• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    heh no jo no,,,to znam,,sef mi taky nic nerekne a pak rve, ze sem neco posral a asi sem mel cist myslenky,,to je v klidu.

    ses upsanej ?
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    LOL Centrio... výpadky se sále sporadicky objevují, tak jsem volal tomu maníkovi co u mě byl měnit koncovku. Nedovolal jsem se (nezvedal mi to) a pak přišel ten blesk. Vedení v domě následně opravili a výpadky trvají dál. No a dneska telefon od někoho jinýho z Centria, že měli zmeškanej hovor (před týdnem) a co prej jim chci. Tak jsem mu odpověděl, že jsem volal jeho kolegovi, kterej u mě byl a kterej mi řek ať zavolám kdyby to dál zlobilo.

    -"Aha, no on měl od vás zmeškanej hovor, nevěděl kdo mu volal, tak mi řek ať Vám zavolám"
    -"Jo, v pořádku. Takže situace se mám tak a tak" a popsal jsem mu o co jde.
    -"Nj, tak asi bude ale nejlepší, když to budeme řešit ofiko a napište na support nebo zavolejte na hotline".

    To jsme si odsouhlasili a s tím jsme se rozloučili.

    Během dvou minut mi volal ten původní, kterej měl ode mě zmeškanej hovor. A kdo prej jsem a co chci. :)
    Tak jsem mu osvěžoval paměť o co šlo. Vůbec nevěděl, že mi volal jeho kolega před minutou a ani to, že on mu říkal ať mi zavolá. Vzpomněl si ale proč u mě byl... a poradil mi, ať napíšu na support nebo zavolám no hotline :D

    Tam jsou dobrý komici.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    Jo odpalilo to pripojene porty..mozna jako ap by jeste makal

    Mam na strese mikrotika a zatim nic. Samo bez bleskojistky.
    tuk, tuk
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    BOHOUR: Centrio řiká, že tam někdo od nich dojede opravit HW. Mám tu ještě jeden svůj starej AP, tak až bude wan k dispozici, zkusim ho k tomu připíchnout a snad to pojede.

    No rána to byla slušná teda. Budu řešit nějaký přepěťovky, protože bydlím hned pod střechou a todle bylo varování asi. Televize a minivěž byly starý krámy, takže škoda je relativně malá. Nejvíc mi je líto toho routeru, ten jsem kupoval novej a byl jsem s ním spokojenej, ale dostal to na komoru - vysílá WLAN, ale na WAN ani LAN portech nekomunikuje.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    Heh to oddelalo tvuj router doma jo..slusny

    Kde bydlis, ti tam snad hodim wifinu :)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    No, jak se to vezme. V úterý to vyměnil, tři dny to jelo úplně krásně bez jedinýho zaváhání. V pátek večer jsem zaznamenal jeden asi minutovej výpadek a v sobotu večer přišla bouřka a blesk sejmul komplet WANku v baráku včetně mýho routeru, televize a mikrověže :)

    Takže jdu opět volat na Centrio...
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    tak co ,,,dobry ?
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Přijel jak měl, podle dohody. Nic nenašel, vyměnil koncovku na WAN kabelu a uvidí se.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Tak v úterý to přijede maník skouknout.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    BOHOUR: ja mam grepneta pohoda

    JOSKA_CZ: kolega ma pe3ny optiku a je hodne spokojenej, ma 100/100 za naky ctyri kila a jezdi to prej dobre
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ROENICK: jestli ti morcak nenakousal kabel twe :/
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    No, nám teď do paneláku připojilo kabely i A1M a Pe3ny.net. Máte někdo zkušenosti? Je to horší-lepší-prašť jako uhoď?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    jako ale uz ze svy podstaty bejva optika nejspolehlivejsi pripojeni. Prijde mi, ze na nekerejch mistech ma Centrio horsi spolehlivost nez treba UPC
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    a kdyz u toho budes koukni na ten tracert, (traceroute a mrkni jestli uvidis kde to jebe
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Jo, to je dobrý nápad.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    hele nech si zaplej kompl a nastav si hlidani treba na tom pingdomu jako mam ja a pak jim posli ty vysledky a doberte se nekam...
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    No já mám výpadky teda častý. Už jsem vyloučil router, dělá to i při připíchnutí přímo na kabel. Psal jsem na podporu, odepsali mi že od nich nic nezaznamenali, ale ať jim napíšu další údaje (přesnější časy výpadků, pingy, tracerouty atd.). Docela mě to mrzí, doteď jsem tři roky celkem neměl problémy, ale poslední měsíc pořád. Možná to bude jenom třeba špatná koncovka na kabelu nebo něco takového triviálního, ale doufám že to někdo prověří.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jen pro info.

    1 vypadek

    Uptime Report for nymand: Last 30 days

    04/23/2013 01:00:26AM 04/23/2013 01:01:26AM 1m
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    to je jasny, wifi si pouzivej, ale nemuzes pak pri problemech vyloucit problem prave s pripojenim pres wifi.

    vyzkousej to po lanu a pak uvidis

    jak rikam, jsem kousek a nic, takze to bude mozna nekde u tebe
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Mám noťas a chodím s ním po bytě, beru si ho do postele. Navíc s druhým NTB se připojuje moje žena. Proto mám wifinu. Jen v noci většinou už leží na tomdle místě, protože si vedle něj hraju s Amigou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam