• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Máš velké, ne jehlové ploché pilníky, co to je 160mm? ve #4 hrubosti?
    Mám ve #3 a docela často by se hodil jemnější. A chybí mi plochý jehlový ve #4

    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Ty jo škoda zrovna jsem objednal materiál z USA :-/
    Tak příště, tohle vypadá opravdu super. Díky moc za tip. Nemají třeba takový výběr tloušťěk a průměrů jako Rio Grande (USA), ale zase si můžeš naspecifikovat přesně mm. Teď třeba kupuju přesný čtverec 0,33mm 14K Au.
    Když bych chtěl 0,5 rozválcovat aby to vyšlo tak nevím kolik mám vlastně objednat. Ale už vím kde si koupím příště stříbro :-)
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    vallorbe pilniky mam zhruba za 380 kc/nove v anvtg stoji ty samy kolem petistovky..
    jakekoli drahe kovy v jakychkoli profilech koupis v anglii v cooksongold...
    na zaklade bezne reg.v eshopu ti prodaji treba 6 kilo draheho kovu bez jakehokoli cla..
    je to proverena company nakupuju u nich leta..
    www.cooksongold.com
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Díky, jo to je přesně ono. Pořád dělat dál a postupně to tlačit výš. Alespoň takový je plán :-)
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Jako sledovat ten vývoj.....je vidět, že se ti to dostalo/vá do ruky.....o důvod víc proč mě štve, že na nic podobnýho kvůli svýmu vytížení nemám čas...krásná práce
    AGOG
    AGOG --- ---
    Poslední práce
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: já mám pro jemné pilníky slabost (resp. pro pilníky obecně... dokonalý nástroj...) :-)

    jo, ten web hrozný, ale myslím mají nějaké katalogy k poslání poštou... jinak nevím
    AGOG
    AGOG --- ---
    Možná problém, že neumim německy tak si to ani pořádně nevyhledám
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Ne nemaji jemnější. Pro mou práci to většinou stačí. Ale už budu kupovat pilky 8/0 :-)
    Ögussa má hrozný web a překlad asi v google. To je na dlouho komunikace já si potřebuju vybrat a koupit. Našel jsem něco v uk ale mají jen stříbro.

    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: možná Ögussa? (má pobočku i v Pze)...

    Advantage má tuším jehlové pilníky značky Glardon-Vallorbe, ale neměli tuším jemnější než 4 (ani na prodejně)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Nemáte tip na obchod v rámci EU kde prodávají zlaté a stříbrné plechy a dráty?

    Jinak jsem onehdá posílal rip na lepší a jemnější polníky a zjistitl jsem, že je mají i v Advantage, ale v tom jejich shopu jsem to zjistil náhodou.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Vzorek před objednávkou. Poptávka je to samé ve zlatě 4x na součástkách meče. Rodový znak pr.13mm


    FRAPE
    FRAPE --- ---
    zrejme to tak bude..
    zelena patina na stribro se nikde neobjevuje tak asi neexistuje protoze to nejde:)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Asi ten poměr nestačí. Měď zezelená v přírodě, stříbro zčerná. Většinou tzy přípravky nějakým způsobem tenhle proces uměle vyvolají a zeleně zoxidované stříbro jsem fakt neviděl. Ikdyž chemik by to vysvětlil určitě líp, já jen že kdyby to šlo tak by se to něksde objevilo.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    ok dik
    ja pracuju se sterling silver 925
    tedy 92.5% stribra zbytek vetsinou med.
    925 se dela z fine silver 99.9% stribro proto aby to bylo tvrdsi je to na sperk vhodnejsi.
    Tak jsem myslel kdyz je v tom ta med ze by to necim mohlo zoxidovat do zelena...
    ZCR
    ZCR --- ---
    jinak pokud to někdo užije a třeba by se mu to pak chtělo i naskenovat...
    Roneš, Josef: Chemická úprava povrchu neželezných kovů, 1958 - Antikvariát Skoda Abzeichen
    http://antikvariat.skoda-abzeichen.eu/...a/rones-josef-chemicka-uprava-povrchu-nezeleznych-kovu-1958

    (mám kdesi zahrabaných pár ofocených stránek, ale nevím, kde to je... předpisů pro barvení a patinaci tam pokud se pamatuju bylo dost, dále různé pasivace, moření, opalování... je to zaměřené spíš na průmyslovou praxi, čili nečekat zázraky)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Zapoměl jsem ještě na žlutou a její odstíny.
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Myslím, že zelenou ze stříbra nedostaneš. U "nás" se stříbro míchá s mědí aby se dodáhlo odstínů šedi.A na to, že Japonci mají staletou tradici v patinaci tak jsem nikde takový odstín neviděl.
    Hnědou, černou v různých odstínech, oranžovou až červenou a šedivou a z toho skládali všechny kompozice. Většinou se patinovalo vše najednou a vylezly z toho tůzné barvy.
    Ve stříbru nemá ani co zezelenat.
    ZCR
    ZCR --- ---
    FRAPE: bohužel nemůžu sloužit, s patinami jsem si nikdy moc nehrál, a když už, tak jen na mědi a mosazi (jen pokusy o manganistanové černění a zelenomodrou patinu)... zkoušels hledat v nějakých receptářích nebo na webu?
    (Jinak jednoduše řečeno barevné patiny využívají buď vlastního zabarvení sloučenin příslušného kovu nebo tloušťky vrstvičky takové, aby patřičně "lámala" světlo (náběhové barvy, a třeba u barvení titanu)... u ryzího stříbra bych o snadné dostupnosti zelené trochu pochyboval, protože sloučeniny stříbra jsou na rodzíl od široké škály barev dostupných u mědi zpravidla bezbarvé, oxid a sulfid potom do černa... u slitin s mědí by to možná nějak jít mohlo, ale nevím
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    kdyz se vyznas v chemii nevis jak udelat oxidacni roztok na stribro aby nebyl jen cerny jako se prodava?
    Vim jak udelat sulfuric liver z potase a siry ale to je tmavy
    ja bych chtel treba zelenou patinu na stribro ale vsude ji maji jen na med a mosaz na stribro jsem ji nikde nikdy nenasel...
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    kdyz si koupis ty pogumovany elasticky tak je to v pohode..
    lepsi nez mit pak olesteny nehty a zazranou pastu za nima:)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Rukavice na rotační nástroj je základní porušení bezpečnosti práce btw. Nedoporučuju.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam