• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    A souprava fuchi-kashira.
    Jedna se o kopii setu Forda Hallama. Bohužel dnes jsem zjistil, že jsem vlastně kopíroval prvky z úplně jíných souprav než jsem měl :-) Cíl je udělat přesnou kopii jednoho jeho produktu jehož kvalitu a vzhled nastavil on abych pak mohl pokračovat v jeho výrobě já se značkou jeho studia za rozumnější peníze.
    Ikdyž jednoduché na pohled tak udělat to stejně se mi zatím nedaří. Vždy mi něco uteče. Už jsem toho vyházel...






    AGOG
    AGOG --- ---
    Nějaké pokusy. Oblékání mosazného habaki do fine siver fólie 0,3mm. Ale Japonci to dělají s 0,2 takže až bude čas tak to musím vylepšit. Plus dekorační techniky se naučit. Spousta práce dělat to správně.


    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Máš velké, ne jehlové ploché pilníky, co to je 160mm? ve #4 hrubosti?
    Mám ve #3 a docela často by se hodil jemnější. A chybí mi plochý jehlový ve #4

    AGOG
    AGOG --- ---
    Jo tak jsem objednal 0,33 fine gold drát tak jsem zvědavý na tu mou průtahovou desku kam se dostanu. Má tedy nejmenší 0,25mm tak jsem koupil samostatný průvlak 0,2 u Swahu.
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Což clo to bývá relativně malé, ale ta DPH :-( a pošta si naúčtuje 180Kč grrr.
    Rio má na malých položkách taky příjemný shipping skoro srovnatelný s tuzemským. Na rozdíl třeba od Otto Frei kde je i malá lehoučká položka za 40$ cca.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    rio grande je super jen to ma nevyhodu ze za objednavku nad 25 dolaru tady musis platit dost velke clo plus dph pokud to zasekne celni posta...to u cooksongold odpada...je to v ramci EU
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    na to je cooksongold super muzes si tam zadat jakokoli miru i na milimetry..
    jinak mi ted prisly z usa fine silver trubicky na tube setting
    je to cisty stribro tedy pohodlne na fasovani
    mam prumery na obruby pro kameny 3mm 4mm a 5mm kameny kdyby mel nekdo zajem tak jsou k dispozici mam jich celkem hodne...
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Ty jo škoda zrovna jsem objednal materiál z USA :-/
    Tak příště, tohle vypadá opravdu super. Díky moc za tip. Nemají třeba takový výběr tloušťěk a průměrů jako Rio Grande (USA), ale zase si můžeš naspecifikovat přesně mm. Teď třeba kupuju přesný čtverec 0,33mm 14K Au.
    Když bych chtěl 0,5 rozválcovat aby to vyšlo tak nevím kolik mám vlastně objednat. Ale už vím kde si koupím příště stříbro :-)
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    vallorbe pilniky mam zhruba za 380 kc/nove v anvtg stoji ty samy kolem petistovky..
    jakekoli drahe kovy v jakychkoli profilech koupis v anglii v cooksongold...
    na zaklade bezne reg.v eshopu ti prodaji treba 6 kilo draheho kovu bez jakehokoli cla..
    je to proverena company nakupuju u nich leta..
    www.cooksongold.com
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Díky, jo to je přesně ono. Pořád dělat dál a postupně to tlačit výš. Alespoň takový je plán :-)
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Jako sledovat ten vývoj.....je vidět, že se ti to dostalo/vá do ruky.....o důvod víc proč mě štve, že na nic podobnýho kvůli svýmu vytížení nemám čas...krásná práce
    AGOG
    AGOG --- ---
    Poslední práce
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: já mám pro jemné pilníky slabost (resp. pro pilníky obecně... dokonalý nástroj...) :-)

    jo, ten web hrozný, ale myslím mají nějaké katalogy k poslání poštou... jinak nevím
    AGOG
    AGOG --- ---
    Možná problém, že neumim německy tak si to ani pořádně nevyhledám
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Ne nemaji jemnější. Pro mou práci to většinou stačí. Ale už budu kupovat pilky 8/0 :-)
    Ögussa má hrozný web a překlad asi v google. To je na dlouho komunikace já si potřebuju vybrat a koupit. Našel jsem něco v uk ale mají jen stříbro.

    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: možná Ögussa? (má pobočku i v Pze)...

    Advantage má tuším jehlové pilníky značky Glardon-Vallorbe, ale neměli tuším jemnější než 4 (ani na prodejně)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Nemáte tip na obchod v rámci EU kde prodávají zlaté a stříbrné plechy a dráty?

    Jinak jsem onehdá posílal rip na lepší a jemnější polníky a zjistitl jsem, že je mají i v Advantage, ale v tom jejich shopu jsem to zjistil náhodou.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Vzorek před objednávkou. Poptávka je to samé ve zlatě 4x na součástkách meče. Rodový znak pr.13mm


    FRAPE
    FRAPE --- ---
    zrejme to tak bude..
    zelena patina na stribro se nikde neobjevuje tak asi neexistuje protoze to nejde:)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Asi ten poměr nestačí. Měď zezelená v přírodě, stříbro zčerná. Většinou tzy přípravky nějakým způsobem tenhle proces uměle vyvolají a zeleně zoxidované stříbro jsem fakt neviděl. Ikdyž chemik by to vysvětlil určitě líp, já jen že kdyby to šlo tak by se to něksde objevilo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam