• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOCURMOSURSlovensko, Slováci a Slovenčina
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Napisu ze Korcok ma sanci stat se prezidentem asi jako mel Drahos proti Zemanovi. Tesite se na diskuze? :D
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PSYSBEE: Fico zatim jeste neoslabil Ustavni soud, tak jako to pred lety udelala PiS v Polsku. Ale co neni, muze byt.
    Uz obesli prezidentku s jmenovanim reditele tajne sluzby (nechvalne zname).
    Co jsem se bavil s lidma, tak jsou bud v soku, anebo Ficovi drzi palce. Zatim se ma zato, ze tabor pro Fica je pocetnejsi. Ale mozna uz neni, a jenom jsme si toho jeste nevsimli. ;) Mozna to chce jeste jednu zradu od Pellegriniho, do 2. kola prezidentskych voleb je na to casu dost (3 tydny), no a potom si lidi muzou trhat vlasy, nez bude Pellegrini inaugurovan.
    Postoj k Ukrajine je okrajovejsi, neni to tak vyhrocene, aby blokovali prechody jako v Polsku, ale vyrazne proukrajinskych mene nez proti ficovskych.
    Nad je predseda neparlamentni strany Demokrati. Byvaly velvyslanec nekde. Ma kontakty. Ale znacna cast Slovaku ho nemusi:
    1/ byl v Matovicoveho vlade
    2/ odesel od Matovica
    3/ je pomerne radikalni, a velmi rychle odsuzuje lidi, kteri nejsou silne proukrajinsti, jako i lidi, kteri maji zavifoxavany nektery z proruskych narativu.
    Komentatori prisli s tim, ze Fico je prorusky proto, ze pokud mu nevyjde samoamnestie, emigruje do Ruska, tak jako byvala Rakouska ministrine obrany.
    Btw. 2. kandidat na prezidenta Korcok byl taky v Matovicoveho vlade, a i kdyz nikdy nebyl clenem Smeru s Ficem roky spoluoracoval uzce. Ale i tak je opozici vniman jako jedina nadeje (ma podporu PS i KDH o SaS nevim).
    Pellegrini v tomto tydnu zacal blekotat o miru.
    Korcok je konzistentne pro ukrajinsky, pro obranny, proti agresorum.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Slovenský poradce Černochové: Fico mluví jako Moskva, pak bude prosit Západ o pomoc - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/jaroslav-nad/r~788aeb58e08811eeae9c0cc47ab5f122/

    Mohu se zeptat, co na to mistni SK komunita? Me uprimne to co se deje u vas trochu desi..
    ZOJE
    ZOJE --- ---
    Brutal Assault tento rok, niekto? =]
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    EFFKA: nadrazi je tam velke, mozna tam uschova zavazadel stale funguje .. zkus zavolat Regio Jetu: +421 2 2050 2020
    EFFKA
    EFFKA --- ---
    dotaz:

    Je ve vlakove stanici Poprad-Tatry uschovna zavazadel? Pripadne nejaka v okoli?
    Volala jsem na Zeleznicni spolocnost Slovensko, ale tam vi prd.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ALENNAI: moje tchyne opatruje jeji 93 letou tetu. Dostava na to almuznu od Uradu prace. Musela uz jednou dokazovat, ze je k opatrovatelstvi zdravotne zpusobila, od praktickeho lekare, na pocatecni priznani nezpusobilosti tety stacilo vyjadreni praktickeho lekare.
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    Ahoj, hledam nekoho, kdo zna slovensky system pece o stare lidi.
    I nekoho, kdo by mohl nekoho znat a mohl mi to vysvetlit, jak to chodi.
    Bud ma stareho cloveka, o ktereho se stara, nebo pracuje v systemu.

    Díky!
    LORENZO
    LORENZO --- ---
    V PÁTEK PŘED CROSSEM SLOVENŠTÍ TOLSTOYS!
    Tolstoys v Praze: cross][club outside
    https://www.facebook.com/events/511881684047488
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    XMEDA: na sowas...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    SEJDA: a jeste se tam mluvi cizi reci
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: blbost, z Mnichova je to do Kosic pres 12 hodin jizdy.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    XMEDA: blbost, vsetci idu do Mníchova
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Polovina mladých Slováků zvažuje odchod do ciziny, především do Česka - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/polovina-mladych-slovaku-zvazuje-odchod-do-ciziny-predevsim-do-ceska-40365114
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    TRAILER: ne.
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    SEJDA: Ne, tak to nemyslím, nezaměňuji, nejde o slovíčka, ale o atmosféru mezi dvěma mladými lidmi. Abych byl konkrétnější, zda spolu více flirtují, než je to běžné mezi Čechy?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TRAILER: myslim, ze ne. Mozna to zamenujes se slovem "jebat", ktere znamena "sex", ale pouziva se na vsechno. Slovo "jebat" s ruznymi predponami vyjadruje spise neco nezadouciho nebo nejak vtipneho.
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    SEJDA: Mám na mysli mladé lidi, kteří se spolu baví. Jestli se dá říct, že to mezi nimi probíhá na Slovensku tak, jak jsem popsal.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TRAILER: ja bych rekl, ze flirtovani je spise kulturne nez narodnostne zalozene. Zvyky mestaku jezdicich po festivalech budou podone, na rozdil od lidi, kteri jsou casteji zaneprazdneni domacimi pracemi okolo domu.
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    HABRSTIK: Jak jsem koupil, tak prodávám :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam