• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Díky, jo to je přesně ono. Pořád dělat dál a postupně to tlačit výš. Alespoň takový je plán :-)
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Jako sledovat ten vývoj.....je vidět, že se ti to dostalo/vá do ruky.....o důvod víc proč mě štve, že na nic podobnýho kvůli svýmu vytížení nemám čas...krásná práce
    AGOG
    AGOG --- ---
    Poslední práce
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: já mám pro jemné pilníky slabost (resp. pro pilníky obecně... dokonalý nástroj...) :-)

    jo, ten web hrozný, ale myslím mají nějaké katalogy k poslání poštou... jinak nevím
    AGOG
    AGOG --- ---
    Možná problém, že neumim německy tak si to ani pořádně nevyhledám
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Ne nemaji jemnější. Pro mou práci to většinou stačí. Ale už budu kupovat pilky 8/0 :-)
    Ögussa má hrozný web a překlad asi v google. To je na dlouho komunikace já si potřebuju vybrat a koupit. Našel jsem něco v uk ale mají jen stříbro.

    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: možná Ögussa? (má pobočku i v Pze)...

    Advantage má tuším jehlové pilníky značky Glardon-Vallorbe, ale neměli tuším jemnější než 4 (ani na prodejně)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Nemáte tip na obchod v rámci EU kde prodávají zlaté a stříbrné plechy a dráty?

    Jinak jsem onehdá posílal rip na lepší a jemnější polníky a zjistitl jsem, že je mají i v Advantage, ale v tom jejich shopu jsem to zjistil náhodou.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Vzorek před objednávkou. Poptávka je to samé ve zlatě 4x na součástkách meče. Rodový znak pr.13mm


    FRAPE
    FRAPE --- ---
    zrejme to tak bude..
    zelena patina na stribro se nikde neobjevuje tak asi neexistuje protoze to nejde:)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Asi ten poměr nestačí. Měď zezelená v přírodě, stříbro zčerná. Většinou tzy přípravky nějakým způsobem tenhle proces uměle vyvolají a zeleně zoxidované stříbro jsem fakt neviděl. Ikdyž chemik by to vysvětlil určitě líp, já jen že kdyby to šlo tak by se to něksde objevilo.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    ok dik
    ja pracuju se sterling silver 925
    tedy 92.5% stribra zbytek vetsinou med.
    925 se dela z fine silver 99.9% stribro proto aby to bylo tvrdsi je to na sperk vhodnejsi.
    Tak jsem myslel kdyz je v tom ta med ze by to necim mohlo zoxidovat do zelena...
    ZCR
    ZCR --- ---
    jinak pokud to někdo užije a třeba by se mu to pak chtělo i naskenovat...
    Roneš, Josef: Chemická úprava povrchu neželezných kovů, 1958 - Antikvariát Skoda Abzeichen
    http://antikvariat.skoda-abzeichen.eu/...a/rones-josef-chemicka-uprava-povrchu-nezeleznych-kovu-1958

    (mám kdesi zahrabaných pár ofocených stránek, ale nevím, kde to je... předpisů pro barvení a patinaci tam pokud se pamatuju bylo dost, dále různé pasivace, moření, opalování... je to zaměřené spíš na průmyslovou praxi, čili nečekat zázraky)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Zapoměl jsem ještě na žlutou a její odstíny.
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Myslím, že zelenou ze stříbra nedostaneš. U "nás" se stříbro míchá s mědí aby se dodáhlo odstínů šedi.A na to, že Japonci mají staletou tradici v patinaci tak jsem nikde takový odstín neviděl.
    Hnědou, černou v různých odstínech, oranžovou až červenou a šedivou a z toho skládali všechny kompozice. Většinou se patinovalo vše najednou a vylezly z toho tůzné barvy.
    Ve stříbru nemá ani co zezelenat.
    ZCR
    ZCR --- ---
    FRAPE: bohužel nemůžu sloužit, s patinami jsem si nikdy moc nehrál, a když už, tak jen na mědi a mosazi (jen pokusy o manganistanové černění a zelenomodrou patinu)... zkoušels hledat v nějakých receptářích nebo na webu?
    (Jinak jednoduše řečeno barevné patiny využívají buď vlastního zabarvení sloučenin příslušného kovu nebo tloušťky vrstvičky takové, aby patřičně "lámala" světlo (náběhové barvy, a třeba u barvení titanu)... u ryzího stříbra bych o snadné dostupnosti zelené trochu pochyboval, protože sloučeniny stříbra jsou na rodzíl od široké škály barev dostupných u mědi zpravidla bezbarvé, oxid a sulfid potom do černa... u slitin s mědí by to možná nějak jít mohlo, ale nevím
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    kdyz se vyznas v chemii nevis jak udelat oxidacni roztok na stribro aby nebyl jen cerny jako se prodava?
    Vim jak udelat sulfuric liver z potase a siry ale to je tmavy
    ja bych chtel treba zelenou patinu na stribro ale vsude ji maji jen na med a mosaz na stribro jsem ji nikde nikdy nenasel...
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    kdyz si koupis ty pogumovany elasticky tak je to v pohode..
    lepsi nez mit pak olesteny nehty a zazranou pastu za nima:)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Rukavice na rotační nástroj je základní porušení bezpečnosti práce btw. Nedoporučuju.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    aha...tak to jo
    ja znam jen to od hodinek:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam