• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOCURMOSURSlovensko, Slováci a Slovenčina
    Vítané su komentáre, správy, názory k témam ako
    • Pôvod
    • História
    • Nátura
    • Politická udalosti
    • Sport
    prosim bez negatívnych emócií ;)
    rozbalit záhlaví
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    GAARQ: ok,ok.Pravda.Dík.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    SHYLOCK: život není selanka a zdroje jsou omezené. pokud budeme svůj trh, i ten se vzděláním, takhle chránit (jen češi na české školy), dopadneme jak ekonomiky v devatenáctém století, samé clo, všechno bylo drahé a často nedostupné. pak byly potřeba války, aby se to pohnulo. díky, nechci. jenže ekonomika kašle na to, pracují-li v ní češi nebo hotentoti, ale jak dobře pracují. podívej na ameriku, tu udělali imigranti a imigranti ji drží. kdyby neměli možnost odebírat mozky z celého světa, kdepak asi budou? honit krávy ve stepi a střílet se v saloonech. česká ekonomika musí dělat totéž, pokud nechce skončit jako třetiřadá montovna pro korejce. když nejsou dost dobří lidi tady, musí přijít zvenčí. a bohům díky za bratry slováky, protože ti umí a navíc tu neprožívají kulturní šok. zkrátka, ochrana před konkurencí z vnějšku vede k degeneraci systému, jev pozorovatelný na mnoha úrovních (ekonomika, biologie ekosystémů, evoluční psychologie).
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    GAARQ: oba víme,že k nám Američan ani Švéd studovat nepůjdou.Už se opakauju,ale problem vidim v tom,že Čech,kterej bude vytlačenej Slovákem půjde na pracák a bude nás stát peníze,další peníze nás bude stát studující Slovák ( ted je otázka,kolik Slováků po dokončení VŠ zůstane v ČR-každopádně to bude urcite nižší číslo než kdyby tady studovali pouze Češi).

    "..hlavný záujem by mal byť kvalitatívny, nie národný.."-to je otázka.Pokud se na to díváš z nějakýho celoevropskýho pohledu tak ok,ale ten pohled "pro blaho celé evropy" nějak neoslovil:)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    SHYLOCK: ktokoľvek v českom jazyku zvládne prijímacie skúšky, môže sa stať študentom na českej vysokej škole, hoci aj američan či švéd. keď sa na ňu dostane slovák na miesto čecha, znamená to iba to jediné, že ten slovák bol úspešnejší pri skúškach. kde sú obmedzené zdroje, tam je aj konkurencia a tí, ktorý nestačia, musia hľadať alternatívy. kapacita českých vysokých škôl je síce obmedzená, ale hlavný záujem by mal byť kvalitatívny, nie národný. a ako vraví MARINNE, pre českú republiku/ekonomiku je to iba dobre, keď chceme dvíhať HDP a stať sa konkurencieschopnými. tie peniaze, čo dá český štát na vzdelanie slovákov, sa tak istotne vrátia opäť českému štátu. kde je problém?
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    MYJKA: dívej se na to z mé pozice.učíš se na přijímačky a nedáš je protože půlka lidí co škola nabere jsou Slováci-který se sice evidente učili lépe než ty,ale nic to nemění na faktu,že je to proto,že nemají vlastní kvalitní univerzitu,kterou jim ČR nabídne spolu s tím,že jim cele studium bude financovat.No to by me sralo:)
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    MYJKA: líp se učit?to nemyslíš vážně.

    kdo jinej u nas studuje medicinu/práva kromě Čechů a Slováků?nikdo-právě kvůli jazykový bariéře.To je to same jako kdybych bydlel u hranic,hořel mi dům a já požadoval vaše hasící auto za vaše peníze páč má dejme tomu víc hadic:) (ciste teoretickej příklad)

    já se vám nedivim,že u nás studujete-udelal bych samozrejme to samé,ale proste mi to nepřijde ani fér a nechápu co z vás ČR má.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    SHYLOCK: Mal sa lepsie ucit..
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    MARINNE: ok,a co Čech,kterej se díky němu nedostane na VŠ?Ten půjde zase nejspíš na pracák a bude pobírat soc.dávky.Navic jsem se teprve dnes dozvedel,ze studim Slovákům opravdu platíme my.A argument typu: tak bež studovat na Slovensko neberu, protoře jejich školy stojej uplně za hovno.


    KOCURMOSUR: copak se ti nezdá?bud konkretnejsi nebo drž hubu.
    KOCURMOSUR
    KOCURMOSUR --- ---
    SHYLOCK: nic xenofobního LOL
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    SHYLOCK: Ze velka cast tu potencialne zostane a bude dvihat HD a prispievat do soc. a zdravot. systemu? Nepoznam Slovaka, co by tu studoval a potom sa odobral domov do Lucenca, aj ked zavisi od oboru (ine je zubar a ine diplomacia a medzinarodne vztahy).
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    vysvětlí mi prosím jakej prospěch má ČR ze slovenskejch studentů,který jsou na českejch univerzitách?nic xenofobního,jen to nechápu.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Neviete či si mozem na slovenskom zastupitelstve vybavit novy OP a Pas?
    LUDO
    LUDO --- ---
    Na veselu notu...

    Slovo pokokot, napriek prvému dojmu nie je žiadna nadávka. Slovo „pokokot“ je jedným zo slov, ktorým sa vďaka bohatému fondu slovenského jazyka dá vyjadriť matematická hodnota, ktorá nie je ani číslo, ba ani prvočíslo. Slovo pokokot znamená niečo medzi veľa až nekonečnom. Je to zároveň slovo, ktoré nám, Slovákom, môžu iné kultúry iba závidieť a môže sa označiť ako skvostný slovenský slovný endemit. Na západnom slovensku, najmä v Bratislave sa ako miernejšia forma používa slovo "mrťe" (doraz na mäkke Ť). Inak slovom pokokot sa dá napríklad vyjadriť výška napadnutého snehu, prípadne hĺbka vody. Už pred 60-timi rokmi mali prostí ľudia pokokot problémov a životných priekov, s ktorými sa museli deň čo deň zaoberať. Slovo „pokokot“ sa tak časom rozšírilo po celom Slovensku.
    KLAARKA
    KLAARKA --- ---
    MYJKA: děkuju, už mi pomohl Marduk.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KLAARKA: Sem s tym. :)
    KLAARKA
    KLAARKA --- ---
    Byl by tu někdo tak laskavý a mohl pro mě zkontrolovat/zkorigovat tři krátké odstavce slovenského textu? Dělám korekturu jednoho katalogu, kam se připletl jeden slovenský text a tam si pravopisem opravdu nejsem jistá. Ślo by jen o to zkontrolovat, zda jsou dobře čárky, spisovné výrazy atd.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    AYPERI: Asi s krizikom po funuse ale par rokov dozadu som si sme a nejake slovenske casopisy kupovala na Vaclavaku v stanku.
    LOPLEI
    LOPLEI --- ---
    Bratislava :: 1919 - 1988
    YouTube - Broadcast Yourself.
    http://www.youtube.com/view_play_list?p=F96C40A50E450C7F
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    MARDUK: No jednoduše, slyšel sem že blava byla cca před sto lety něco podobnýho jako praha, akorát krom němců a židů tam byli ještě maďaři a další - prostě zajímá mě tahle (multi)kulturní stránka, ten lifestyle co tam tenkrát běžel, kavárny, muzika hlavně, architektura a tak..
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    Zdravím bratia Slováci, nemáte nějaký linky na fotky či pokec o staré bratislavě, o téhle blavě:

    YouTube - Bratislava Hot Serenaders - Herr Ober, zwei Mocca
    http://www.youtube.com/watch?v=ddRr6Ey9r58


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam