• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    QUITEwordpress
    OT_
    OT_ --- ---
    MRTVY_KENNY: Vidět jde, ale když klikneš na nějakou položku tak se nezavře, zůstane viset otevřené.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    OT_: ja menu normalne vidim, zkus to upresnit... jaky telefon, jaky prohlizec. zkousels jiny?
    OT_
    OT_ --- ---
    Pls, své drahé polovičce jsem vyrobil web cukrárny https://sugarmama.cz/ a teď najednou zničehonic (asi po nějakém updatu? - doposud totiž fungovalo, jak má) se na mobilu přestalo zavírat navigační hamburger menu. Neporadili byste noobovi, jak to napravit?
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    pls tedka na me bafl jeden klient, ktery si naklikal WP pres wordpress.com
    ma tam normalne eshop, pluginy atd... da se strucne rict, jake tam jsou mantinely, co nebudu moct udelat? po tech 100 letech to vidim poprve, normalne tam lze nahravat pluginy atd.. poslal mi seznam nejakych pozadavku a ja ted uplne nevim, co jsem technicky vlastne schopny s tim udelat a co uz ne..?
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    todle vypada jako fakt skvelej plugin co nahradi dalsich X pluginu nebo radku kodu, co davam doslova na kazdej web

    Admin and Site Enhancements (ASE) – WordPress plugin | WordPress.org
    https://wordpress.org/plugins/admin-site-enhancements/
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    DRAVON: s tím ti nepomůžu, ale pokud chceš aby někdo jiný pomohl, doporučil bych podrobnější zadání než "nějaké podsložky navíc apd" a nadhodit za kolik si to tak představuješ.
    DRAVON
    DRAVON --- ---
    Ahoj, prosím, našel by se někdo k přetvoření starého firemního webu : https://www.dvv.cz/
    Na nový ve wordpress? Cca podobný styl, nějaké podsložky navíc apd. Možnost ofiko faktury výhodou;)
    Pokud ano, prosím napište mi. Díky
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    pls jak nejak efektivne komunikovat s administratorem ve smyslu hlasek a oznameni WP / WC?

    nasel jsem WC_Admin_Notices::add_custom_notice, coz je ok, akorat to musi admin jednotlive zavrit a kazde zavreni zpusobuje refresh, coz pri linejsi administraci je smrtelne..

    prakticky mam na zpracovani WC objednavky navesene nejake svoje akce a chtel bych, aby admin "jakkoliv" dostal oznameni, ze se to ne/provedlo..
    idealni by bylo, kdyby to nemusel zavirat, tzn pri dalsim refreshi by to zmizelo. anebo zavirat klido, ale bez refreshe..
    PULKA
    PULKA --- ---
    CZEENDA: Ted jsem nasla v newsletru tohle, nemuze to byt tim?

    Main query loop handling for block themes in 6.4 – Make WordPress Core
    https://gutenbergtimes.us1.list-manage.com/track/click?u=e3062ef0fb204dbbc2135b555&id=2d37be7d09&e=299279c648

    Felix Arntz posted some changes you might want to double-check on in Main query loop handling for block themes in 6.4. In WordPress 6.4, a change has been applied to how the main query loop is being handled for block themes. For singular content, the output of block templates (e.g. single.html or page.html) will be automatically wrapped in the main query loop. This might have ramifications for how your theme works.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    jinak jsem konecne zrealizoval proxy ktera mi na vps umoznuje klopit zatizeny servery realtime domu na optiku a opravdovej server, resp tech cca 8 nevyuzitejch jader a par desitek GB pameti kterou muzu postradat..

    na profylaxi takovejchhle veci je to super, clovek to ma jak zivy tak lokalne, muze dle libosti prepinat, jet A/B testing pripadne si tu jednu cast dedikovat pro lokalni vyvoj a druhou pro produkci, vse v radu minuty pripadne bez odstavek..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    popis "bezi to na vps ktere se docela flaka" mi rika ze by se melo vic koukat na to kde se vps neflaka kdyz to tak dlouho trva.
    co takova databaze, udrzba..?

    A tedy at neco poradim na zaver.. Kdyz to clovek prevezme tak by mozna mel alespon trochu tusit a neptat se takhle po diskuzacich..
    PULKA
    PULKA --- ---
    REFLEX: Zkus to rozjet na localhostu a postupne zapinat pluginy, s trochou stesti to bude prasit jeden z jich (ehm, myslim tim jiny nez woo)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    REFLEX: rozvod

    Podobný problém řeším asi rok a výsledky tristní. Vpodstatě všechno, co se zdálo, že by mohlo pomoct, nepomohlo tak aby to bylo znát. Takže jestli přijdeš na něco, co bude znát, dej vědět
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Manželka přebrala starý eshop postavený na Astra šabloně + woocommerce + 10 různých pluginů. Je to teda strašně pomalé, rest api přidání do košíku +- 4s, běží to na docela výkoném VPS, které se ve své podstatě fláká

    Nevíte jaká je nejjednodušší optimalizace?
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    .. a do debug logu vam to nic zajimaveho nepise?
    Debugging in WordPress – Documentation
    https://wordpress.org/documentation/article/debugging-in-wordpress/
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    CZEENDA: Mě update na 6.4 taky u dvou webů zazlobil a některý podstránky přestaly fungovat...

    Pomohlo mi ale obyčejný přeuložení trvalých odkazů (Nástroje > Trvalé odkazy > Uložit změny)... Nepomůže i u tebe?

    Jinak až teď když to píšeš, tak mi došlo, že oba ty weby jsou jediný na Forpsi a u jiných providerů se to nedělo...
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    WOJTISHEK: napadlo mě jestli to neni .htaccess filem
    mam celkem 3 weby na WP, jeden na Wedos a dva na Forpsi.
    Na wedos to běží na forpsi ne.
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    WOJTISHEK: V tuhle chvili to nema vubec zadnou administraci. Duvod je ze ji ani nechci delat - neni cas. Myslim ze i vyjde draz udelat administraci, blog a spravu, nez to hodit na WP a dostat tim par feature navic. Proste prisel pozadavek na blog do "statickeho" webu. V tu chvili mi WP dava vetsi smysl.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    CZEENDA: Funkce nevypada jako deprecated, ani ze by z core zmizela - https://developer.wordpress.org/reference/functions/is_page/, nebude fail nekde v tom “vsechny jsou v page.php”?
    CZEENDA
    CZEENDA --- ---
    prostě mi přestala fungovat funkce is_page(), stalo se mi to u dvou webů, aktualizací na WP 6.4.1.
    Neví o tom někdo něco?

    Jeden web má cca 30 podstránek... nevim jak je zobrazit, všechny jsou v page.php

    HARDCABB: neznám Query Monitor, jak mi to pomůže?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam