• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    EDMAN_DORT
    EDMAN_DORT --- ---
    SKUTEKKUTEKK: Nevím jistě, ale tipnul bych, že ne. Apple mi nedovolil mít 2 aplikace stejného názvu jedna pro iPhone druhá pro iPad.
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    Jak to je s názvy aplikací v App Store ? Můžou existovat dvě různé aplikace se stejným jménem ?
    TIGU
    TIGU --- ---
    AILAS: Taky že ano :) Pro někoho to může být dlouho - čas je očividně relativní.
    AILAS
    AILAS --- ---
    ROTTWEILER: Já myslel že to tam přidali až v Lionu.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    AILAS: Proč? V Mac OS X je Network Link Conditioner taky a tam už je dlouho na rozdíl od iOS 6.
    AILAS
    AILAS --- ---
    SIRLOON: Tak na iOS 6 si můžeš vytvořit různé profily s různou kvalitou sítě a jen je za běhu přepínat.
    Dobré je i to, že tam jde simulovat packet loss.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    AILAS: jj, ja jako tester ios aplikaci to dost vyuzivam
    AILAS
    AILAS --- ---
    LWEEK: Já jsem to dělal tak, že jsem měl na MAC OS X script a pomocí ipfw jsem nastavoval rychlost sítě. Ale nebylo to ideální. Když jsem při tom něco hledal na netu, nadával jsem, jak je to UPC dneska pomalé než mi to došlo :-)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    AILAS: Nevšiml, fajné. To se teď bude hodit. Možná konečně do vánoc vypustím do AppStoru první komerční apku, která je zrovna hodně závislá na datech. :-)
    AILAS
    AILAS --- ---
    Nevím jestli jste si toho všimli ale já tedy až teď. Tohle developer menu v iOS 6 má cenu zlata.



    R1CH_MOND
    R1CH_MOND --- ---
    KDO CHCETE V UNITY3D KODIT PRIMA HRU A DOKONCE ZA PENÍZE? POTŘEBUJEME VYPOMOCT TAK NA MĚSÍC... / Praha, iOS, volna židle... / richard.horin@flowstudio.cz
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    CANEBRA: obrat se spis sem:

    [ iPhone - Apple reinvented the phone .... ]
    [ iPad | iPad 2 - iOS 5 ]

    tohle auditko je zamereny na vyvoj aplikaci....
    CANEBRA
    CANEBRA --- ---
    ahoj, nevim jestli nejsem OT, ale zkusim to.. je to pár dní, co mý itunes nerozeznaj kdyz pripojim nejaky device.. iphone, ipad.. predtim to slo normalne. ipad je upgradovanej na ios6, telefon ne, tak tim asi problem nezacal... myslite ze musim uplne odinstalovat a pak zase stahnout itunes nebo co by mohlo pomoct? diky moc
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Ok dekuju.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    DAVVID: v tom pripade se ptej toho co to bude programovat / programoval predchozi verzi, co od tebe bude potrebovat. Ty jen pamatuj na to, ze jafoun, resp cokoli s dotekacem, musi mit giganticke ikonky a houby se toho vleze na obrazovku.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    SHIGORBIRDMAN: To netusim, mam delat pouze redesign existujici aplikace, programovani ma na starosti nekdo jiny. Zatim je to ve fazi vyjednavani, ale chtel jsem si zjistit jak to funguje.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    v cem to budes delat? ciste objective c na zelene louce, nejaky framework, engine...?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    DAVVID: to zalezi jakej framework, pokud vubec nejakej, pouzivas. AFAIK si zmenu rozliseni musis hlidat sam, tj mit app pripravenou na to, ze muze byt jak v malem tak velkem rozliseni a podle toho nacitat textury atd.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Jeste by me zajimalo jak je to s rozmerama pro ruzne rozliseni iPhone. Zda staci mit obrazek jen v hi-res verzi, a pro neretinovy iphony se to samo zmensi, nebo jsou v aplikaci soubory napriklad - pozadi aplikace pro 480x320, a pozadi aplikace pro 960x640?
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Zdravim, je dulezite neco si hlidat pri vytvareni designu pro iPhone? (Napr. kdyz chci mit ramecek okolo tlacitka, tak pro iPhone s vysokym rozlisenim mam nastavit 2 px, aby po zmenseni na polovinu pro non retina iphony byl ten ramecek 1 px?

    Jak se kdyztak pracuje s pismem v iOS kdyz tam chci custom font? Mohu menit treba letter-spacing jako v CSS? (Omluvte kdyztak dementni dotaz, budu ted na necem pracovat a rad bych se ujistil co je mozne a co ne).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam