• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THEO_PHILVaříme PIVO aneb jak se ušetřit gambáče
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    X_RATED_IDIOT: hoď sem fotku těch "slunečnic"
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Vařil jste teď někdo z ejláku od weyermanna? Já dneska načal pytel a zarazilo mě, kolik je v tom (asi) slunečnicovejch semínek. Původně jsem tipoval myší trus
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Ahoj. Naskytla se mi možnost odkoupit za zvýhodněnou cenu 10 Kč bílé kartonové krabice na 12 ks 500 ml plechovek (3x4). Stav 100-90%. Chvíli byly součástí výstavní expozice. Sám využiju jen část. Nevíte, zda by se někomu nehodily na skladování nebo posílání? Pořád poslouchám, jak ceny krabic rostou, tak se radši ptám. Jsou k vyzvednutí v Dejvicích.

    DOCENT
    DOCENT --- ---
    X_RATED_IDIOT: Cold IPA je nesmysl a náš společný nepřítel!
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: s vystírkou do nižších teplot jsem zatim skončil. V aio varně jak to udělá ten pudínk, tak to vyhazuje tepelnou pojistku. A taky se to připejká a je z toho cejtit spálenina. A nezjistil jsem žádnou výhodu. Ale používal jsem to jen na pšenici.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: to už trochu zní jako ta podivná nová móda cold ipa
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: tak doufám v prahu, do lbc se nedostanu
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    DOCENT: to mě extra zajímá, protože přes zimu (a vlastně už teď) mám dokonale stabilní (v ránci týdne se to hýbne o pár desetin C) teplotu, dle měsíce 16-13C, což by pro tyhle kvasnice mohlo být ideál a mohl bych snadno dělat ležáky.
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    X_RATED_IDIOT: V Garpovi. Jmenuje se to Hookeův záklon. Bude to v Liberci a v Praze snad taky soudek vezmou. Použil jsem nové kvasnice od Lallemandu NovaLager. Měly by snést kvašení až 20°C bez vyšších esterů, síry a diacetylu. Já je držel na 14-15°C a paráda. Ještě si musím zaarchivovat pár lahví, pro test jak na tom bude pivo za půl roku. Jestli to není jen na takové rychlokavšky.
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    X_RATED_IDIOT: Mě přijde, že když dám víc žita, chmel na studeno je hořce ulpívající, asi ta guma blokuje biotransformaci. Příště začnu vystírkou opravdu pod 40°C a nechám to alespoň 20 minut.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: žito je hrubý, to jo. Rval bych to spíš do ležáku. Jenže mně po něm pálí žáha jak prase
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: aha, kde to bude k dostání? A kdes to vařil, pokud to neni tajný?
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    X_RATED_IDIOT: Jo, tuhle várku jsem udělal v pivovaru, na prodej do hospod, abych mohl taky někam zajít žejo a necucat doma svoje lahváče. Mám teď doma v kyvetě i hutnějšího ejla s karamelovým žitem a Enigmou. Ale u žita mám problémy s DH, je to dost drsné.
    HELIUM
    HELIUM --- ---
    X_RATED_IDIOT: skoro .... hodim přiměřeně na začátek chmelovaru, koštnu, a podle toho se rozhodnu kolik tam toho dám potom
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    HELIUM: mám lípu, jenže lípa hrozně pouští, tak bych to měl fakt leda na to vánoční a nemusel bych tam cpát ten lipovej květ :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: jak i v hospodě? to si ho někde necháš točit, nebo budeš mít na zádech camelkyvetu? :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    HELIUM: jak, podle chuti? :)) si jako nacpeš pusu šišek, podumláš, popřemejšlíš a vymyslíš schéma chmelovaru? :)
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    Já si navařil v pivovaru supersvětlý a lehký ležák s DH (Italian Pilsner), abych i v hospodě mohl přežít období pomerančových kůrovců a polohnědých třináctek :)
    HELIUM
    HELIUM --- ---
    X_RATED_IDIOT: hehehe, alfaprej :D sem ja nějaká laboratoř?
    jako pivo hořký je, chutna to celkem ok, a to mi ke štěstí stačí. Dávkovat se holt musí podle chuti
    X_RATED_IDIOT: a nějakej strom v okolí? asi se to teda bude blbě z něj pak sundavat, ale asi by to taky šlo
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Ještě to promyslim, jenže já tu nemám použitelnej kus baráku, musel bych tu páchat nějakou šibenici
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam