• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    HNIZDO: vskutku, mel jsem dojem, ze ty 4xx jsou drazsi :)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    HNIZDO:
    Děkuju pěkně ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RADAR_PIBTL144: Rekl bych, ze nic silnejsiho nez GTS450 nema cenu. Napr.

    MSI N450GTS Cyclone 1GD5, PCI-E - Czech Computer | czc.cz
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80839

    je navic velmi ticha:
    MSI N450GTS Cyclone OC 1 GB Review - Page 27/32 | techPowerUp
    http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTS_450_Cyclone_OC/27.html
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    MIKEE: Viděl jsem to podobně na něco typu 250GTS... :) Dají se pořídit už okolo 2.4, což je ok. Díky!

    Fallouta 3 jsem hrál na celkem ok detaily, dostalo mě, jak to bylo optimalizovaný :)

    MIKEE
    MIKEE --- ---
    RADAR_PIBTL144: mno, to by to muselo bejt neco jako 5800+ ci neco tak .. ale to uz je skoro fuk, je to dvoujadro, fajn,
    v zasade bych bral nejakou 250GTS, ty jsou tak za 2.7K? a pri cenach pameti jeste treba dalsi 2GB RAM, ono se to hodi, ale asi nemusi bejt, to ja jen tak z principu (2x1GB stoji ~800)
    na tom si imho v pohode zahrajes ME1&2, DAO i toho batmana .. mafii 2 nevim, fallout new vegas na rozumny detaily asi ne, v DA2 bych taky neveril
    nicmene jestli jsi svatecni hrac, tak bych fakt zainvestoval do konzole a nebudes muset tohle resit, ja mam doma pocitac co je schopnej utahnout novy hry (ted budu konecne prechazet na Fermi), ale i tak od ty doby co mam PS3 tak hraju skoro jenom na ni pokud to jde (cti: pokud hra PS3 vs PC nevypada na PS3 jako kdybys to na obrazovku vyzvracel, popripade pokud se da ovladat)
    ps. s tim falloutem teda taky kdo vi, on se starej dobrej oblivion engine nevyznacuje nejakou extra skalovatelnosti mi prijde, tak to mozna nejak poslape ;)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    MIKEE: Jistej si nejsem, ověřím. Jde o dvoujádrový Athlon s taktem kolem 3 GHz.

    Mě tam spousta těch nových her funguje (ME, DA, F3, Batman: AA) a vím, že nejslabším článkem bude právě GK. Když koupím prakticky cokoli z aktuální nabídky, určitě si polepším...
    Hry hraju opravdu hodně svátečně, takže nemá smysl investovat do upgradu velké peníze, na druhou stranu bych si chtěl semtam nějaký ten novější titul zahrát.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    :))
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    RADAR_PIBTL144: tim X2 3500+ jsi si jistej? podle stranek AMD 3500 jsou jen normalni athlony a to uz je solidni plecka, na to ze na tom chces hrat nedejboze Dragon Age 2
    tvoji poznamku o "nemusim mit fullHD" budu brat jako vtip, ja mam quad core a 260GTX a fallout new vegas si zahraju na 1680x1050 radsi bez AA, protoze to sice vetsinu casu bezi 60fps, ale jsou chvile kdy se dostanu i pod 20
    takze, i kdybys mel rozumnou sestavu, tak porad na to co rikas je spodni hranice treba ta moje 260 a ta se ani nahodou neprodava v tvem cenove rozmezi, takze bych se s pozadavky vratil rychle na zem a radsi si koupil nejakej bazarovej xbox nebo ps3 :)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    Zdravíčko,

    rád bych se na místní znalce obrátil s pomocí ohledně výběru GK - sám jsem se orientoval v PC komponentech v době, kdy horkou peckou byla GeForce 7600GT (kterou dodnes vlastním :)

    Chtěl bych si koupit novou graf. kartu, ale nevím, po jakých parametrech se dívat... Je důležitá podpora DX11, nebo stačí DX10 (či 10.1, nevím, jaký je tam rozdíl).

    Má sestava je přibližně takováto:
    CPU: AMD Athlon X2 3500+
    RAM: 2GB 800MHz
    MB: ASUS M2N-E SLI

    Mé požadavky jsou, abych si plynule zahrál pár nových her (konkrétně Fallout:New Vegas, Mafia 2, Dragon Age 1&2, Mass Effect 1&2, Batman: Arkham Asylum) v nějakém aspoň trochu koukatelném rozlišení (nemusí být FullHD, ale zas abych neměl písmenka přes celou obrazovku) a spíš na vyšší detaily a efekty. Cena ideálně tak 1500 - 2200.

    Taky nevím, zda koukat po nVidiích (ty jsem vždy upřednostňoval, ale spíš jen díky značce) nebo po ATI. Na jednu stranu by bylo fajn, užít si podporu PhysX v Mafii, ale zas nevím, jestli zbytek plečkoidní sestavy vůbec zvládne fyziku vypočítat...

    Každá rada drahá, díky moc ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ROENICK: V poslednim patchi pribyla do Metra nejaka benchovaci utilita.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    jaky benche na tom mam pustit? ma treba metro svuj bench? stalkr ma, crysis ma... marka06 a vantage pustim...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ROENICK: Nahod sestavu, at se podivame.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    tak jsem pro kamose stavel komp za 20k, je tam i5 a GTX460 a cvrlika to pekne...jdu otestovat naky gamesy :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Datum vydani ma byt 9. listopadu. (2010 :) Tak to jsem teda vazne zvedavy co z toho bude...
    GND-Tech.com - NVIDIA GeForce GTX 580 Full Specs and Release Date
    http://www.gnd-tech.com/main/content/409-NVIDIA-GeForce-GTX-580-Full-Specs-and-Release-Date
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    "something that can compete with AMD's Cayman and could likely end up as the fastest GPU on the market."
    "The cards are in production as we speak, almost ready to ship at launch."

    WTF? Tuhle newsku si ulozim..
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Kdyz uz jsme u toho...
    Geforce GTX 580 to launch in November
    http://www.fudzilla.com/graphics/item/20676-geforce-gtx-580-to-launch-in-november

    Varovani - FUD(c) :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GL_ST0RM: Uvidime. Nastesti se nejedna o "nas boj". Nvidiacke dx11 gpu jsou tady a jsou dobre. Novy snobend je hlavne marketingovou zbrani (a taky aby diskuse pod clanky protacely reklamy).
    I kdyz bych osobne uvital neco, co by fanatikum na forech konecne zavrelo zobaky, i kdyby to bylo od S3 :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    jedine co bylo prohlaseno za pravdive a puvodni,byl modry oblacek cigaretoveho dymu :)
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    HNIZDO: jediny cemu jsem ochoten trochu verit je toto :o))
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GL_ST0RM: Taky mi titulek clanku zni hodne sebevedome. Nevedi nic. Obe varianty - GF100b i GF110 jsou stejne pravdepodobne, nicmene GF100b by byla aktem zoufalstvi - konkurenci neresi. GF110 prichazi do uvahy jedine pokud uz byla dlouho v planu - takovy remake jadra za pul roku nejde vyrobit.
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    HNIZDO: citace "Problém je v tom, že se ukazují roadmapy, které jádro GF110 staví až do roku 2011 a přisuzují mu parametry jako 768 CUDA jader a 512bitovou sběrnici. Zní to jako informace vycucaná z prstu, člověka ale napadne – opravdu je GTX 580 postavena na GF110? PCB, chladič, parametry – vše sedí i na dnešní GF100."

    :-) Nechapu pisatele, proc by remake GF100, treba s nazvem GF110, nemohl mit identicky footprint, potazmo cele PCB, jako GF100. Pisatel zrejme nechape, ze kdyz nekdo navrhuje chip, ted mysleno mechanicky, tak jsou zde jiste konvence v tom, na jakych kulickach bude PCIe, kde napajeni, kde memory bus, kde bude vystup na display, kde bude SLI interconnect - toto se zajiste chip od chipu moc nemeni. A hlavne, ve vysledku to zachrani spousty PCB puvodne pro GF100, ktere by se jinak nevyuzily.

    btw: fotka v clanku je na 100% GTX480 viz zde: http://www.pcgameshardware.de/screenshots/medium/2010/06/GTX480-PCB.JPG
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce GTX 580 odhalena! | ExtraHardware
    http://extrahardware.cnews.cz/geforce-gtx-580-odhalena
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam