• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MUZU POTVRDIT kote siamky je ne jen par bezesnych noci ale par mesicu kdyz nespi tak atakuje tema svyma zakernyma drapkama vse co se pohne tzn nohy,ruce vsechno :-D takze clovek docela dost nevyspalej :) a muzu potvrdit siamky sou hoodne narocne co do pozornosti, akcnosti atd. tady ted aktualne nas siamak co tu postovala pritelkyne tady muzes videt jejich akcnost ;) http://youtu.be/DmOUD_I_jAo
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    GIO: snad mu Kordula da pokoj, az s ni nebudou mlatit hormony, po kastraci :) ale to se asi hned tak nedocka, kdyz si rikala neco o jeste jednech kotatech :)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    dekuji vam :)

    kazdopadne pockam co ta dospela kocka, a pak se to nejak vykrystalizuje.. i s pomoci toho co pisete.
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    TRUCE: tak si porid dve najednou, stejne stare a stejne trhle (aspon co se da odhadnout:)

    pokud chces typove nejakou kocku - jako treba siamku, tak jedine super extra papirovou (kvuli jejimu zdravi fyzickemu i psychickemu)

    pokud je ti jedno, jak kocka vypada a jde o to, mit doma chlupatou kouli :) pak udelej dobr skutek a vyber si nejake opustene - nabidka je pestra, urcite si vyberes ..

    neber zvirata, co se inzeruji jako ze jsou nejake rasy, ale bez papiru, i kdyz bys treba potrebovala usetrit penize .. (ne kvuli tem papirum, ale kvuli tomu, ze tam muze byt neco spatne)
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: co se nejakeho plemene tyce, tak melo, no,... jinak nemas jistotu, ze mas to co chces prece, bez papiru totiz vubec nevis co je zvire zac, klidne muze byt jeho otcem souseduv otrhany evropsky kocour, nebo muze mit jeho matka nejakou vaznou vadu telesnou ci dusevni a taky o tom nebudes vedet do doby, nez se to na mladeti projevi, a ze se to projevi..
    GIO
    GIO --- ---
    podotykam, ze mam barak plny zvirat z utulku, kdybys chtela nabyt dojmu, ze fandim jen znackovym kockam, tak nefandim.)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MRNOUS: no to prave nechci, mit v padesati letech plny byt kocek ;]
    a co kdyz mi na papirech nezalezi? nebo melo by??
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: jo, o tom zadna, na to jsem nereagovala myslim, i kdyz "odkladani nepodarku" probiha ve skutecnosti vetsinou trosku jinak, no..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    ZUZKAOU: he, diky, Zuzkaou :)
    ta nevericna reakce GIA byla na krizenku?
    ;)
    kote, krizenec, z utulku, muze byt taky prima, ne?
    GIO
    GIO --- ---
    ja trosku odbocim, Kordula dneska nebyla doma, a co mylsite, ze delal JOnáš? produciroval se barakem, chudak malej utiskovanej, konecne jeho tryznitelka vytahla paty na chvilku a moh volne dychat)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    ZUZKAOU: ja bych teda spis Truce doporucil, zvyknout si na zivot pod kocici vladou pod kockou spolubydlici :) a teprve pak resit vlastni ..

    protoze poridit kote pro sebe jen jedno, to i pro nesiamsky kote neni uplne nejlepsi .. a pokud touha poridit papirovou siamku Truce neprejde, tak porizovat siamske kote k dospele kocce taky zadnej med ..

    rikam to jenom proto, aby pak Truce neskoncila s peti kockama jako ja :) teda pardon, jen ctyri sjou vlastni :)
    GIO
    GIO --- ---
    MRNOUS: v tom pripade se omlouvam, jsem paranoidni.))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kočka v bytě je týrání, pokud je tam sama a dlouho. Pokud tam má parťáka, dostatek pelechů, hraček, žrádla, pamlsků když přijdeš a místa, kde může škrábat, tak je zcela spokojená.

    A teda tipla bych si, že pokud kočku má spolubydlící a neplánuješ sní zůstat až do smrti, tak to není ideální parťák pro siamku a nebo podobnou povahově složitější kočku, protože při rozstěhování jaksi o parťáka přijde.

    Vezmi si pro začátek nějaké opuštěné, normální kotě a zvykni si na život pod kočičí knutou. A když se případně budeš stěhovat někam jinam bez dalších koček, tak té své dospělé (kastrované) kočce pořiď případného parťáka s papírama.

    (o podpoře nepapírových množitelů neuvažuj a hlavně to sem nepiš :-)

    Jinak tady je moc pěknej manuál na kočku
    http://www.kocky-online.cz/download/navod_na_kocku_20.pdf

    A tady je povinná literatura před pořízením svého chlupatého otrokáře.
    http://uloz.to/xejS2jk/nefalsovana-kocka-doc

    A tady je pak kočičí sámoška.

    http://www.kocky-online.cz/jportal/opustena.phtml
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    GIO: ja nic takovyho teda z toho nevycet :)
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: no z poslednich dvou prispevku jsem nabyla dojmu, ze si to myslis, ze vlastne nechces moc slyset nejaka proti:))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    GIO: prosim? :)
    kde jsem takovou vec napsala?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    TRUCE: no je to o tom, ze je rozdil vedet a zazit :)

    dostal jsem super kote, krasny, vymazleny, nekonfliktni, z dobryho chovu a vsechno .. ale nebyl jsme pripravenej na to, ze trimesicni kote je jako maly mimco, je ho vsude plno, ma spoustu energie, je na tobe dost zavisle (predtim mel mamu a sourozence, u me pak jsem byl jen ja), pres den spi ale v noci radi, ty se nevyspis .. a pak jsem videl, jak trpi tou samotou, ze ja mu proste nemuzu dat to co potrebuje a nahradit kocici spolecnost .. proste to ze zacatku bylo narocny :)

    ale pak jsem si ja zvykl, Jake povyrost, poridili jsme partaka (ale to uz je jina story:)
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: Jake ale neni siamak, maly siamak je horsi nez Jake.) z Horcha ma mrnous sok dodnes, ale ustal to,zatim))
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: hele, tak chces proadit, nebo te obtezujeme svymi zkusenostmi?.)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MRNOUS: fakt jo? :) a jakej sok? povidej :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam