• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    OOPS
    OOPS --- ---
    InDesign CS5 Export to iPad = Adobe Digital Publishing Platform http://www.adobe.com/digitalpublishing/
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    Hmm pekne, jeste by to chtelo ziskat primo preview z te kamery a mozna s tim zacnou jit delat poradne kousky.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Pozor, podle vseho to nefunguje v simulatoru.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Kdyby to nekomu prislo uzitecne tak jako me: https://devforums.apple.com/message/149553

    After carefully considering the issue, Apple is now allowing applications to use the function UIGetScreenImage() to programmatically capture the current screen contents. The function prototype is as follows:

    CGImageRef UIGetScreenImage(void);

    Note that a future release of iPhone OS may provide a public API equivalent of this functionality. At such time, all applications using UIGetScreenImage() will be required to adopt the public API.
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    Vývojářská konference iDevcamp
    http://jablickar.cz/vyvojarska-konference-idevcamp/
    EZEE
    EZEE --- ---
    koupim i phone 3g , v pohode stavu nabidky do posty
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    aha, tak jsem si ted uvedomil, ze to bylo tim, ze ten objekt zustal v pameti a porad poslouchal na udalosti, ktery pak delegoval dal do pameti, ktera byla uvolnena. Takze ty moje predchozi "moudra" muzete vypustit ;)
    Ale aspon je videt, ze kdyz to clovek da na papir a napise to, tak si to pak lip uvedomi.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    LOJZA: dam na nastenku
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    Cau, vcera jsem ladil takovou hnusnou vec:
    pisu z hlavy napr:
    @interface mViewController: UIViewController
    {
    NECOZajimavyho *object;
    }

    @implementation

    -(NECOZajimavyho *) getObject
    {
    if(object != nil)
    return object;

    object = [[NECOZajimavyho alloc] init];
    object.delegate = self;
    }

    -(void) delegateMethodNecoZajimavyho
    {
    .............
    }

    -(void)dealloc
    {
    [super dealloc];
    }

    @end

    Problem byl, ze pokud se zobrazilo tohle view, pak se zobrazilo jiny, nase view se uvolnilo tak doslo k leaku, to neni zajimvy. zajimavy je, ze pokud se znovu zobrazilo nase view, tak metoda getObject vracela puvodne neuvolneny objekt. (rozhodne tam nebylo nil) a ten mel delegata nastavenyho na nase stare deallocovane viewcontroller.

    A ted to osklive slitlo, protoze to ukazovalo do pameti, kde bylo uz v podstate cokoliv, tak se to nedalo ani rozumne odladit.

    Takze otazky, na ktere se mi nepodarilo dohledat odpovedi:

    Jaktoze pri vytvoreni NOVEHO controlleru nenastavil object na nil a byl tam ten predtim neuvolneny.

    Mel jsem za to, ze objective-c automaticky nastavuje promenne na NIL resp 0. Nebo ze by ne? Co se tam presne deje?

    Hodil by se nejaky odkaz na net, jak presne funguje dealokace a alokace novycho objektu. .


    Poznamka: nas viewController byl alokovan z .xib souboru.

    Po pridani releasu do dealloc to funguje spravne, bez toho, ze bych to nastavil na nil...

    SEALSKEJ
    SEALSKEJ --- ---
    Podařilo se někomu rozběhat libgcc na OS 3.1.3? Mě se ho podařilo nainstalovat přes apt-get, ale gcc failuje na:

    ld: library not found for -lSystem
    collect2: ld returned 1 exit status
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Jestli tak jako ja mate pocit, ze XCode je super, akorat neznate vsechny triky a moznosti, tak doporucuju tohle: http://stackoverflow.com/questions/146297/what-are-those-little-xcode-tips-tricks-you-wish-you-knew-about-2-years-ago . Obzvlast Option+Command+Up je bomba 8)
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    Decka, jestli se nekdo podilel na nejake aplikaci co je v appstoru, at sem da link, ja to dam na nastenku. At se ostatni dozvi a udela vam to trochu reklamu.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ONDRAP: Pokud in-house myslis ze se to nebude distribuovat pres App Store, tak v tom technicky (skoro) neni problem, nic ti schvalovat nemusej, akorat ze (a) na jeden developer account muzes mit registrovanejch maximalne tusim 100 zarizeni a (b) musis to do kazdyho zarizeni nahrat po usb kabelu, coz je potencialne vopruz. Jestli o porusuje licenci nevim, ale rekl bych ze ne.
    Kazdopadne ale o zadne flash prehravajici knihovne pro jabkofon nevim, hadam ze nikomu nestoji za to ji psat, prave proto ze je nedistribuovatelne press App Store.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ONDRAP: Podle vseho cesky Apple Store ten developer program skutecne neprodava a musis jit pres fax. Ja to poslal v pondeli v poledne, pred pulnoci uz to bylo.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    REDGUY: Jak je to u In-house Distribution? Schvaluje to taky apple pred tim, nez si to muzes v ramci firmy distribuovat? Asi by to bylo poruseni SDK licence, ale slo by to teoreticky takhle na to dostat? Ja nepredpokladam, ze bych zacal ted vyvijet Flash player na koleni.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    REDGUY: Tak jen pro uplnost:

    "Zalezi, jak to ma registrovane.
    Pokud na fyzickou osobu pres stat, kde je Apple Store, tak MOZNA bez faxovani. To presne nevim.
    Jestli na firmu, tak urco chteji nejake bankovni info + lejstro o podnikani. Z CR = bez Apple Store urcite s faxem.
    Jestli fyzicka osoba z CR = bez Apple Store, tak chcou minimalne to bank info faxem. Na sebe (CZ) jsem to registroval pred 2 lety a CZ firme pred pul rokem.

    Zkusil bych jim napsat a zeptat se, jestli to nestaci naskenovane mailem. Jednou mi takto s necim vyhoveli.

    Zatim.

    _oli"
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ONDRAP: Tak nastesti faxove reseni trvalo ani ne den.

    A co se flashe tyce, imho mas smulu: "3.3.2 An Application may not itself install or launch other executable code by any means, including without limitation through the use of a plug-in architecture, calling other frameworks, other APIs or otherwise. No interpreted code may be downloaded or used in an Application except for code that is interpreted and run by Apple's Documented APIs and built- in interpreter(s)." Rekl bych ze Flash se pocita za interpreted code.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    QUITE: No nevim, jeslti je to jeste aktualni, ale kdyz si stahnes tu 3.2 tak ti to normalne jde, jenom v simulatoru prehodis z iPhone na iPad a vesele jedes. Ja dost pochybuju, ze jsem stahnul jinou verzi nez ty.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    REDGUY: Jen tusim, ze kdyz mas firmu tzn ne osobni developer account, tak po tobe chteji nejake vypisy z ruznych rejstriku aby meli jistotu, ze ta firma existuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam