• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    Let's send Apple to bottomless perdition, there to dwell.

    Vše o tomto ďábelském stroji. Objective-c, c++/c, Arm asm, NEON asm.
    Cocoa, OpenGL ES & Apple Extensions.

    "Veselé" historky z natáčení, aneb
    jak se to dá ještě udělat, aby nám to apple nezakázal.
    Privátní api a funkce, které bysme z něho chtěli.

    Grafici vítaní.

    Prosím lidi, co založili firmu, nebo se živí jako freelancer ať se podělí o své zkušenosti s ostatními.


    Aplikace v Appstore od lidí z nyxu:

    První vlaštovka:

    ALIJEN: aplikace Výplata -- http://itunes.apple.com/cz/app/id353881293?mt=8

    Posílejte odkazy na appstore do pošty nebo sem. Díky
    rozbalit záhlaví
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    KARYSLAV: Tak o tom, ze u nas je to drahy je urban legend, jelikoz pokud k tem 500+ dolacum pripocitas DPH, tak je to +/-. Samozrejme nejsem bohata zemne o tom zadna.

    Ta vymena, podle me to az tak spatny napad neni, prece jen iPad porad stoji vic, nez konzole, ktera ted mam mit produkcni cyclus 6/7 let, ty 2 maly cipy by se menily provdu snadno a 2 roky stara deska neni problem, kdyz to vymysleno s rozmyslem.

    Optimalizace - jasne neco se s tim delat da, mi to asi nejak uplacame, ale skoro se mi chce rict, ze jaka dokumentace, takovy optimalizace. Jestli nekdo mate k tomu grafickymu cipu co v tom jen vic, nez to trapny 10 strankovy pdfko a znacne teoretickejma hodnotama, tak se rad podivam.

    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    RUTHAN: ipad stoji moc akorat u nas, a nejakejch zaplivanejch par cechu by mi na vyvoj apklikace mohlo vlizt na zada..

    vymena gpu/cpu ve starych pocitacich je taky dost virtualni zalezitost, zatim jsem vzdycky radeji vymenil vsechno, protoze strkat novej procesor na 2 roky starou desku mi prislo jako kokotina.. /OT

    Bud se vyrovnej s tim, ze ipad 1 je proste pomalej, nebo zacni vic studovat optimalizace :-)
    VFISA
    VFISA --- ---
    OOPS: predikce analytiku akcii rikaly, ze do konce 2011 bude 25% WM7. asi tak..
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    OOPS: Me slo primarne o ten odhad, anatylici jsou verbez, a motajici se kolem prodeju HW, a u je to jen horsi Apple, pokud vim, tak tam to neresi ani zadny NPD, ktery resi konzole.

    Takze by me zajimalo, jestli to nekde nejaky pevny cisla, ze kterych ty analytici vychazeji, jestli neco zverejnuje Apple, kde a jestli se tomu da verit? Z medialniho pohledu je samozrejme dobre si zaplatit nejake prohlaseni, ze to kupuje kazdy, je to nejucinejsi reklama.

    Ty 3D hry, mas nejaky priklad tech pomalych na iPad1 rad bych to zkusil a divim se to, ze to projde pres Apple QA.
    S upgradovanim nesouhlasim, neplati to co u PC, iPad neni skladacka, takze kupujes vsechno znova a dost velky penize, takze s tim vnitrne moc nesouhlasim, uznavam je to letita praxe u notebooku a telefonu; ale bylo by hezke kdyby se to dalo nekdo za uplatek upgradovat vymenit CPU,GPU a pouzivat to dal, toho IPS displaye je v popelnici skoda.
    OOPS
    OOPS --- ---
    RUTHAN: nekde jsem to zahlid nedavno, je to predikce analytiku pro odhad ceny akcii atp... ale taky jsem cetl 25 i 45 ... myslim, ze 35 je realny stred ... nicmene dulezite je, ze do konce roku bude urcite vic ipadu 2 nez 1 a pristi rok bude trojka... nevim na jak dlouho planujes vyvoj hry - ale pokud ji hodlas dokoncit nekdy zacatkem pristiho roku a nechces se omezovat v kvalite a radsi to chces lepsi, tak si myslim, ze neni treba nad nicim špekulovat ... proste to udelej, aby se to libilo, tecka. Driv sme si taky kupovali nove PCcka, protoze furt vychazely nove hry (s konzolema nastal trochu utlum, protoze se prodavaly furt stejne za stejnou cenu akorat za podstatne nizsi naklady, coz vyrobcum vyhovovalo, neinovovat a stale cashovat za ty same prachy idealne, tohle nastesti neni pripad Applu, ten jde furt dal) ... no a kdyz to budes mit dobre, Apple to podpori, ve finale bych tak tipoval, ze je v jejich zajmu predevsim prodavat nove iPady :) ... ale tohle vsecko je jen me pouhe IMHO a verim, ze na to spousta lidi ma urcite jiny nazor nebo komentar. ... jinak uz ted jsou v App Storu 3D hry, ktere se proste realne nedaji hrat na iPadu 1 (nebo se obcas skubnou nebo se skubou uplne) co jsem cetl komentare a na dvojce bezi proste skvele.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    OOPS: Mas k tem 35 milionu iPad2, nejaky zdroj?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    VFISA: Z nokia founu to asi nejde co?
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    ROTTWEILER: To se doporučuje po instalaci všech her/větších aplikací.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    ROTTWEILER: Nakonec to vyřešil restart iPadu. Po restartu jsem již dohrál celou hru bez pádu.
    VFISA
    VFISA --- ---
    RUTHAN: tethering z iphonu do ipadu..)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Dá se nějak bez jailbreaku obejít ten 20 MB limit na stažení aplikace pres 3G?
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    Jsem přišel domů a těšil se, že si zahraju, ale po 3 pádu aplikace jsem zklamán. Padá mi to už po pár minutách hraní.
    OOPS
    OOPS --- ---
    ROTTWEILER: jj, dalsi 2 oznamene hry od Amanita Design jsou Botanicula a Samorost 3 ... viz rozhovor s Jakubem Dvorskym zde http://bit.ly/qEtadU - mimojine delal i film se Sverakem - Kuky se vraci
    MALER
    MALER --- ---
    OOPS: Sorry ale neverim ze by se to psalo dva roky.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    OOPS: Můžem se těšit i na jiný hry od vás?
    OOPS
    OOPS --- ---
    MALER: bezelo by to i jako AIRovka na jednicce, ale muselo by se to udelat uplne znova a to by trvalo treba 2 roky... navic do konce roku ma byt prodanych 35 milionu iPadu 2 ... z hlediska narocnosti atp to nemelo imho cenu... takhle je to cool a je to prvni tak i tak. Ta hra je uzasna a za nedlouho bude i pro Android tablety, to by se z Obj-C delalo dost blbe.
    MALER
    MALER --- ---
    OOPS: Proste je to Adobe prasarna :(. Kdyby to bylo psany jako nativni appka, tak to pobezi i na jednicce.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    OOPS: o duvod vic proc by me zajimaly ty presnejsi cisla aspon nejak zaokrouhlene :-)
    OOPS
    OOPS --- ---
    Jinak prave je to nejstahovanejsi hra v US App Store a druha nejstahovanejsi placena aplikace ze vsech v US.

    http://desmond.yfrog.com/Himg860/scaled.php?tn=0&server=860&filename=d3v.png&xsize=640&ysize=640
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Tohle je fakt velka skoda :(
    VFISA
    VFISA --- ---
    ble. to je teda festova prasarna. jako majitel iPadu1 jsem si to chtel koupit (jak jsem vedle uz psal, snad uz po paty (pc, mac, bundly, atd), ale takhle fuck off. skoda no..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam