• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    POOWL
    POOWL --- ---
    STQ: je to upne normalni.paklize jsi tavil vetsi kusy tak to muzes tu sklovinu vyhodit ale kdyz tavim piliny tak se stane to ze se udelaj stovky malych kulicek ktery se v ty sklovine nechtej spojit v jednu pecku-pak prichazi prave to drceni atd..
    STQ
    STQ --- ---
    POOWL: no ja to cely roztavil, jeste v kalisku se mi stribro spojilo v takovej velkej oblazkoid, nechal jsem to vystydnout, vyndal ho a z toho jsem si navalcoval plech, to je bez problemu. akorat na dne toho kalisku je ted takovy sklo. ale nevypada to ze by se to chtelo pri taveni propojovat se stribrem a znecistit ho, takze je to asi jedno, akorat by me zajimalo jestli to je normalni nebo ne...
    POOWL
    POOWL --- ---
    STQ: boraxu tak akorat:)ted jen rozehrej kalisek, nech to za tepla vytyct nekam na plech. V hmozdiri to pak za studena rozdrt-bude tam spousta kulicek stribra. tuto drt dej do kyseliny sirovy, hodne toho boraxu se rozpusti v kyseline. to co tam zbyde jeste jednou stav aby se kulicky spojili ve vetsi pecku
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: diky! akorat toho boraxu asi melo bejt spis min nez vic co? se mi na dne kalisku vytvorila takova sklovita hmota ktera vypada ze uz nikdy nepujde dolu :)
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Ag925? tam je měď tak borax určitě kvuli zabránění přístupu vzduchu. A pak do ocelový vyhřátý formy.
    STQ
    STQ --- ---
    panove do ceho je nejlip odlejvat stribro kdyz z nej pak chce clovek vyvalcovat plech? a pridava se tam pri taveni borax jako kdyz se svaruje ocel nebo to neni potreba? mam hromadu zbytku ktery bych rad zrecykloval a urcite si kvuli nim neminim porizovat zlatnickej zivnostak kterej v safine i advantage vyzadujou (dementi komunisticky :))...
    AGOG
    AGOG --- ---
    To jo 19.9. Mosaz je hezká pokud se vyleští, ale zoxiduje časem. Tak pozlatit. Medaile sportovců se taky pozlacují.
    Do 19.9. vám asi nikdo nic pořádně neudělá, zejména ručně.
    POOWL
    POOWL --- ---
    RODRIGO_: tyjo koukam ze lidi se s terminama zblaznili asi vsude.. takovy stezejni veci pro ten turnaj jako jsou medaile nechat na posledni chvili, nevim nevim
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    V práci nám teď zadali nechat někde vyrobit medaile, 4 kousky na luxusní golfovej turnaj a samozřejmě se šibeničním termínem 19. 9. Takže to mě napadá leda někde nechat něco vygravírovat (nuda ale co už)
    Někdo nějaký nápady na konkrétní firmy / lidi. Budou dvě varianty, pro "Nearest" a "Longest" vždy pro dvou kusech. Dělat to mosazný, to je takový hnusný že by možná byla hezčí nějaká alá stříbrná varianta.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    CHRONOS: já vždy sehnal jedině u JATAGAN, jak píše ZCR
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZCR: *shání
    ZCR
    ZCR --- ---
    CHRONOS: no, alpaka se schání fakt blbě - buď koupit celou tabuli plechu od různých prodejců hutního materiálu (hodně alpaky za hodně peněz), nebo koupit u JATAGANu (málo alpaky za sakra hodně peněz)...
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    zdravím a prosím o radu/tip: kde sháníte plech alpaky (pakfong)?
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Dobře zkusím.
    Já mám knížku cloase-up photography, ale většinou se s tím moc nemažu protože jsem celý natěšený dokončený kus nafotit a publikovat :-) Chtělo by to stálý fotokoutek.
    STQ
    STQ --- ---
    ZCR: jj, ale strasne hrozny a ta slecna co to vede by si zaslouzila aby ji nekdo ukazal jak se to dela doopravdy :)
    STQ
    STQ --- ---
    ZCR: no ano, to je regulerni disciplina :) ale da se to naucit docela bez potize...
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZCR: (a dokonce je na to tady auditko Šperk ve fotografii [ šperky ve fotografii ] )
    ZCR
    ZCR --- ---
    STQ: focení malých lesklých věcí je snad ještě větší peklo než povrchová úprava sakumprásk
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: tmavsi seda je sazka na jistotu, vynikne na ni jak cerna, tak ty zlaty casti a nebude to obarvovat
    veci do muzea se fotej na cerny, ale to je trochu tezsi na sviceni
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Tak by to chtělo asi nějakou neutrální, co doporučuješ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam