• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    QUITEwordpress
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    CZEENDA: Funkce nevypada jako deprecated, ani ze by z core zmizela - https://developer.wordpress.org/reference/functions/is_page/, nebude fail nekde v tom “vsechny jsou v page.php”?
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    prostě mi přestala fungovat funkce is_page(), stalo se mi to u dvou webů, aktualizací na WP 6.4.1.
    Neví o tom někdo něco?

    Jeden web má cca 30 podstránek... nevim jak je zobrazit, všechny jsou v page.php

    HARDCABB: neznám Query Monitor, jak mi to pomůže?
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    MARTEN: prostor nemám, jen mě zajímá - z Nette do WP proč?
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Nemel by tu nekdo cas na mensi zakazku?
    Potrebuji nacenit prevedeni https://clawq.com/ do wordpressu. Design ponechat. Jeden formular na vyhledavani, po vyhledani vyber ze tri balicku. Platba pres braintree gateway (resim jestli lze prejit na stripe). Pak jen podekovani. Oproti stavajicimu stavu pridat blog.
    Objednavky se ted posilaji na email, ale pokud zustanout ve WP, bude to jen plus. Neni potreba menit jejich stav.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    to je divny, zkus si nainstalovat Query Monitor a pak na frontu uvidis jaky sablony to nacita

    ne ze by to resilo tvuj problem, ale misto podminek v ramci page.php (kam by WP rozhodne mel kouknout, pokud jde o post type page) muzes delat rovnou soubory typu page-novinky.php atd
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    Aha takže is_page funguje už jen ve functions.php?
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    Po aktualizaci WP ne 6.4.1 se mi na mé custom šabloně rozbilo (u dvou webů) podstránky.
    Měl sem je všechny v souboru page.php. Posílám ukázku kódu, který před aktualizací fungoval.
    Byly to vlastně jen podmínky.

    if (is_page('novinky')) {

    Stránka s novinkama
    }
    if (is_page('kontakty')) {

    Stránka s kontakty
    }

    Nefunguje "is_page" a ani if($_SERVER['REQUEST_URI'] == "novinky"){}

    Nevíte co se změnilo ve WP?
    A teď koukám, že mi ten novej WP kouká na index.php a né page.php
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    R_U_SIRIOUS: no pokud ji mas mezi slovama tak z podstaty bejt na konci radku nemuze. Nicmene pokud to odsadi na dalsi radek, muze byt pak na konci predchoziho radku o to vetsi mezera, to ano, ale jde o predlozky na konci radku, na to ostatni bud justify nebo to preformulovat aby to na vybranych rozlisenich bylo ok..
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    THEODORT: Pevná mezera je responzivní? U mě pevná mezera na tabletu byla ok, ale na větším monitoru nechávala všude dlouhé mezery na koncích řádků...
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj! Zkoušíme probrat pražskou WP komunitu k životu a třeba směřovat i za nějakým WordCamp Praha 2024... Pokud vám chybí akce, kde se potkáte s ostatními, a/nebo byste se chtěli nějak zapojit, tak doražte na listopadový WP pivo!

    https://www.meetup.com/naswp-cz/events/297332644/
    (Pro přidání se do účasti na akci je se třeba přihlásit na meetupu)
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    LADKAW: V klasickym WP web bez Elementoru se to dá řešit automaticky pomocí pluginu a existují na to hned dva (Zalomení a Čeština: zalomení řádků). Oba už jsou trochu neudržovaný, ale fungují dobře (osobně mám radši ten druhý, protože umí i ACF).

    Pro weby postavený na Elementoru ale tyhle pluginy nepomůžou, takže bude potřeba tam dát všude manuálně pevný mezery, jak píše THEODORT (ve Windows: Ctrl+Shift+space, Mac: Option+space).
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    Pevná mezera?
    LADKAW
    LADKAW --- ---
    Ahoj, prosím, můžete mi někdo poradit? Jak řešíte to, aby se vám zalamovaly vhodně řádky? Myslím tím třeba to, aby nezůstávaly předložky typu V, S, Z na konci řádku. Našla jsem na to plug-in, ale naši ajťáci mi na to napsali, že "není updatovaný několik let a nereflektuje textové bloky vytvořené v Elementoru". Já tomu úplně nerozumím, jen si říkám, že přece tenhle problém se musí i v češtině dát nějak vyřešit. Děkuji.
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    Zdrc po dlouhé době, vrtá mi v hlavě otázka říkám si že vy budete znát odpověď :)

    Není už nějakej plugin kterej by SEO popsal všechny fotky, případně stranky, příspěvky atd. Využívajicí asi ChatGPT , Něco málo sem na internetu viděl že by to existovat mohlo. Tak sem si říkal že bych bych to nechal dodělat to co jsem neudělal růčo.

    Díky za info ;)
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    pokud nekdo pouzivate v custom sablone tailwind, muzete prosim poslat ukazku toho, jak vypada vase adresarova struktura? premyslim jak nejlip spojit package.json a /src a /dist a kde mit root ty sablony pro functions.php a dalsi soubory
    TERAMORPH
    TERAMORPH --- ---
    JUNIOR: To vypada pekne! Diky moc!
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    TERAMORPH: Learndash ?
    TERAMORPH
    TERAMORPH --- ---
    CERMINEK: Jn, to jsme taky zvazovali
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TERAMORPH: Moodle?
    TERAMORPH
    TERAMORPH --- ---
    Ahoj, nevite pls nekdo o WP pluginu pro organizaci a management vzdelavacich kurzu? Musi to zvladat vyhazovat na web kalendar aktualne dostupnych/bezicich kurzu, moznost se zaregistrovat (+ idealne zaplatit, ale neni podminkou) a predevsim to musi umoznovat nastavit recurring event (napr. daný kurz bude probihat kazde utery 16-18h po dobu 2 mesicu) s tim ze zajemce zaplati tu castku jen jednou. Vsechny pluginy jsou vzdycky pro klasicky jednorazovy akce kdy se plati per akce/vypsany termin.

    Diky moc za pripadny tipy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam