyházel...






    AGOG
    AGOG --- ---
    Nějaké pokusy. Oblékání mosazného habaki do fine siver fólie 0,3mm. Ale Japonci to dělají s 0,2 takže až bude čas tak to musím vylepšit. Plus dekorační techniky se naučit. Spousta práce dělat to správně.


    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Máš velké, ne jehlové ploché pilníky, co to je 160mm? ve #4 hrubosti?
    Mám ve #3 a docela často by se hodil jemnější. A chybí mi plochý jehlový ve #4

    AGOG
    AGOG --- ---
    Jo tak jsem objednal 0,33 fine gold drát tak jsem zvědavý na tu mou průtahovou desku kam se dostanu. Má tedy nejmenší 0,25mm tak jsem koupil samostatný průvlak 0,2 u Swahu.
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Což clo to bývá relativně malé, ale ta DPH :-( a pošta si naúčtuje 180Kč grrr.
    Rio má na malých položkách taky příjemný shipping skoro srovnatelný s tuzemským. Na rozdíl třeba od Otto Frei kde je i malá lehoučká položka za 40$ cca.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    rio grande je super jen to ma nevyhodu ze za objednavku nad 25 dolaru tady musis platit dost velke clo plus dph pokud to zasekne celni posta...to u cooksongold odpada...je to v ramci EU
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    na to je cooksongold super muzes si tam zadat jakokoli miru i na milimetry..
    jinak mi ted prisly z usa fine silver trubicky na tube setting
    je to cisty stribro tedy pohodlne na fasovani
    mam prumery na obruby pro kameny 3mm 4mm a 5mm kameny kdyby mel nekdo zajem tak jsou k dispozici mam jich celkem hodne...
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Ty jo škoda zrovna jsem objednal materiál z USA :-/
    Tak příště, tohle vypadá opravdu super. Díky moc za tip. Nemají třeba takový výběr tloušťěk a průměrů jako Rio Grande (USA), ale zase si můžeš naspecifikovat přesně mm. Teď třeba kupuju přesný čtverec 0,33mm 14K Au.
    Když bych chtěl 0,5 rozválcovat aby to vyšlo tak nevím kolik mám vlastně objednat. Ale už vím kde si koupím příště stříbro :-)
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    vallorbe pilniky mam zhruba za 380 kc/nove v anvtg stoji ty samy kolem petistovky..
    jakekoli drahe kovy v jakychkoli profilech koupis v anglii v cooksongold...
    na zaklade bezne reg.v eshopu ti prodaji treba 6 kilo draheho kovu bez jakehokoli cla..
    je to proverena company nakupuju u nich leta..
    www.cooksongold.com
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Díky, jo to je přesně ono. Pořád dělat dál a postupně to tlačit výš. Alespoň takový je plán :-)
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Jako sledovat ten vývoj.....je vidět, že se ti to dostalo/vá do ruky.....o důvod víc proč mě štve, že na nic podobnýho kvůli svýmu vytížení nemám čas...krásná práce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam