• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Mne taky, protoze 980ka udajne neni neuplny/osekany cip. Cili by to znamenalo bud vetsi takty, nebo vetsi cip.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: to mě vcelku zajímá ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    brace yourselves, 980Ti is coming

    MSI nevydá GTX 980 ve verzi Lightning, očekává totiž výkonnější grafiku od NVIDIA
    http://pctuning.tyden.cz/...da-gtx-980-ve-verzi-lightning-ocekava-totiz-vykonnejsi-grafiku-od-nvidia
    PETINY
    PETINY --- ---
    HNIZDO: jj, vsync jsem vypínal. "Projdi si i detaily daneho napajeciho schematu" - tomuhle nerozumim :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PETINY: No, spis bych vyhodil ten PowerDVD :) Ale vazne, tohle neni ten problem. Ted prijde na radu manipulace s napajenim. Ujisti se, ze ve woknech resp. v manazeru spotreby daneho notebooku mas vypnute jakekoliv setrici funkce, vsechno na maximalni vykon. Projdi si i detaily daneho napajeciho schematu, pokud nevis kde to je, zeptej se. Taky si zkontroluj, ze mas posledni drivery pro platformu notebooku od vyrobce.
    Jinak koukam ze mas wokna osmicky, to muze s notebookem delat taky pekny psi kusy, osmicky uz maji jine casovani vnitrnich udalosti zejmena v rezimech snizene spotreby.
    BTW zkousels to bez vsync?
    RUM
    RUM --- ---
    nedoporučuju gtx970 od MSI a ASUS, pokud nemáte hodně dobrej průvan v case jinak se pasivní chlazení moc nekoná. mám nastavenou vlastní křívku chlazení v afterburneru, protože nechci mít v idle 60°C a neustále se roztáčející a zase vypínající se fany na grafice (60°C je hranice mezi pasivním a aktivním chlazením) pokud dáte otáčky v idle na 40%, tak to není absolutně slyšet a teploty hned spadnou klidně až pod 30°C a v zátěži v OC 1500/8000 Mhz je absolutní maximum 69°C, podle toho jak moc otáček nastavíte větrákům. já tam mám pro 70°C nastaveno asi 70% na otáčky

    od gtx560-448 jsem doslova zdvojnásobil FPS. v BF3 jsem míval na ULTRA všechno kolem 50 FPS a teď mám kolem 120 FPS. je to fakt nářez
    PETINY
    PETINY --- ---
    HNIZDO: vyzkoušeno, nic..
    zkusil jsem odebrat drivery a nainstalovat nějaký starší, taky nic.
    co když smažu všechen tadyted balast od nvidie (je to k něčemu?) a pak to zkusím znovu reinstall?

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PETINY: v ovladacich v 3d nastaveni zapni "preferovat maximalni vykon", nejak kolisaji rezimy spotreby. mrkni jestli se to nejak zmeni.
    PETINY
    PETINY --- ---
    HNIZDO: ahoj,
    takže zatím takhle:
    - drivery aktuální
    - s SLI i bez SLI to má stejnej průběh. Přikládám jak IMG, tak .htm log z World of Tanks, ale na Dotě to má v podstatě taky neměnnou podobu:






    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: Uz jsem se chtel zeptat, nikdo nema normalne 75st.
    RUM
    RUM --- ---
    tak oprava.... zjistil jsem, že to celou dobu chladil jen jeden ventilátor... druhej, ten co byl přelepenej samolepkou po rozbalení (samolepka na něm držela jako ďas) se jen cukal a až když jsem do něj ťukl tak začal fachat. teď už nemám v defaultním nastavení chlazení 75+°C ale 66°C :-) bál jsem se, že bude blbej fan, ale opravdu teď už se zastaví a roztočí bez problémů
    RUM
    RUM --- ---
    tak jsem popohnal MSI bez zvýšení voltáže max teplota 64°C v Heavenu, při nastavení fanů 70°C/100% RPM
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Srovnejte rozdíly ve Far Cry 4 a Assassins Creed Unity s efekty od Nvidia • Eurogamer.cz
    http://www.eurogamer.cz/...dily-ve-far-cry-4-a-assassins-creed-unity-se-specialnimi-efekty-od-nvidia
    RUM
    RUM --- ---
    já jsem podle prvních pozitivních recenzí v euforii bral MSI z CZC za 9464kč. dnes bych se ještě rozhodoval mezi ASUS strix, což je taky výbornej kousek. ASUSka má pasivní režim až do 67°C oproti MSI, kde to je jen do 50°C, ale podle http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-970-review/14 jsou obě při hraní prakticky neslyšné.

    hodnocení bi-techu je MSI > ASUS > EVGA

    lidi na netu sice píšou o pískajících cívkách na MSI, ale sám mám MSI grafiku 3 roky a není problém... na CZC i na alze je MSI v drtivě převaze prodaných kusů (nvidia i AMD), takže větší šance, že někdo chytne zmetka. nic víc v tom nevidím. 14ti denní lhůta na vrácení zboží to jistí :-)
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    ja chci kupovat tu 970 .. ale nechci MSI tak cekam kde bude na skladu EVGA
    EVGA GTX 970 SC ACX 4 GB Review | techPowerUp
    http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/20.html
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DirectX 12′s new rendering features are coming to DirectX 11.3 too http://www.pcgamer.com/...4/09/19/directx-12s-new-rendering-features-are-coming-to-directx-11-3-too/
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Ono je to jednoduchy, 780Ti _je_drazsi, ale je pravda, ze je ted neprodejna. Ceny 970/980 pujdou rychle nahoru, jak to po uvedeni trhaku bejva (rada 7000 u amd, 6xx u nvidie), takze kdo mate duvod ke koupi, berte ihned.

    Tady je vlakno, ktere ma dost uroven, alespon zatim
    PCTuning • Zobrazit téma - GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
    http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=10&t=213006
    kde se pise co za modely ma cenou brat.

    Nema asi cenu podotykat, ze o upgrade muze vazne uvazovat clovek vlastnici highend tak maximalne do 580, nebo nejake slabsi karty.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: eh, mea culpa, koukal jsem na papírový parametry, ne benchmarky. Teď jsem juknul na tom's hw, a gtx980 vychází v reálným výkonu cca o 5 procent lépe než gtx780ti při téměř dvoutřetinový spotřebě (což je super).

    Nicméně pak nechápu cenovou politiku. Gtx780ti (pravda, nereferenční model) stojí cca o 2.500 více než gtx980 (referenční model).
    Mno, nechám upgrade asi na příští rok, až bude venku 980ti ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Hmm, msi 970ka skokove zdrazila skoro o 2.5 litru, czc ma na sklade zrejme prilis mnoho 290 a 290x, ktere jsou momentalne zcela neprodejne...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Kde vidis testy, ze je vyrazne slabsi? Kdyz kouknu na anand, v jednom nejhorsim moznem pripade je to plichta...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam