• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    KUATO
    KUATO --- ---
    AGOG: jo je to za gram. uz se smiruju s tim, ze to budu delat sam.
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: No to ne, tam folie nemají.

    KUATO: Já si fólie válcuju sám.
    5g za 1500Kč? Není to nějaký divný? 5g nebo gr? :-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    pánové, nemáte někdo kontakt na nějakého jiného dodavatele věcí jako AuCl3 nebo zlatá fólie (24karát zlato, tloušťka 0,15-0,25 než Safina? od posledně co jsem od nich odebíral kurevsky podražili odbavování malých objednávek (prý změna firemní politiky) - 5gr fólie prodávají po 1500kč/gr, 1gr AuCl3 skoro 3500kč, což je úplně padlé na hlavu, při současných cenách zlata :o(.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Trochu zatapetuju.
    Fuči,kašira, materiál šibuiči, šakudó, čisté stříbro, 0.2mm 24K kulatý drát, měď a mosaz.
    Fuči s dírou 40x8,5mm, kašira tuším 38mm.






    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Já si říkal, ty stopy na obličeji se mi zdály charakteristické, ale mohl jsem se mýlit.
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: ja jsem celej motorovej, takze dremel :) s rucnima se teprve ucim, jak ve drevu tak v kovu
    AGOG
    AGOG --- ---
    Jo mamutí kost, já myslel kel :-) Osobně třeba nemám rád rytinu ze sloních klů, protože kvůli Číňanům a dalším, kde to jede ve velkým mají práci pytláci. Ale to se mamutů netýká, to jen na okraj :-)
    Jo tak, bude to ještě použitý.
    Mimochodem, použil jsi jen rydla, anebo nějaký motorový rotační nářadí?
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: jj, je ze stribra. hlavne proto, ze do kosti jsem se to ucil vyrezavat, takze mi to jde lip nez do stribra a mam pri tom mensi odpad. je to lity pres formu, takze ta puvodni kost se neznici, ale prijde na pouzdro...
    jinak mamuti kost (ac zni honosne) neni zas tak drahej material, jsou daleko horsi...
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Moc pěkný, ale ten obličej je za stříbra? Proč by byl nejdříve vyřezávanej a pak odlitej a tepanej? to moc nechápu, proř nebyl hned rytej ze stříbra? Proč tak složitě a co s tím z mamutí kosti? Proč z mamutí kosti z tak vzácného materiálu když není nakonec použitá?
    STQ
    STQ --- ---
    muj druhej nuz...:)

    cepel kovana, rukojet je orech vykladanej stribrem (coz bylo pekelny cviceni, ale uz jsem konecne prisel na pouzitelnej system...). oblicej je vyrezavanej z mamuti kosti a pres oyumaru odlitej do cistyho stribra a pak tepanej. uz se tesim az si konecne poridim lupu a rydla a vrhnu se na dalsi uroven detailu :)



    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    AGOG: Děkuju
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Aha, tyhle techniky se ale v tomhle oboru nepoužívají. A navíc bys to nejdřív vyválcoval a potom poničil při tvarování a inlayi.

    ALONSIA: Děkuju. Ne je to socha na podstavci u svatyně Inari. A drží klíč od božského skladiště. Víc info v eng. tady http://www.tosogu.cz/sets.html
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    AGOG: krásná práce, miluju lišky, tak jsem se chtěla zeptat, ta liška na ....(nevím jak se ta část meče nazývá) sedí na palubě? A co nese v tlamičce?
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: si nerozumime, nerikam ze to mas POTAHNOUT LATKOU :) ale dokazu si predstavit ze kdybych to protahl valcnou s nejakou jemne tkanou textilii (treba tou co mas jako pozadi na fotkach) tak by to udelalo podobnej vzor. ale jasne, jestli to ma nejakej mystickej/tradicni duvod, tak proc neudelat 15.000 puntiku :)))
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Trochu Tě nechápu :-) Je to práce s kovem, žádné látky. Tohle je tradiční japonský vzor používaný jako pozadí motivů, je ho hodně typů a velikostí a kvalit. Nanako má připomínat rybí jikry.

    ZCR: No..už jsem si jeden speciál vyráběl :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: ! (myslím, že si směle můžeš začít sekat vlastní pilníky ;-)
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: uf :)) a proc takhle? nebylo by to lepsi protahnout s tou latkou?
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: :-) To je nanako, je to dělaný razníkem ďubka po ďubce. Celkově odhaduju okolo 15000 ďubek :-)
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: super, moc krasny, mas to cimdaltim lepsi!
    ta textura tady je tim ze to je potazeny latkou nebo protazeny nejakou texturovanou valcnou?
    AGOG
    AGOG --- ---




    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam