• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    AILAS
    AILAS --- ---
    TIGU: To je dobrý :-) ale jak tam uděláš ten offline sběr dat a napojení na nějaké API/DB?
    WERT
    WERT --- ---
    TIGU: to je samozrejme druha verze se kterou pocitam, ale nevim jak moc ty tablety budou v dosahu wifi nebo signalu.
    TIGU
    TIGU --- ---
    WERT: Nech si to udělat na webu. Pak si buď necháš napsat app, která bude mít jen UIWebView a načte tohle, nebo to načteš v Safari. To, že z app nepůjde vyskočit stejně musíš řešit rodičovskou kontrolou přímo na iPadu :P
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    MATESISKO: Diky moc! Usetril jsi mi cas s downgradem na Xcode6 :)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LUCIEN: Mam, stahuj tady: https://www.dropbox.com/s/pr0zbd7q30mlpyf/iPhoneOS.sdk.zip?dl=0
    Snad je to vsechno, co potrebujes
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Nenasel by se tu nekdo kdo ma jeste Xcode6? Potreboval bych nekam nahrat iPhoneSDK8, nikde na webu ho nemuzu dohledat a nutne ho potrebuju. Diky.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MATESISKO: Tak constrainty nepomohly. Teda šoupl sem je do presentationControlleru mezi presentedView a containerView
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MATESISKO: Zatím ještě ne. Je to v pořadníku. Mimochodem reportoval sem to Applu jako bug a výsledek je, že to přiřadili k jinému už existujícímu tiketu ... podle čísla bych si tipl, že chyba existuje od iOS7. Muj tiket má řád 22 milionů a původní tiket 18 milionů. :D Díky za tip, zkusím a dám vědět.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LWEEK: Vyresils to? Co takhle misto pouzivani "frameOfPresentedViewInContainerView" pridat jedno subview a tomu nastavit constraints?
    WERT
    WERT --- ---
    Ahoj,
    Poptavam iOS programmera na jednoduchou iOS aplikaci. (nemusi projit Appstorem, nebude verejne)

    Jedna se o dotaznik, cca 4 screeny + klavesnice, tak aby uzivatel z appky nemohl vyskocit
    (tablet bude mit hosteska, bude to predavat klientovi k vyplneni)
    ...sber dat offline, pote odeslani (z nejakyho miniadminu) nekam na web do DB.

    vice info posta, diky!
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Zdravím, mám problém s custom presentation.

    Víz demo projekt:
    Lweek/ProblematicPresentation · GitHub
    https://github.com/Lweek/ProblematicPresentation

    Zkompilujte pro iPad, klikněte na otevřít dialog, pak na otevřít obsah, pak dismisněte obsah a dialog nevypadá jak by měl. Když budete device rotovat tak se presentation form obnoví.

    Strávil sem na tom už několik dní a fakt už mě nenapadá co s tím.
    AILAS
    AILAS --- ---
    AILAS: celkem jednoduše, pomocí PlistBuddy v app-Info.plist. A protože je dobré to odlišit i názvem aplikace když bude nainstalováno více stejných, sedem lze změnit název ve všech lokalizačních souborech.
    AILAS
    AILAS --- ---
    MATESISKO: To používám taky mimo jiné :-)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    I kdyz je to tedy skript spousteny primo z XCode, takze ma promenne, ktere v shellu nedostanes
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    AILAS: Ja pouzivam script, ktery mi incrementuje cislo buildu:

    #!/bin/bash
    if [ "${CONFIGURATION}" = "Release" ]; then
    buildNumber=$(/usr/libexec/PlistBuddy -c "Print CFBundleVersion" "$INFOPLIST_FILE")
    buildNumber=$(($buildNumber + 1))
    /usr/libexec/PlistBuddy -c "Set :CFBundleVersion $buildNumber" "$INFOPLIST_FILE"
    fi
    AILAS
    AILAS --- ---
    MATESISKO: Je pravda, že Xcode asi nic jiného nedělá. Dík.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    AILAS: Neresil jsem ale zkusil bych editovat plist
    AILAS
    AILAS --- ---
    Je možné při kompilaci pomocí shell scriptu před kompilací nastavit bundle identifier?
    Samozřejmě ho můžu přenastavit v Xcode, ale rád bych to měl v rámci určitých splněných podmínek a dalších návazných věcí při kompilaci scriptem.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Zdravím všechny!

    Napadlo mě, že by se někomu mohlo hodit se seznámit s vývojem aplikací pro Apple Watch. V takovém případě bych rád osobně pozval na svuj první seminář pod záštitou Ilumia. Kurz je určený spíš pro produkťáky a dev team leadery. Na své si přijdou i vývojáři, kdož jsou ve vývoji - tedy junioři.

    Jak z nápadu udělat aplikaci pro AppleWatch - IlumioIlumio
    http://www.ilumio.cz/jak-z-napadu-udelat-aplikaci-pro-applewatch/

    Pěkný den! :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam