• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    PREMIUBOY666: Já to vidím, je to evidentní odlitek.
    STQ
    STQ --- ---
    PREMIUBOY666: link nefunguje
    PREMIUBOY666
    PREMIUBOY666 --- ---
    prosim, poradte mi kde mi udelaji podobny privesek(y) na zakazku

    samozrejme s mojim designem...
    nebo poradte alespon techniku, kterou se to vyrabi...
    diky moc!
    DAGIMAGI
    DAGIMAGI --- ---
    Ahoj, není tu někdo kdo pracuje s titanem? Chtěla bych udělat nějaký prsteny, materiál mám...případně nějaké doporučení kam se obrátit?
    POOWL
    POOWL --- ---
    MIKLO: ahoj vedel bych..kdyztak mi dej vic infa do posty (z ceho odlit atd)
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    Ahoj, nemáte někdo nějaké osvědčené kontakty na lidi/firmy, co by mi byli schopní odlít opaskové spony na zakázku? Případně díky moc.
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    POOWL: ahoj tak ja kdyžtak zbytek popíšu do pošty a děkuji. Do Vánoc to asi nespěchá, dnes bych měl dodělat mástr, potom pošlu fotky rozměry a tak dále.
    POOWL
    POOWL --- ---
    HE11_KNIGHT: jestli na to nespechas do vanoc tak bych ti to mohl nacenit..cim vic popisu budu mit tim bliz se dostanem v presnosti odhadu
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    Děkuju moc
    B3DA
    B3DA --- ---
    HE11_KNIGHT: zkus se poptat tady
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    B3DA: model si dělám sám právě.
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    B3DA: no minimálně 10 kusu.
    B3DA
    B3DA --- ---
    HE11_KNIGHT: v jednom kusu tě sezerou náklady na model a formu.. nebo toho potřebuješ větší množství?
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    Ahoj potřeboval bych se s někým spojit, kdo by byl ochotný mi nacenit a následně odlít "prsten" do stříbra. Jedná se o 2cm vysoký kroužek s průměrem 2cm. Je na tom vytvořený relief, ale nejsou to žádné složité tvary.
    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Mal by niekto zaujem sa zucastnit prednasok Dr. Radka Hanuse - gemologa - o korundoch? Vstupne je 200 Kc, je to vo stvrtok 19.10. o 15:30 na SOS Umeleckoremeslna, Podkovarska, Praha. Ak ano, dajte vediet, aby bolo este volne miesto :) Prednasa strasne skvelo a je autorom knih o ceskom granate, vltavine a drahych kamenoch pre restauratorov a klenotnikov: https://www.databazeknih.cz/autori/radek-hanus-55370
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Konečně se mi podařilo dodělat pár věcí.







    AGOG
    AGOG --- ---
    Ono samozřejmě je možné setřenou patinu od doteků obnovit v mnoha případech, ale takové oxidy se musí odstranit mechanicky a to nejde lokálně.
    AGOG
    AGOG --- ---
    WAMP_ELF: Jo! Nedávno jsem s tím byl seznámen. Přes prvotní odpor jsem musel uznat že to může mít své uplatnění. Nicméně jak píšeš, v podstatě nic není z normovaného materiálu. Pokud se jedná o měď tak ok. Ale pro restaurování citivých starých věcí je potřeba brát v úvahu i to, že ikdyž ve velmi malém okruhu okolo hrotu, ale přecejen zahřívá kov na teplotu kdy se vytváří viditelná oxidace. A to v mnoha případech je nemožné použít, protože takové zahřátí zničí patinu i kde nechceš. Pokud se jedná třeba o takovýhle případ, kdy jsem opravoval splácnutý nos. Každopádně pro šperkaře super technologie.


    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    Pratele shanim nekoho kdo me nauci delat finise na nerezu. Konkretne spatne dostupny, uhlovy, duty, vyduty a podobny lahudky. Samozrejme za uplatu.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    AGOG: hele asi to bude uplne mimo, ale neexistuje neco jako modelarske tig svarecky? je mi jasny ze je problem to ze ta tsuba neni z normovanyho materialu..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam