• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    Všechny možné městské, obvodní, obecní, specializované a veškeré neakademické knihovny v České republice - klidně i s přesahy do světa.

    * Informace, zkušenosti, doporučení, varování, příhody, povídání čtenářů a uživatelů
    *pozvánky na všemožné akce, které tyto bohulibé instituce pořádají nebo spolupořádají
    *technika v knihovnách, hlavně IT technika a její používání a řešení problémů s ní
    *styky s ostatními úřady, podávání grantů, vybavení knihovny - rady a inspirace
    * jakákoli další myslitelná témata související s knihovnami a jejich životem

    knihovny v ČR - podle mapy
    Praktické informace pro knihovníky
    Legislativa pro knihovny
    Biblioweb... právě probíhá soutěž o nejlepší knihovní web
    Památník národního písemnictví
    Městská knihovna Praha ...a jeji kulturní program
    národní technická knihovna
    Knihovna Jiřího Mahena Brno
    Knihovna města Ostravy
    Knihovna města Plzně
    Knihovna města Poděbrady
    Knihovna Rožnov pod Radhoštěm
    Knihovna města Jilemnice
    Knihovna města Chrudim
    Knihovna jana Amose Komenského při Muzeu J.A.K.
    Knihovna Václava Havla
    Adresář teologických knihoven
    ....
    rozbalit záhlaví
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    ESPOO: Moravská zemská knihovna v Brně a Krajská vědecká knihovna Liberec.
    LALINA
    LALINA --- ---
    ESPOO: pokud jsem našla, jsou tu jenom některé knihovny akademické a klub pro knihovníky a ten, jak jsem pochopila, spíše patří studentům VOŠIS. Sama jsem byla překvapená, že tu ještě není (nebyl) klub o knihovnách obecných... a to je přece škoda, ne?
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    JOGINKA: Které knihovny to byly?

    Jinak díky za další knihovnické auditko, těch není nikdy dost :) Momentálně sice pracuju ve vysokoškolské knihovně, ale mám krátkou pracovní zkušenost i z městské knihovny.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: Joo, to otráví, to věřím...
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    KOKES: Knihovny spadají pod městské úřady - odbor kultury a záleží, kolik z toho schopná ředitelka vypumpuje.
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: no to né, já bych chtela povznést tu Jilemnici, vis...oni tam toho moc nepořádají... ale to není jenom ten plat, ony ty akce taky neco stojej...a človek se musí pořád hádat s městem...

    nojo, už jsem si vzpomněla, proč jsem se taky neucházela o tam uvolněné místo před časem... je to neustály boj s ekonomama a nekulturním ignorantským zastupitelstvem...
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: V Praze bych i takový plat tipla...
    KOKES
    KOKES --- ---
    ahoj, můžete mi osvětlit, jak vlastně dnes funguje knihovna ekonomicky? pochybuji, že si na sebe vydělá..
    Kamarád chtěl prodávat knížky(což je trochu jiné) a když si zjistil nájem ve vytypovaných místech, tak to vzdal, že by akorát vyhodil peníze.
    LALINA
    LALINA --- ---
    kdyby mi dali tak 20 čistýho, docela by mě bavilo pracovat v knihovně jako kulturní referent a organizovat všelijaký tyhle akce
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    PANTARIL: Mooc pěkná budova. Je fajn, že má tak širokou škálu nabídky. Škoda, že ji mám z ruky - buddhistické akce bych okoukla.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    koukám, že moje domovská knihovna snad ani žádnej web nemá....tohle je teda hodně hodně stručný... asi ji chybí schopný webmaster:-) On by to asi nekdo musel delat zadara, pac na to nejspíše nejsou v tom hubeném rozpočtu peníze .-/
    http://www.mestojilemnice.cz/cz/kultura/mestska-knihovna/
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: díky za tip :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    PANTARIL: pěkná knihovna, přepěkná:-)
    a co dělá takovej webmaster knihovny? a chodí taky do knihovny jako čtenář ? ;-)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    V pátek po 11.05 na ČRo2 Praha: Hostem pořadu Setkání bude ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš ŘEHÁK.
    (Doporučuju ale stáhnout později z archivu, tam to bude bez ubíjející hudební výplně.)
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    Dobra diskuse:)

    Delam webmastera knihovny v Roznove pod Radhostem ( http://www.knir.cz ... stranky uz by potrebovaly predelat)

    budova nasi knihovny se mi dost libi, je skoda, ze nam za chvili nebude stacit z kapacitnich duvodu.



    Jinak jsem v posledni dobe prestal do knihovny kvuli knizkam uplne chodit. plne si vystacim s tim co si koupim a s tim co si stahnu a prectu na e-book ctecce.
    Nastesti krome knizek se da v nasi knihovne pujcit i zajimava hudba + se tam delaji casto vystavy v male podkrovni galerii + dalsi akce (prednasky, reporty z cest, budhisticke akce apod) na ktere se da zajit.
    LALINA
    LALINA --- ---
    na tohle bych docela šla...


    22. 3. pondělí
    Eddická a skaldská poezie

    PhDr. Jiří Starý, Ph.D., odborník na eddickou a skaldskou poesii, divákům ukáže počátky severské literatury a vyspělost tehdejší kultury. Vysvětlí také, jakému postavení se těšili tehdejší básníci a jaké verše byly mezi vikingy všeobecně známy.

    (ve spolupráci se Skandinávským domem)

    Přednáška se koná v pondělí od 18.30 hod. v klubovně Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.

    Vstupné: 30,- Kč
    LALINA
    LALINA --- ---
    škoda, že to Háčko už odpadlo..ono tam visí ma drátu, ale není to tak vidět .-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    uf, tak konečně jsem našla , co jsem hledala.-))
    Z rekonstrukce pobočky ve Vršovicích

    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: No joo, na pobočkách se škudlí. Mně kdyby loni nevyšplouchlo prasklé potrubí s horkou vodou, tak se taky nedočkám vymalování, nového pultu, sesle a regálu nových knih.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: :-)))))) jojojo...nicméně jak jsem tak byla u na s na pobočce, tak jsem tam žádný moc "kni" nenasla... jenom dávno profláknuté a školní četba a tak....
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ano,zakladni vec, kterou by se mel knihovnik naucit, ze i kdyby nevyzbyval radek, tak se KNI
    HOVNA
    nerozdeluje :-))))))
    LALINA
    LALINA --- ---
    to mi připomnělo, že moje sestřička ve škole odmítala říkat, kde pracuje maminka, že rpý je to sprosté .-))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam